Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt kilépett Hit...

Vannak itt kilépett Hit Gyülezeket tagok? Mi volt a távozás oka?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha elmondanátok a tapasztalataitokat, szívesen beszélgetnék egy ex-taggal. A vezetés és a többi tag rendszerint csúnyán beszél a távozókról, elhallgat információkat. Engem ez zavar, szeretnék tisztán látni. Aki kibeszélné, írjon nyugodtan! Köszi!

2018. aug. 24. 19:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%
Igaza an az előzőnek. Nem kell volt tagokkal beszélni. Elég ha jelenlegi tagokkal beszélsz, garantálom, hogy nem csak a kereszténységtől hanem az egész élettől el fogod veszteni a bizalmad.
2018. aug. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
4%

Annak, aki fogékony a károgásra, annak dallam és rím minden szavad. Eszembe is jutott erről egy Romhányi versike:


"Egy varjú nótát írt a dalosversenyre.

Rezgett faháncs-bogáncs, amikor elzengte:

- Elszáll a nyár, kár!

Lucskos ősz vár már.

Ha túl nagy a sár,

felszállok a fár'.

Nem okozott bajt a sor végén az űr,

ezt a dalt hozta ki győztesnek a zsűr'."


Igen, ha varjú varjúnak a zsűrije, akkor a dalos pacsirtának esélye sincs.

2018. aug. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 kzs ***** válasza:
38%

@ 11-es


Ezt írod: "...garantálom, hogy nem csak a kereszténységtől hanem az egész élettől el fogod veszteni a bizalmad."

> Hmmmm.... nyilván akiket a Vidám Vasárnap Istentiszteletein látsz, azok is mind elvesztették a bizalmukat az egész életüktől... hát ez különös.... nekem nem úgy tűnik... te mondd, nem téveszted össze a PAX-Tv (bizonyos) közvetítéseivel?

2018. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Köszönöm a válaszaitokat, nem akartam senkit sem megsérteni vagy felháborítani a kérdéssel, ne érezzétek személyes támadásnak.

1#-es: aláírom, amit mondasz, én is hallottam már ilyen dolgokról. Valóban vannak olyanok, akik komoly bűn miatt lépnek ki és csak gyűlölni akarják a gyülekezetet. Ebben az esetben teljesen érthető, amit te is mondtál, hogy nem érdemes velük beszélgetni, mert úgyis csak sértettségből beszélnek.

Az én problémám az, hogy ezt minden távozóra rásütik. Mármint, vagy bűnben él, vagy démonizált, vagy kihűlt a szíve, vagy megőrült - más ésszerű oka nem lehet annak, hogy nem jár a gyülekezetbe. Ezt én személyesen hallottam tagoktól, vezetőktől, illetve a ti válaszaitok is alá támasztják, hogy minden távozóról ezen a véleményen vagytok. Lehet erősen fogalmaztam, de nekem ez csúnya beszéd - egy embert nem kell elvetemültnek tituálni, csak mert olyan dolog történik az életében, ami megváltoztatja. FÉLREÉRTÉS ne essék én elhiszem nektek, hogy tényleg vannak olyanok, akik csak gyűlölködni akarnak, de nem lehet mindenkit egy kalap alá venni.

A fizetett kommentekről: szerintem fizetség és elismerési vágy nélkül is mindenki megosztja a véleményét, hiszen van rá lehetősége. Sem a gyülekezeti tagok, sem az ellenzékük nincs lefizetve, pusztán úgy érzik, védeniük kell, amiben hisznek, ezzel nincs semmi probléma. De ez úton is szeretnék mindenkit megkérni, hogy tisztelettel beszéljen egymással, mert nem a sárdobálás a kérdés célja.

#kzs ez rád is igaz. Teljesen megértem és jó dolog, hogy véded, amiben hiszel és próbálsz mindenkinek választ adni a kételyeire, szívesen olvasom a te véleményed is, de nem kell mindenkit komplett idiótának beállítani, aki nem ért veled egyet. Megértem, hogy zavar a sok félreinformáltság meg légből kapott dolog, de ezt kedvesen és határozotton is a másik tudtára adhatod.

#10-es: elég sok ideig jártam gyülekezetbe és elég sok vezetővel és taggal volt közeli viszonyom, pont ezért kezdett el aggasztani a kérdés. Elsősorban ezért is szeretnék ex-tagokkal beszélni, mivel a gyülekezetben nincs helye a kritikus gondolkodásnak, az önálló véleménynek, mert az biztos a Sátántól van. Így hiába beszélgetnék velük a kételyeimről, már első körben problémásnak tituálnának és személyes sértésnek vennék.

