Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyszerű tanúk, ti befértek...

Egyszerű tanúk, ti befértek még a mennybe?

Figyelt kérdés

Sőt egyáltalán az őrtorony szervezet vezetői (vagy vénei) bekerülnek a mennybe?

Meglepődve olvastam már többször, hogy a mennybe mindössze 144 ezer ember számára lesz hely szerintetek. Lehet, hogy elsőre soknak tűnik ez a szám, de jobban belegondolva nagyon kevés.


Számoljunk kicsit.


Az ószövetségi próféták minden bizonnyal mennyben lesznek, Jézus ezt színeváltozásakor megmutatta, amikor Illéssel és Mózessel beszélgetett. De Ábrahám is minden bizonnyal mennyben lesz. Miként Mária is, Jézus édesanyja (ha ő nem kerül be be, ugyan ki más juthatna oda). Gondolom egy kivételével az apostolok is, őket már itt e földön kiválasztotta Jézus. Ahogy más közeli tanítványait is, például Mária Magdolnát (hogy csak férfiakat említsek).

Már itt egy jelentős számú tömegről van szó.


De nézzük tovább, mit is mondott Jézus?

"Boldogok, akiket az igazság miatt üldöznek, mert övék a mennyek országa."

Ha hiszünk Jézusnak, márpedig nem gondolnám, hogy hazudott volna, akkor az első századok vértanúi is a mennyben lesznek (sőt azok is, akiket csak üldöztek, de végül nem szenvedtek vértanú halált). Még az elsőnél is sokkal nagyobb tömeg.


Akár hogy számolgatok, az a 144 ezer kiadó hely, már az 1-2. században elkelt. A szervezetetek a 19. század végén alakult, addigra pedig már egészen biztos.


Jól számolok, hogy se az egyszerű tanúk, se a vének, se más vezetők a szervezetnél már nem juthatnak a mennybe?



2018. júl. 30. 19:58
1 2 3 4 5
 31/50 A nép hiteője ***** válasza:

" Visszatérve az eredeti kérdésedhez:

Ha Jézus mindenki számára a mennyet ígérte jutalomként, miért beszélt a hegyi beszédben olyan szelídekről is, akik öröklik majd a földet?"



Nehez kilogikazni mi? A menny (ujra) egyesitve lesz a Folddel.

Isten orszaga lesz mindenhol.

2018. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

"Visszatérve az eredeti kérdésedhez:"


Az eredeti kérdést én tettem fel, és nem ez volt a kérdésem. Lehet nem veted eddig észre. Örülnék, ha arra kapnék választ végre.


Az eredeti kérdésemet így foglaltam össze:

"Jól számolok, hogy se az egyszerű tanúk, se a vének, se más vezetők a szervezetnél már nem juthatnak a mennybe?"

2018. júl. 31. 15:20
 33/50 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudjuk, hogy hányan vannak az égben már.


Az emlékjegyeket magukhoz vevők száma 10.000 körül mozog, ami nem jelenti, hogy az már biztos. Hiszen Jézus azt mondta, hogy mindvégig ki kell tartani. A végső elpecsételésüket, vagy a haláluk után közvetlen kapják meg, vagy Armageddon előtt nem sokkal, és Ők már nem halnak meg, hanem azonnal elváltoznak, szellemi testet kapnak. Bizony előfordulhat, hogy vannak, akik valamilyen oknál fogva méltatlanok lettek az égi elhívásra, és akkor Jehova mást választ ki, az illető helyett.


A kérdésedre a válasz tehát, nem tudjuk, hogy vannak e méltatlanok, kik azok, és kik vannak helyettük. Ez nem a Mi dolgunk.

2018. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

#33

Végre az első nem kitérő válasz, adtam is rá zöld pontot.


"Az emlékjegyeket magukhoz vevők száma 10.000 körül mozog, ami nem jelenti, hogy az már biztos."

Ez mit jelent, ha néhány szóval összefoglalnád?


Illetve miként értelmezed azt, amit a 8 boldogságból idéztem, hogy akiket hitükért üldöznek, mennybe jutnak Jézus ígérete szerint? Ők valóban a mennybe jutnak, ahogy Jézus ígérte, vagy ígéretével ellentétben nem mind jut a mennybe, esetleg a korai századokból senki se?

