Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyszerű tanúk, ti befértek...

Egyszerű tanúk, ti befértek még a mennybe?

Figyelt kérdés

Sőt egyáltalán az őrtorony szervezet vezetői (vagy vénei) bekerülnek a mennybe?

Meglepődve olvastam már többször, hogy a mennybe mindössze 144 ezer ember számára lesz hely szerintetek. Lehet, hogy elsőre soknak tűnik ez a szám, de jobban belegondolva nagyon kevés.


Számoljunk kicsit.


Az ószövetségi próféták minden bizonnyal mennyben lesznek, Jézus ezt színeváltozásakor megmutatta, amikor Illéssel és Mózessel beszélgetett. De Ábrahám is minden bizonnyal mennyben lesz. Miként Mária is, Jézus édesanyja (ha ő nem kerül be be, ugyan ki más juthatna oda). Gondolom egy kivételével az apostolok is, őket már itt e földön kiválasztotta Jézus. Ahogy más közeli tanítványait is, például Mária Magdolnát (hogy csak férfiakat említsek).

Már itt egy jelentős számú tömegről van szó.


De nézzük tovább, mit is mondott Jézus?

"Boldogok, akiket az igazság miatt üldöznek, mert övék a mennyek országa."

Ha hiszünk Jézusnak, márpedig nem gondolnám, hogy hazudott volna, akkor az első századok vértanúi is a mennyben lesznek (sőt azok is, akiket csak üldöztek, de végül nem szenvedtek vértanú halált). Még az elsőnél is sokkal nagyobb tömeg.


Akár hogy számolgatok, az a 144 ezer kiadó hely, már az 1-2. században elkelt. A szervezetetek a 19. század végén alakult, addigra pedig már egészen biztos.


Jól számolok, hogy se az egyszerű tanúk, se a vének, se más vezetők a szervezetnél már nem juthatnak a mennybe?



2018. júl. 30. 19:58
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
0%

#20

"Ha csak látomás volt, az apostolok múlandó képeknek akartak sátrakat állítani?"

Igen. Valóságosnak tűnt nekik a látomás. A Márk 9:6 szerint nem tudták, mit beszélnek. A 8. vers szerint a látomás végén nem láttak senkit sem, csak Jézust. Tehát múló képek voltak.


Illés a fizikai egekbe ragadtatott el, nem Isten jelenlétébe. És egy másik földi területen lett lerakva. Az égből hogyan küldött volna levelet Jórámnak? És hogyan értelmezed akkor Jézus szavait, amit idéztem?

2018. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
0%

Jézust Jehova elvitte egy másik helyre.

Jézus feltámadását, senki nem előzheti meg. Mert mindenben Ő az első, amit a szent írás "zsengének" nevez. Ezért is biztos a látomás, és ez nem valóság.

2018. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
0%

#22

Illést vitte át. Elgépelted :).

2018. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, nem Jézust hanem Illést, elvitte, egy másik földi helyre, hogy majd ott meghal. Jézus az egyetlen, aki onnan jött és oda is mehet vissza, az újszövetség által nyílt lehetőség a társkirályok kiválasztására, De Ők sem előzhetik meg Jézus feltámadását, illetve ahogy a Biblia írja, amikor Jézus vissza tér, akkor kezdődnek meg az égiek feltámasztása, az égi királyságba.


1914 előtt, még az égi reménységűek közül sem támadt fel senki. S ehhez nem kell őrtorony, benne van a Bibliában.

2018. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

"1914 előtt, még az égi reménységűek közül sem támadt fel senki. S ehhez nem kell őrtorony, benne van a Bibliában."


Tényleg, hol? Mert olvastam, de ilyen marhaságot eddig nem láttam benne.


"Bocsánat, nem Jézust hanem Illést, elvitte, egy másik földi helyre, hogy majd ott meghal."

Nem olvastad a Bibliát? Azt írja, hogy a mennybe vitte Isten. Direkt idéztem azt a részt is, ne hogy megpróbáljátok az eget hamisan földi helyként értelmezni:

"Történt pedig, hogy amikor az Úr fel akarta vinni Illést a forgószél által a mennybe, Illés és Elizeus éppen távozóban voltak Gilgálból."


Tehát a mennybe vitte Isten, le van írva világosan. Tudom, szeretitek az eget önkényesen hol mennynek, hol fizikai égnek érteni, de itt egészen világosan menny szerepel.


