Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a "keresztény harcos"?...

Mi az a "keresztény harcos"? Mit jelent és kell-e félni tőle? Olyasmi, mint a dzsihadista?

Figyelt kérdés
Segítsetek ki légy szíves, mit jelent az, hogy valaki keresztény harcosnak nevezi magát! A bátyám definiálta így magát és kezdek tartani tőle, ugyanis én nem járok templomba és nem érdekel a vallás, ő viszont rendszeresen nevelő célzatú pofonnal fenyegetőzik ezért!

2018. aug. 23. 23:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
25%

#20


Nekem meg úgy rémlik, hogy pont II. Orbán (micsoda véletlen) pápa hirdetett háborút a hitetlenek ellen 1095-ben és maguk a papok prédikálták híveiknek azt, hogy csatlakozzanak a pogányok elleni háborúhoz és biztosítva lesz a lelki üdvözülésük.

De nem is kell olyan messzire menni. A mai napokban is az amerikai keresztény (hitgyüli-féle szekták) azok, akik a leghangosabban támogatják a közel-keletiek bombázását és követelik a hitetlenek kiirtását (mint pl Pat Robertson).

2018. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

"Nekem meg úgy rémlik, hogy pont II. Orbán (micsoda véletlen) pápa hirdetett háborút a hitetlenek ellen 1095-ben és maguk a papok prédikálták híveiknek azt, hogy csatlakozzanak a pogányok elleni háborúhoz és biztosítva lesz a lelki üdvözülésük."


Akkor marhára rosszul rémlik és érdemes lenne történelmet is tanulnod néhány bulvársajtó szintű oldal olvasgatása helyett.

A pápa nem a hitetlenek ellen indított hadjáratot, hanem azon mohamedán kalifátusok ellen, ahol a keresztényeket üldözték, a zarándokokat fosztogatták, nagyon gyakran meg is ölték. Egyébként a zsidók megjelölése se Hitlerrel kezdődött, hanem ezen mohamedán kalifátusokban.

Hogy ezek a hadjáratok utána mennyire helyesen valósultak meg vagy helytelenül, arról lehet vitatkozni, de az okokra egy elfogadható válaszlépés volt a háború meghirdetése. Persze te biztos örültél volna, ha a keresztények nem próbálják megállítani a mohamedán terjeszkedést, de szerencsére nem voltak annyira pacifisták.

2018. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 HaEv ***** válasza:
100%

Hajrá, szedjétek szét egymást, miközben egy gyerek meg lehet, bajban van!

Gratulálok!

2018. aug. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

#22


Akkor mi a helyzet a „tartsd oda az orcád” elvvel? A keresztények miért nem fordították oda másik arcukat is a muszlimoknak, ahogyan azt Jézus előírja?

=========================================

Másodsorban meg nem árt tudni azt sem, hogy a (fidesz-izraeli) propagandával ellentétben a valóságban a középkori iszlám kalifátusokban a keresztények és a zsidók mindig is elismert kisebbségek voltak. Szíria csak a középkor végére lett muszlim többségű, Egyiptom pedig csak a 13. századra a Mamlúkok idejére lett muszlim többségű, még ma is több tízmillió keresztény él ott. Azaz ezek az országok több mint fél évezredes muszlim uralom után lettek csak muszlim többségűek. A szíriai Ibn Taymiyyát pedig bebörtönőzték a középkori muszlim uralkodók, amiért keresztényellenes nézeteket vallott (aki egyébként nem is volt annyira radikális mint pl egy mai nyugat által támogatott szíriai „mérsékelt felkelő”).

A keresztény Európában ellenben ezidőtájban Európában máglyán égettek el mindenkit, aki nem értett egyet az egyházzal (Jan Hus-t még egész a 15. században is). A spanyolok is amint visszaszerezték Ibériát első dolguk a muszlimok halálrakínzása és elüldözése volt. Görögörszág is félévezredig iszlám uralom alatt állt, most mégsincs néhány tized százaléknál több muszlim.

Úgyhogy ennyit a hitgyüli-fidesz-izraeli propagandáról...

2018. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell ebbe a politikát belekeverni, lehet nálad ez valami kényszeres dolog. De megnyugodhatsz, engem nem érdekel se a fidesz, se a hitgyülis propaganda, sőt még a te iszlamista propagandád se. Te is pont annyira demagóg és agymosott vagy, mint a legrosszabb hitgyülisek.


Gondolom azt is tagadod, hogy a 7. században Jeruzsálemet elfoglalták a mohamedánok a keresztényektől. Talán szerinted al-Hakím kalifa nem is létezett és csak fideszes legenda, gondolom szerinted a mohamedán szeldzsukok se támadták Bizáncot. Vagy esetleg az utóbbiak hadjárataival minden rendben van, mert az a szent háborútok a dzsihád?

2018. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Szerencsére már nagykorú vagyok és albérletben élek, de azt nagyon sajnálom, hogy a bátyám miatt nem tudok hazamenni normális, békés hangulatú családlátogatásra. Most otthon töltöttem pár hetet illetve a hosszú hétvégét, és ekkor éleződtek ki nagyon a régi vitatémák. Például az augusztus 20-as délelőtti miséről is úgy jött haza, hogy ki volt borulva, én miért nem mentem el, és szidalmazott és fenyegetett ebéd közben. :( Attól félek, a következő hosszú hétvégén is ilyen lesz, aztán majd karácsonykor is hallgathatom, ahogy fenyeget. Eddig még nem mert megütni. Legközelebb talán megfenyegetem, hogy látleletet vetetek és feljelentést teszek, ha megteszi, bár félek, hogy ettől esetleg átmegy pszichopatába és megver. Ő egyébként otthon él a szülőkkel, nem tudom elkerülni.
2018. aug. 26. 10:07
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

#25


Azért keverem bele a politikát, mert a vallás és a politika mindig is összekapcsolódott, mivel mindkettő a gondolkodás és világkép kialakításában vesz részt. Pl az USA-ban a a keresztények az alapján szavaznak, hogy mely politikus tagadja az evolúciót és mely hirdeti a muszlimok kiirtását (ezért nyert Trump), míg az ateisták meg reflexből demokratákra szavaznak.


Egyébként meg nem értem miért forgatod ki a szavaimat, egy szóval sem írtam, hogy a kalifátusok ne terjeszkedtek volna. Csak azt írtam le, hogy hogyan bántak a muszlimok az területeiken a keresztényekkel és, hogy hogyan a keresztények a muszlimokkal. Az általad említett kalifátus is megtűrte a keresztényeket, de mikor tudsz te ilyet a keresztény Európára elmondani?


Az pedig nem iszlamista propaganda, amiket leírtam, hanem tények, bármely (hiteles) történelemkönyvben utána lehet olvasni.

2018. aug. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 effre ***** válasza:

szinte félelmetes újra arról olvasni, hogy ismét egy fiatal a családjában vallási fanatizmus- indíttatás okán egyre jobban megváltozik, és a környezetére is kihatással próbál lenni.


Ilyenkor - teljesen lényegtelen melyik vallásról van szó!!


kedves kérdező - javaslom minél hamarabb, de sűrgősen keress fel szakembert aki segít mindannyiatokon mielőtt elfajul a rossz hangulat otthonotokban.

A bátyád vallási indítékú indulatos magatartása, a szüleid hallgatása és te félelmeid alapos ok a segítségkérésre .

Ezzel nem szabad játszani.

2020. febr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!