Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme volt az özönvíz...

Mi értelme volt az özönvíz történetének, ha gyakorlatilag semmi nem változott utána?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett keresztény vagyok, hiszek Istenben, és azt is tudom hogy az özönvízre nem egy történelmi eseményként kell tekinteni.

De mégis, nem hagy nyugodni a gondolat, hogy a történet szerint Isten elküldte a vízözönt a Földre, mert az ember annyira romlott és erőszakos volt hogy nem nézhette tétlenül. Azaz meghal minden bűnös ember, csak Noé és családja talált kegyelmet az Úr előtt. De ezt követően pedig gyakorlatilag ugyanez a helyzet, amióta létezik ember, teli van a Föld erőszakkal és bűnnel. Tehát végső soron a történet alapján Isten semmit nem ért el az áradással.


2018. aug. 2. 13:49
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%

{27

"nekik abban kell hinni"


Mi az hogy kell? Semmi sem kötelező. Viszont, a Biblia kronológiája szerint, kiszámolható, az évszámok, és a történések alapján, az emberek életideje, és egyéb idők figyelembe vételével, hogy Kb. 6000 éve van emberi élet a Földön.

Szerinted, Ádám vétkezése óta, Isten évmilliókat vár a rend rakással? Ezt tesó sem gondolhatod komolyan.

2018. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

#29

Na látod, erről beszéltem. Én a Bibliára alapozom a hitemet, ami Róma 9:5-ben áldandó Istennek nevezi Jézust, Filippi 2:6-ban pedig Istennel egyenlőnek.

Te pedig az Őrtoronyra és az átírt bibliájára, ami mindkét helyen megváltoztatta az eredeti igéket, elválasztva Jézustól az Isten megmevezést.


#31

Hogyne lenne kötelező? Különben már tagadnák is kifelé az embert, ha nem az általuk kitalált magyarázatokat vallaná. Nem nagyon volt még dolgod szektákkal?

2018. aug. 2. 22:26
 33/37 anonim ***** válasza:
54%

"Viszont, a Biblia kronológiája szerint, kiszámolható, az évszámok, és a történések alapján, az emberek életideje, és egyéb idők figyelembe vételével, hogy Kb. 6000 éve van emberi élet a Földön"



Mond te ezt komolyan gondolod? Ezek szerint a modern tudomány téved vagy az összes tudós hazudik? Az összes bizonyíték hamis?

Ha a Bibliából tényleg ez következik akkor ez azt jelenti hogy a Bibliába emberek belenyúltak és emberi butaság eredménye. A Korán viszont semmi ilyesmit nem ír.

Isten teremtette az embert de hogy mikor, nem tudjuk pontosan. Nekünk kell kiderítenünk. A modern tudomány szerint kb. 150 ezer év.

Egyébként azzal hogy ilyen butaságokhoz ragaszkodsz és terjeszted is, csak az ateistáknak kedvezel és azt éred el hogy más keresztények is ateisták lesznek.

2018. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek az utolsóval, az áltudományos blődség csak lejáratja a kereszténységet. Itt az ideje tanulni is egy kicsit, nem csak hülyeségeket szajkózni vallásosság címén.
2018. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Pont azt mutatja meg a történet, hogy teljesen fölösleges lenne egy olyan ítélet Isten részéről, ami kiirtaná a Föld felszínéről a gonoszokat, és csak a jóravaló embereket hagyná meg. Amely ítéletet sok ember kívánna, persze hiába.
2018. aug. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
PL. speciel én tudnék gonoszabb lenni. Sokszor úgy vagyok vele, hogy megfőzöm vacsorára a szomszédot. Egyrészt spórolok a hússal, mert nem a bótban veszem, másrészt nem idegesítene tovább.
2018. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 salánki válasza:
Az özönvíz előtt még bűnösebb volt az ember, mint ma. A Biblia írja, hogy minden szívdobbanásával csak egyre gonoszabb és gonoszabb lett. Nem részletezi, hogy mekkora bűnök és milyen szörnyű bűnök történtek, de biztosan nagyon sok és nagyon súlyos bűn történt, valószínűleg még attól is több, mint ma. És az ember Istentől való szinte teljes elfordulását jelzi, hogy az egész emberiségből már csak nyolc ember maradt igaz ember: Noé és családja. A Föld az özönvíz által megtisztult a teljesen bűnökbe merült emberektől. Ma azért nem csak nyolc ember igaz ember...
2022. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!