Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Föld pusztulása és tönkretev...

A Föld pusztulása és tönkretevése benne van a Bibliában mint végső kipusztulás?

Figyelt kérdés
2018. aug. 5. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Benne. Méghozzá a Jelenésekben. Persze eléggé metaforikus leírásban. :D
2018. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Nincs. A Biblia szerint Krisztus lángokban tér vissza és azzal emészti el a földet és az eget, tehát a fizikai világot. Ezt persze lehet képletesen is érteni, vagy picit közelebb a szó szerinti jelentéshez.
2018. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Az benne van, hogy sokan pusztítják a Földet, de Jehova nem engedi a munkáját elpusztítani, vagy olyan nagy kárt okozni, hogy elpusztuljon.


Kijelenti a jelenések Könyvében:

(Jelenések 11:18) . . .és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet.”

2018. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A sztori szerint a végén az egész Földet leradírozza, és csinál a hejére egy Második Földet, ahol majd az összes #&@ elem (pl. a Sátán Zsinagógája) már nem lesz jelen.

Persze a sztori szerint ennek legkésőbb i.sz. 15 kerül be kellett volna következnie. Szóval én nem aggódnék.

2018. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szószerinti Föld soha nem fog elpusztulni, mivel Isten lakásul teremtette örök időkre. A gonosz emberi társadalom elfog veszni, és erről ir a Jelenések könyve, valamint más bibliai könyvek is.
2018. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia



Benne van, de nem a föld pusztukáa, inkább azoké, akik tönkre tették azt. A Jelenések 11:18 ezt írja erről:

" De megharagudtak a nemzetek, és te is megharagudtál, és eljött a meghatározott idő arra, hogy megítéljék a halottakat, és megjutalmazd a rabszolgáidat, a prófétákat, a szenteket és azokat, akik félik a nevedet, kicsiket és nagyokat, és elpusztítsd azokat, akik pusztítják a földet.” (vajon honnan tudhatta János 2000 évvel ezelőtt, hogy pusztítani fogják a földet?)

Péter apostol új földről, és új égről ír. Csakhogy a Bibliában a "földet" sokszor az emberkre vonatkoztatja. Pl.1Mózes 11:1 verse is.

Az "eget" pedig az uralkodókra, akik a népek fölött uralkodnak. Ez meg fog változni, amikor Krisztus veszi át a föld fölötti uralmat.

Istennek nincsen szándékában elpusztítani a földet, hiszen annak nem lenne semmi baja, ha az ember nem rongálná a aját környezetét.

A földel kapcsolatban még ezeket is írja a Biblia:

Zsoltárok 115:16: „Az egek az Úrnak egei, de a földet az ember fiainak adta.”

Ézsaiás 45:18,19 „így szól az Úr, a ki az egeket teremté; Ő az Isten, a ki alkotá a földet és teremté azt és megerősíté; nem hiába teremté azt, hanem lakásul alkotá: Én vagyok az Úr és több nincsen! Nem titkon szóltam, a sötétség földének helyén; nem mondtam Jákób magvának: hiába keressetek engem! én, az Úr, igazságot szólok, és megjelentem, a mik igazak”

Zsoltárok 37:9–11, 29

" Mert a gonoszok el lesznek pusztítva, de akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet.

Egy kis idő még, és nem lesznek többé gonoszok, nézed a helyüket, és nem lesznek ott.

Ám a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.

Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak."


Isten nem engedné, hogy gyönyörű alkotása visszafordíthatatlan kárt szenvedjen. A Szava garancia erre.

2018. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!