Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt kilépett Hit...

Vannak itt kilépett Hit Gyülezeket tagok? Mi volt a távozás oka?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha elmondanátok a tapasztalataitokat, szívesen beszélgetnék egy ex-taggal. A vezetés és a többi tag rendszerint csúnyán beszél a távozókról, elhallgat információkat. Engem ez zavar, szeretnék tisztán látni. Aki kibeszélné, írjon nyugodtan! Köszi!

2018. aug. 24. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Kedves kérdező, én sokat beszélgettem ex-hitesekkel, de jellemzően sokkal csúnyábban beszélnek a Gyülekezetről és a tagjairól, mint amit valaha is hallottam volna az ex-tagokkal kapcsolatban a Gyülekezetben, akár a szószékről, akár egymás között. Nem kell messzire menni, az Indexen a Kérdések a Hit Gyülekezetéről című topikban jobbára ex-hiteseket lehet találni, mert előbb-utóbb mindenki mást elmarnak maguktól. Én kb. másfél hónapig látogattam a topikot, és igyekeztem szót érteni velük, de azon kívül, hogy az évtizedes sebeiket szaggatták, nehogy begyógyuljon, semmi egyebet nem voltak hajlandóak meghallgatni. Ha velük szeretnéd megtárgyalni a Hit Gyülekezete múltját és jelenét, megteheted, de ne számíts objektív megközelítésre. Véleményem nekem is van a kérdésről: jellemzően azok hagyják el a Gyülekezetet, akik elestek valamilyen bűnben, és nem akartak megtérni belőle, a szívüket pedig elhajtotta Farkas Testvér. Az is igen árulkodó, hogy nem a Hit Gyülekezete dobálja sárral a volt tagjait, hanem fordítva. A sárdobálás önmagában is defektusra utal, mivel normális ember nem csinál ilyet, mert miután kifejezte a véleményét, tovább megy, és nem akad el a lemez, hogy újra és újra ugyanazt játssza. Az ex-hiteseknél tapasztalataim szerint elakadt a tű, és semmilyen Biblia érv, észérv, kérés, kérlelés, vagy bármiféle ráhatás eredménytelen. Gyűlölni akarják a Hit Gyülekezetét, Németh Sándort, és minden ún. "hit-zombit" - ezek mi vagyunk, akik nem akarjuk velük együtt közösen gyűlölni az alanyt. Normális embernek, ha sérelme van, akkor is hajlik a megbocsátásra, ők tapasztalataim szerint nem. Azt sem voltak képesek felfogni, hogy a gyűlöletük első sorban őket emészti fel, pedig a Bibliából látható, hogy milyen súlyos bűnt követett el, aki nem volt hajlandó megbocsátani a szolgatársának, függetlenül attól, hogy vélt, vagy valós sérelemről legyen is szó.
2018. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 kzs ***** válasza:
15%

Én nem ismerek "Hit Gyülezeket"-et, de kiléptem onnan.

Azért, mert furcsállották a "nanu-nanu" köszönésemet, és nem hajkurászhattam legyeket! Borzasztó!

Te biztos tudod milyen csúnyán beszélnek abban a bizonyos - hogy is írtad - "Hit Gyülezeket"-ben...

Kell a balhé???

2018. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Ajánlom, hogy tanulmányozd ezt a kérdést. A #23 hozzászólásban benne van az egyik rokonom leírása is erről a szektáról:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

Az egész nem más mint egy politikai híveket toborzó pártszekta, régen az SZDSZ-nek, ma a Fidesznek toborozzák a híveketk, meg adják az ideológiai hátszelet (régen a balliberlaizmus istenítésével, ma az elvakult muszlimgyűlölettel).


kzs, Asperrimus és társaiknak pedig nem ajánlatos hinni, mert ők a hitgyüli fizetett bérkommentelői.

Az első kommentelő is azt akarja csak elhitetni, hogy aki elhagy egy cionista politikai szektát az csakis valami bűnös eltévelyedett lélek lehet... Szerintem meg inkább azok vannak eltévelyedve, akik egy gyűlölködő fidesz-imádó más vallásúak ellen uszító szekta tagjai.

2018. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 kzs ***** válasza:
28%

@ 3-as


Öregem EKKORA baromságot....

hát hihetetlen....


"hitgyüli fizetett bérkommentelői" --> ez jó!! :D :D

Megmondanád, mennyit keresek? Mert én nem tudom....


"Az egész nem más.... (és írod az idióta baromságaidat...)" --> Jót nevettem... talán ha lenne egy hangyányi kis fogalmad akár a "szektáról", akár a Bibliáról, az azért jó lenne.

2018. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%

Kérdezp, fellelhető a neten is a Némestsanyi szekta egy kilépett funkcionáriusának könyve.


Olvasd el.


Jót fogsz szórakozni.

2018. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kzs ***** válasza:
23%

@ Előbbi


"Kilépett funkcionárius" --> na ezen én is szórakoznék.


"Némestsanyi szekta" --> erre kiváncsi lennék: mi ez, és mihez lehet hasonlítani? Olyan, mint a ferkó-szekta?

2018. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

#6


Neked muszáj minden hitgyülivel nem egyetértő válasz után ilyen „nesze neked hülye paraszt jómögmondom” stílusban hozzászólnod?

2018. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem pedig azoknak fizetnek, akik a Gyülekezetről kreálják a rémhíreket. Egyszer azonban ők is fizetni fognak, csak nem lesz miből. Ha már említtettek a defektusok, az is ebbe a kategóriába tartozik, amikor valaki érvek híján elkezd személyeskedni. Az ilyen emberek el sem tudják képzelni, hogy valaki ügyszeretetből tegyen bármit is. Ahogy sokan mondják, mindenki magából indul ki. Aki érdekből tesz dolgokat, másokról is ezt feltételezi. De ahogyan már többször mondtam, most is mondom, ha valaki hajlandó fizetni azért, hogy leírom a gondolataimat, annak szívesen megadom a bankszámla számomat. Eddig még senki nem reagált a felajánlásomra.
2018. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 kzs ***** válasza:
18%

@ 8-as


Ezt írod: "Szerintem pedig azoknak fizetnek, akik a Gyülekezetről kreálják a rémhíreket."

Na ebben van valami.

---------------

@ Kérdező


Jut eszembe, én vagyok a 2. válaszoló. Olvastad amit írtam? Hogy mennyire végigsértettek engem??


Most viszont te jössz: szóval, mert hogy te fenemód tudod, hogy beszélnek a távozókról (Húúúú és még információkat is elhallgatnak...) akkor írjál már nekem, annál is inkább, mert ez téged "zavar"!

2018. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

3:Ezen en is jóízűen nevettem ,köszönöm :) .


Kérdező: Ha a gyülekezetről szeretnél informálódni ,akkor nem igazán a volt tagok véleményét ajánlom. Fogd meg magad ,menj el a Hit gyülekezeté be ,beszélgess emberekkel ,hallgasd a prédikációt és te magad is ki fogod tudni alakítani a saját véleményed a Hit gyülekezeté ről .Szerintem ez számodra hitelesebb lenne mint a volt tagok "tapasztalatai" .

2018. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!