#12-es: tény, amit mondasz, de igazából ha megnézed, nem károgó a kérdésem stílusa. Én csupán annyit írtam, hogy szívesen beszélgetnék ex-tagokkal, mert kíváncsi vagyok, miket éltek át és miért léptek ki. Sem jelenlegi tagokat nem akarok megsérteni, sem gyűlölködőknek nem akarok ezzel felületet biztosítani a mocskolódásra. Azt, hogy ki mit lát bele a kérdésbe, nem tudom szabályozni.

2018. aug. 26. 12:50
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

6

Szánalmas vagy.

2018. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%
Kedves kérdező, a tizenkettedik válasz nem neked szólt, hanem a tizenegyesnek, bocs, tényleg nem írtam megszólítást. Mint mondtam, megteheted, hogy ex-hitesekkel beszéled meg a Gyülekezet dolgait. Nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak velük. Másfél hónapos Indexes pályafutásom a Kérdések a Hit Gyülekezetéről című topikban 2007 tavaszán kezdődött és ért véget. Ezután kb. hat-hét éves regenerációra volt szükségem, hogy amikor megnyitom a hit.hu oldalát, és elém ugrik Németh Sándor és felesége fényképe, ne valami nagyon gonosz gondolat üsse fel bennem a fejét, aminek erővel kell ellenállnom. Nekem soha nem volt rossz véleményem Németh Sándorról és a feleségéről, az Indexre való regisztrációmnak is az volt az oka, hogy ex-hitesek nagyon pejoratív hangnemben beszéltek róluk, és szerettem volna őket visszaterelgetni a keresztény értékrendhez, de kudarcot vallottam, mert nem én voltam befolyással rájuk, hanem ők énrám, méghozzá úgy, hogy a véleményem egyáltalán nem változott meg , de belül komoly ellenállás ütötte fel bennem a fejét. Visszaolvashatod a hozzászólásaimat, hogy mennyire voltam velük durva, mennyire beszéltem velük csúnyán, akkoriban Furcifer néven voltam fenn. Semmiképpen nem szeretném a jogaidat és a lehetőségeidet csökkenteni, de még egyetlen olyan ex-hiteshez sem volt szerencsém, akivel kellemes volt egy légtérben tartózkodni, akár virtuálisan, akár ténylegesen. Én megpróbáltam. A nagy számok törvénye alapján valószínűsíthető, hogy mégiscsak létezik köztük olyan is, mint amit feltételezel, normális, kedves, kiegyensúlyozott, krisztusi ember, de én még nem találkoztam eggyel sem, de olyannal sem, aki már találkozott ilyennel. Én azonban törékeny agyagedényben élek, és egyetlen alkalomnak elégnek kellett lennie ahhoz, hogy megtanuljam a leckét, és soha többé nem szándékozom barátkozni velük, amíg fenntartják az ellenségességüket. Ha azonban megváltoznak, nem fogok elzárkózni tőlük.
2018. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves Furcifer, ha szólíthatlak így. :)

Teljesen megértem, amiről beszélsz. Felnéztem az index fórumra, hát igazából őskáosz. Már az is durva, hogy milyen régóta boncolgatják az egészet és legalább 6000 (!) kommentár született benne. Ember legyen a talpán, aki ebből bármi hasznosat ki tud szűrni. Ráadásul sok emberről tényleg nehéz megállapítani, hogy mit milyen céllal mond, azokról nem is beszélve, akik minden átfedés nélkül valami teljesen oda nem illő dolgot dobnak be. Nem csodálom, hogy negatív hatása volt. Ilyen fórumban én sem szívesen beszélgetnék, max olyan emberrel, aki objektíven meg tudja osztani a történetét, nem pedig részleteket ragad ki tanításokból, alaptételekből és azokat szapulja.

2018. aug. 27. 21:14
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem tudom, hogy mond e neked valamit a Folyondár utcai sportcsarnok, sportcentrum, sportközpont a Hit gyülekezettel kapcsolatban????


Na én abban az időszakban jártam oda! Tudnék mesélni. Mire vagy konkrétan kíváncsi?

2020. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok tag, de a kiadójuktól több könyvet megvásároltam, mert külföldi irodalmat többet fordítottak le és több Izraelről szólót is, ami engem mindig nagyon érdekelt, mivel én más forrásból is olvastam erről általában ebben igazakat is írtak és a szerzők nem feltétlen keresztyének, hanem nem egy esetben izraeli történészek. Az amerikai nagy evangélizátorok könyvei közül is többet kiadtak pl. Billy Graham-et, akit igazán nem lehet szektatagsággal vádolni.
2023. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
3/19 Vajon a római egyház nem gyülölködő, mikor csak magát ismeri el egyháznak és az igazság birtokosának, mindenki más eretnek meg szakadár. Én senkit nem rühellek jobban, mint a római katolicizmus felsőbbrendűségi szemléletét.
2023. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!