Azt sem értem, hogy Jézus miként beszélhetett tűnő képekkel. Ha beszélgetett velük, az két irányú kommunikáció, tehát itt a tűnő képek feleltek is neki. Miféle varázslat ez, ha valóban nem volt ott Illés és Mózes, miként állítjátok szembemenve a Szentírással?

2018. júl. 31. 11:57
 26/50 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy Jézus Mózessel és Illéssel beszélt, egy látomás volt. Néhány bibliafordítás is megerősíti ezt. Pl. a Békés-Dalos fordítás ezt írja:


Márk 9:9 A hegyről lejövet Jézus meghagyta nekik, hogy senkinek se szóljanak a látomásról, amíg az Emberfia halottaiból föl nem támad.


Még nem válaszoltál arra a kérdésre, hogyan értelmezed Jézus szavait, miszerint senki nem ment előtte a mennybe... Tényleg kíváncsi vagyok.

2018. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
0%

Érdekességképp:

"A hegyről lefelé menet nem beszélgettek egymással. Végül is Jézus törte meg a csendet: „Ne beszéljetek a látottakról addig, amíg az Embernek Fia fel nem támadott a halálból.” Megint a halál szó telepedett rájuk. Már másodszor történt, hogy Jézus félreérthetetlenül utalt arra, hogy meg fog halni. De mit akart mondani azzal, hogy a halottak közül feltámad? Most nem mertek vele ellenkezni, úgy, ahogy néhány napja Péter megtette. Csak egymás közt suttogtak a halottak közül való feltámadás rejtelméről. Miközben ezen gondolkoztak, eszükbe jutott, hogy a törvény tudók mindig azt hirdették, hogy mielőtt a Messiás mindent helyreállítana ebben a bűn által megrontott világban, előbb Illésnek kell eljönnie. Előttük volt ismét a látomás, amelyben a hegyen volt részük ezen az éjszakán: ott állt Illés Jézussal."

[link]

Ez egy református forrás, és ugyanúgy látomásként értelmezik Jézus elváltozását.

2018. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Bár tudtommal én vagyok a kérdező, és nektek kéne megválaszolni az eredeti feltett kérdést, -lásd valóban őszintén érdekel a szervezetetek fura logikája- válaszolok.


Én úgy értelmezem, hogy bár a megváltás időben és térben történt (közel 2000 éve Jeruzsálemben), de maga Isten, a menny, a pokol a téren és időn kívül létezik. Így a megváltás, mint írtam, térben és időben történt, annak hatásai már nem korlátozódnak időre. Így vihette Isten Illést a mennybe, miként az Ószövetségben is írva van. Jézus példabeszédében így lehetett Ábrahám is a mennyben.


Persze én veletek ellentétben nem vagyok tévedhetetlen, lehet nemm helyes az elképzelésem, de így gondolom.


Egyébként a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen. Csak onnan jött elő a dolog, hogy ti azt állítottátok, hogy az ószövetségi emberek nem lesznek a mennyben, Jézus meg többet is megnevezett, akik a mennyben vannak (vagy lesznek, ha a jövő idő neked jobban tetszik).


Most hogy ezt megbeszéltük, kaphatok választ az eredeti kérdésemre? Tehát ha Jézus minden hitéért üldözött keresztények megígérte a mennyet, akkor az a 144 ezer hely már az első századokban betelt. Így akkor egy tanú vagy vén/vezető se juthat a mennybe?

2018. júl. 31. 12:45
 29/50 anonim ***** válasza:
0%

#28 Hát én sem vagyok tévedhetetlen. Sőt Jehova Tanúi vezető testülete sem az.


Visszatérve az eredeti kérdésedhez:

Ha Jézus mindenki számára a mennyet ígérte jutalomként, miért beszélt a hegyi beszédben olyan szelídekről is, akik öröklik majd a földet?


Mt 5,5

Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.


És kik felett fog uralkodni a 144000 és Jézus? A Jelenések 20. fejezete szerint Armageddon után emberek fognak élni a földön Isten országa alatt. Ez egyértelmű a 8. versből.

2018. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A nép hiteője ***** válasza:
100%

" Jn 3,13

És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van."


Ezt is mint sok mindent felremagyarazzak rendesen a tanuk.

Itt arrol van szo hogy eddig mindenki felvitetett a mennybe, de Jezus magatol emelkedett fel mint ahogy azt is mondja, hogy magatol szallt ala a mennybol. Csupan azt hangsulyozza a vers, hogy magatol senki nem tudott a mennybe menni csak a Fiu.

2018. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!