Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zajlik egy lelkivezetés...

Hogyan zajlik egy lelkivezetés? (Tapasztalatok érdekelnének)

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik egy ilyen pontosan? Mennyire alakult ki bizalmas viszony a lelkivezetővel, stb.?

Mindenféle tapasztalat érdekelne.



2018. júl. 29. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik vallásról van szó?
2018. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Római katolikus
2018. júl. 29. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiválasztasz egy szimpatikus gyóntatót, megkéred, legyen lelki vezetőd, és elbeszélgettek majd egymással időnként.
2018. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez lelkivezető-függő is. Meg hogy milyen keretek között van a lelkivezetés. Mert az is az, ha gyóntatáskor beszélgettek. De van pl. a Szent Ignác-i lelkigyakorlat, ami a pár naptól a 30 naposig tarthat, és egy egész sajátos lelki vezetési "stílus.
2018. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez engem is érdekelne.

Nálunk gyónásból lett lelkivezetés,az egyik gyónásom után kérdezte az atya, hogy van-e lelkivezetőm, mert vannak olyan dolgok(a gyónásom kapcsán), amikről érdemes lenne hosszabban beszélgetni és mondta, hogy kereshetem őt is, ha szeretném.

Nagyjából havonta keresem, akkor kb egy órát rám szám, sokszor ilyenkor végzem el a gyónásomat is, de ez helyzetfüggő.

A bizalmi viszony szerintem elengedhetetlen a lelkivezetésben.


20/L


És neked mik a tapasztalataid?

2018. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!