Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a "keresztény harcos"?...

Mi az a "keresztény harcos"? Mit jelent és kell-e félni tőle? Olyasmi, mint a dzsihadista?

Figyelt kérdés
Segítsetek ki légy szíves, mit jelent az, hogy valaki keresztény harcosnak nevezi magát! A bátyám definiálta így magát és kezdek tartani tőle, ugyanis én nem járok templomba és nem érdekel a vallás, ő viszont rendszeresen nevelő célzatú pofonnal fenyegetőzik ezért!

2018. aug. 23. 23:19
1 2 3
 11/28 KZitus ***** válasza:
36%

Szia


A barátod nagyon összekeveri a dolgokat, és rosszul értelmezi azt, ami Pál apostol mondott Timóteusznak:

2Timóteusz 2:3

" Krisztus Jézus jó katonájaként szenvedd el te is a rosszat."

Pál is, Timóteusz is harcoltak az igazságosságért, de nem fegyverrel, inkább így:

1Timóteusz 1:18

"Gyermekem, Timóteusz, megbízlak téged azzal, hogy tegyél eleget ennek az utasításnak, összhangban a rád vonatkozó próféciákkal, melyek ösztönözni fognak, hogy folytasd a nemes harcot,..."


Itt egy modern kori tapasztalat, hogyan lehet ezt megtenni:

[link]

2018. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamu! Nézelődtem a neten és szerintem ilyesmiket olvas, mint ez:

[link]

Tudom, hogy sokat látogatja ezt az oldalt.

Templomban szerintem sem hall ilyet, amúgy pedig katolikus kereszténynek vallja magát, csak harcos keresztény is egyben valahogy.

2018. aug. 24. 16:03
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Jézus katonája Isten fegyverzetét viseli.


Légy Jézusnak jó katonája,

Harcold meg a hitnek harcát,

Szenvedj velem,

Álljunk ellen a gonosz ostromának!


Övezd fel a derekadat igazságnak lelkével,

Békességnek saruit hordjad Isten szeretetével.

Öltsed fel a hitnek pajzsát, üdvösségnek sisakját,

Vedd magadhoz a Lélek kardját Isten beszédeivel!


Légy Jézusnak jó katonája,

Harcold meg a hitnek harcát,

Áldjad velem,

Hódoljunk a Mindenség Urának!


[link]


[link]

2018. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Bátyád össze-vissza beszél.
2018. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam eddig a keresztény harcos kifejezést, de ezek szerint az olyan primitívekre mondják, mint a bátyád, akinél az uszító kurucinfó olvasása összefér a kereszténységgel. Ha értelmes ember lenne, tudna érvelni a vallása mellett, fenyegetőzés helyett, vagy képes lenne békén hagyni a másképp gondolkodókat.


Szüleid mit szólnak hozzá?

2018. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
A szüleim nem avatkoznak bele. Ők is fájlalják, hogy nem járok templomba, de soha nem akartak erőszakkal kényszeríteni, ők ilyen szempontból normálisabb keresztények. Sajnos a hallgatással a bátyámnak adnak igazat, de azt hiszem, azért nem szólnak neki, nehogy még jobban felhergeljék. Ilyenkor nagyon ideges a bátyám és nem lehet érvelni vele.
2018. aug. 24. 22:41
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
A bátyád egy fanatikus őrült.Ezzel az a probléma,hogy nincs rá gyógymód.Ha együtt éltek,kezdj el lehetőségek után kutatni,hogy elköltözz,mert lehet,hogy meg kell vele szakítanod a kapcsolatot.
2018. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
41%

Ha a hívekről van szó, hogy szót fogadjanak a papoknak meg az uralkodóiknak, akkor a „tartsd oda orcádat”-elv érvényesül. Ha a földesúr vagy a pap fajtalankodni akar veled, tedd csak szét a lábad neki, hisz elvégre fel kell áldozni magunkat Isten helytartóinak, adjuk nekik oda az evilági dolgokat, hogy ők cserébe biztosítják nekünk a túlvilágot.

De ha az indiánok vagy inkák kiirtásáról van szó, akkor természetesen azonnal számításba jön az „ecclesia militans”-elv (harcos egyház). A tartsd oda az orcád-elv természetesen akkor sem érvényes, ha a muszlimok legyilkolásáról van szó a keresztes háborúban vagy pedig épp az eretnekek elevenen elégetése a téma. Ez esetekben védenie kell az igazhívőnek az Igazhitet a gonosz pogányokkal szemben, amennyiben üdvözülni szeretne.


Ez a kereszténység.

2018. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Keresztényként és ezen belül is harcos amazonként ;) sajnálom, hogy ilyen atrocitásban van részed és a szüleid mit sem tesznek ellene.

Arra gondolok, a bátyád neonáci, de nem az ateista, hanem a vallásos verziója. Könnyen megeshet, hogy kell félni tőle, de nem biztos. Ezek szerint még nem ütött meg. Lehet, csak a szája nagy, de nem lehet ennyiből eldönteni. Később ez viszont csak rosszabb lesz, ha nem tanúsítanak ellenállást vele szemben. (Ne te állj ellene! Gondolom, gyerek vagy még.)

Ha jár templomba a szüleiddel, kérj segítséget a paptól. Ha ő a bátyáddal fog egyetérteni (amit nehezen hiszek), akkor baj van, menekülj otthonról is, mert nem fognak megvédeni. Azonban ha a pap melléd áll, beszélgethet a bátyáddal, a szüleiddel vagy akár a szószékről is beszélhet erről.

Amennyiben tényleg bántani fog a testvéred, ne csak a paptól kérj segítséget, hanem például a suliban - nem tudom, hány éves vagy. Nem tűnsz nagykorúnak.

Az biztos, hogy ha a bátyád az utamba kerül, kasztrálni fogom - mint cuki kis "tesót"! Hívő keresztényként fel vagyok ezen háborodva, de nagyon...

Szóval.

A keresztény "harcos" fogalmat mások is használják. A jelentése nem feltétlenül ez, amit a bátyád használ. Vannak keresztény "harcosok", akik pont a családon belüli erőszak ellen harcolnak. Pl. azzal, hogy nyilvánosságra hozzák, megvédik az áldozatot és segítik akár egészségügyhöz, akár családgondozóhoz vagy ügyvédhez fordulni, szállást is adnak stb.

2018. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
#18: A királyok sosem kértek engedélyt a papoktól arra, hogy hódító háborúba menjenek. Még a legkatolikusabbaknak nevezettek sem.
2018. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!