2018. júl. 31. 18:25
 35/50 anonim ***** válasza:

Elolvastam mindent, a linket is. Remélem sikerült megértenem:

Van egy mennyei királyság, ami a Mennyország, ott van Isten az angyalokkal. A Föld eredetileg azért van, hogy ott éljenek az emberek gonoszság és halál nélkül, de a Sátán miatt most ez van amit mi ismerünk. Ha eljön az idő, azok közül akik Jézus után haltak meg, a jók feltámadnak, 144E felmegy a Mennyországba, a többi ember itt marad élni úgy hogy nem hal meg, és ez 1000 évig tart, miközben Jézus és a 144E irányít mindent. Az ezer év alatt Isten lerendezi a bűnösöket (akik angyalok lehetnek, mert a bűnös emberek mind halottak), aztán már Isten irányít tovább mindent.


És azután? Marad a Föld, a jó emberek és a paradicsomi lét örökkön örökké?

2018. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Majdnem Teli találat, kedves előttem szóló.

Ez igazán jól esett, és ezért nem bírtam ki, hogy ne nyomjam meg a Zöld kezecskét.

2018. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy Kb 135.000 ezer választott, már biztos szemléli fentről a Földi ügyeket, és várnak, hogy Jézus velük és az angyalokkal, lezárják az emberi uralkodás rendszerét, illetve ítéletet hajtsanak végre.


Akik még itt vannak velünk, szerte a Föld különböző részein, minden nemzetből, törzsből, nyelvből, azoknak a száma, Kb. 10-11000-re tehető.

Őket meghívták, de ha valamiért méltatlannak bizonyulnak az életükben, szolgálatukban, el is veszíthetik ezt a meghívást, hiszen még csak választottak, de még nincsenek végleg elpecsételve.


A Biblia alapján, a végső elpecsételést a haláluk után azonnal kapják meg, vagy ahogy írtam, a még Földön levőket valamivel Armageddon előtt, átváltoznak szellemi életre, és akkor kapják meg az elpecsételésüket.

Addig nem ártanak és nem kezdenek az ítélet végre hajtáshoz.

(Jelenések 7:2, 3) . . .négy angyalnak, akiknek megadatott, hogy ártsanak a földnek és a tengernek, 3 és ezt mondta: „Ne ártsatok a földnek, se a tengernek, se a fáknak addig, míg el nem pecsételjük a mi Istenünk rabszolgáit a homlokukon.”

2018. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Jó de ha többet senkisem hal meg és születhetnek gyerekek, hol fognak elférni az emberek?

És az is érdekelne, hogy oké hogy minden tökéletes lesz a Földön, de tényleg szeretnétek örökké itt élni? Tudom, hogy szép, jó, és boldog élet, de hogyan képzelitek ezt el? Hány évesen állna meg a fizikai öregedés? A növények és az állatok sem halnának meg? Kellene egyáltalán enni? Fákat ültetni, gyerekeket nevelni ezer évig? Lenne valami más cél is, mint lenni?

2018. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
0%

Húúú rengeteg kérdés.... :)


Isten ígérete ez, és ezért íratta le azoknak, akik szeretik Őt. Ő nem tesz hamis ígéreteket.

Akkor vegyük sorban a kérdésedet, bár az lenne a legjobb megoldás, ha rendszeresen beszélgetnél, "tanulnál" más szóval ismeretet szereznél a Biblia alapján Isten szavából.

2018. aug. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
0%

1,

"ha többet senkisem hal meg és születhetnek gyerekek, hol fognak elférni az emberek?"

Válasz:(1Mózes 1:28) . . .Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá; uralkodjatok a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, és minden élő teremtményen, amely a földön mozog.”

Ha nem lenne elegendő hely, Isten nem ígért volna hazugságot. Egy felmérés alapján, a Föld jelenlegi száraz része olyan nagy, hogy ha az eddig meghalt emberek is feltámadnának, (40.milliárd)bőven elférnének úgy, hogy legalább 3. hektár területet tudnának maguknak személyenként családonként megművelni. Sajnos vannak kihasználatlan föld területek, sivatagok, amik az új rendben megszűnnek, hiszen az egész Földet kert szerű állapotba kell hozni, ahogy Ádám idejében tervben is volt. S az sem kizárt, hogy Jehova kevesebb vízmennyiséget is elintézne, hogy több legyen a szárazföld, hiszen a Víz örökös körforgása, biztosítja a rendszeres vízszolgáltatást. Egyedül álló módon van a Földünk és a környezetünk megteremtve.

Arról nem is beszélve, hogy a Vers alapján, azt olvassuk, hogy "töltsétek BE" a Földet. Ez azt sejteti, hogy nem fogunk lefolyni róla. S kitudja, talán más tervei is vannak, vagy más égitesteket is kialakíthatna.

Azonban itt kellene rendet tenni, és nem megterhelni az elménket olyasmivel ami nem ránk tartozik. Magának az életnek kellene örülni, hogy vagyunk, és boldogan békésen élhetünk örökké.

2018. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!