Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ateizmus a félelem vallása?

Az Ateizmus a félelem vallása?

Figyelt kérdés

Amit eddig sikerült megfigyelnem az ilyen "térítő ateistákkal" kapcsolatban az az, hogy az úgymond "vallásuk" teljes egészében a félelemre és a rettegésre épül:


-Egy jehovásnál is hangosabban és erőszakosabban próbálják rátukmálni mindenkire, hogy "Isten nem létezik!" Ha érveik ellenére valaki mégis kitart a hite mellett akkor idegesek lesznek. (Talán azért, mert rettegnek Istentől, és ha nem sikerül valakit az ateizmusra áttéríteniük az tudat alatt egyre jobban bizonyítja számukra, hogy Isten létezik)


-Nem olvasnak Bibliát, se történelmi teológiai műveket (pl. Aquinói Szent Tamást), se mondjuk János Pál Pápa írásait, és misére se járnak, pedig ezeket tanulmányozva talán értelmesebb érvekkel kritizálhatnák a kereszténységet (Talán azért, mert rettegnek attól, hogyha olvasnak a vallásról, vagy templomba járnak, akkor megtérnek kereszténynek)


-Azt vallják, hogy a halál után nem lesz semmi, ezért az életet ki kell élvezni, teljes hedonizmust kell vállalni (Talán azért, mert rettegnek attól, hogy Pokolra jutnak és legalább pár évtizedes élvezkedést akarnak az örökké tartó szenvedés előtt)



2018. aug. 28. 08:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%

"Szóval nem értem, miért reklamálnak az ítélet miatt, hiszen csak azt kapják, amit szívből szeretnének."

Vezesd le kérlek, milyen logika alapján kéne akarnom egy olyan ítéletet, amiről azt se hiszem hogy bármi valós alapja lenne?

2018. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
90%
Alapbol ilyen hulye vagy, vagy a kerdes elott be kellett melegitened?
2018. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Az ateisták nem félnek se a túlvilágtól se Istentől, mert nem hisznek benne. A meg nem értettség viszont zavarja őket, mert minden ember megértésre vágyik. Csak az ésszerűségben hisznek, és jellemzően a világi elvárásoknak akarnak megfelelni. Legfőbb értékeik a család, az egészség és a pénz. A hedonizmusban is ez a három dolog fékezi őket.
2018. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok.

Soha nem térítettem senkit.

Olvastam a bibliát és más vallásos műveket is.

Misére miért is kellene járnom? Btw nem egyszer voltam már halotti misén, illetve misével összekötött keresztelőn, esküvőn. Csendben végigültem, mint egy civilizált ember.

Nem vagyok hedonista.


A fentieket az ateista ismerőseim 90%-ról el tudom mondani.

2018. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ismeretlenül általánosítasz és megítélsz másokat, valószínűleg olyan esetek alapján, amiket talán épp te provokáltál ki.

"ezért az életet ki kell élvezni, teljes hedonizmust kell vállalni"

Ez olyan szinten marhaság, hogy inkább no comment. :)

Legyünk őszinték, a "kérdéseddel" csak provokálod a sárdobálást, hogy aztán máshol felhozhasd, hogy micsoda válaszokat kaptál. A szövegből süt a bigottság és a felsőbbrendűségi komplexus, ami szinte a középkori ateista inkvizícióra és máglyán égetésre hajaz.

De nem akarok gonosz lenni, mert szerintem valami pszichés probléma lehet a háttérben. A másokkal szembefordulás, ismeretlenül vádaskodás, összefüggéstelen szemrehányás valamilyen mély sérelemre, traumára, vagy régóta húzódó frusztrációra is utalhat. (Ezt segítő szándékkal írtam.)

2018. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

"Amit eddig sikerült megfigyelnem az ilyen "térítő ateistákkal" kapcsolatban az az, hogy az úgymond "vallásuk" teljes egészében a félelemre és a rettegésre épül"


Reméljük több megfigyelésed nincs...

2018. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

Sok probléma akad a dolgok értésével.

Az ateizmus (így kisbetűvel, nem tulajdonnév) nem vallás, hanem egy eszmerendszer. És legkevésbé a félelem jellemző rá, sokkal inkább a magabiztosság. Ami nagyon nem azonos a hivalkodással.

Nem próbálnak senkit se téríteni (sic!), se rátukmálni. Ha ilyent tapasztalsz, az közönségesen buta ember. Vagy vallásos, vagy nem. Itt ez nem számít, csaka z, hogy buta.

Vannak az emberiségnek örök kulturális értékei, ettől ember az ember. A biblia történetesen közéjük tartozik, valódi ateista gyakran jobban ismeri, mint egy hívő. Ismerni és elfogadni valamit, az két dolog. Aki nem olvassa és ezzel kérkedik, az ismét csak közönségesen buta. Továbbá zavarosak a gondolataid a vallás szertartásait illetően. Sok dolognak, nemcsak a vallásnak vannak szertartásai. Aki ahhoz tartozónak érzi magát, részt vesz benne, aki nem oda tartozónak gondolja magát, nem vesz részt. Érdeklődik, kíváncsi, de valamit megismerni és rendszeresen művelni, szintén két különböző dolog.

Aki úgy véli a halál után nincs semmi, az ennyit gondol, további következtetésnek helye nincs. Azt állítani, hogy ebből a hedonizmus következik, logikai baki, a logikus gondolkodás hiányára utal. A pokolra jutástól rettegni a te képzeted, és ellentmondásos. Hogy retteghetne valaki attól, aminek a létezésében nem hisz?


De ami a legfontosabb: nem érted az ateizmus lényegét, pontosabban téves elképzeléseid vannak róla. A vallás istenhit. A nevében van, hit! Az ateista a tudományban hisz, azaz elfogadja amit bizonyítottak, elfogadja, hogy vannak feltételezések, mert pillanatnyi ismereteink végesek, és elfogadja a cáfolatot, ha az valódi. Isten létezését nem tagadja! Még véletlenül se! Pusztán annyit mond, nekem a hit kevés, amint bizonyíték van rá, elfogadom,addig pedig nincs véleményem. Se állítás, se tagadás! Hiszen nemcsak bizonyíték nincs, cáfolat sincs. És még ennyi: a te hited, gondolataid mást tekintenek bizonyítéknak, mint egy igazi ateistáé (a tudományban hívőé). Mert más alap, amelyet egyik és másik magától értetődőnek, a priorinak tart.

2018. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Néhány észrevétel:


Te szoktál olvasni ateizmussal kapcsolatos műveket? És ha nem, miért nem? Esetleg attól félsz, hogy megtérsz Te is? És akkor még a többi vallásról nem is beszéltünk!


"Talán azért, mert rettegnek Istentől" - Hogyan tudsz rettegni valamitől ami nincs? Számukra ugyanis nincs Isten. Ez a Te világnézetedben létezik, aki ugyanebben a világnézetben van, az tud csak rettegni tőle. Egy ateista számára ez nem értelmezett fogalom, így rettegni sem tud mitől.


"rettegnek attól, hogy Pokolra jutnak" - Ez megint csak a Te világnézetedben létező fogalom.


Az egész írásodból az is nagyon fura, hogy az Isten hívést csak a kereszténységi nézetben képzeled el. Azt gondolod, hogy aki ateista, az a kereszténységnek mond ellent és a kereszténység szerinti negatív hatások várnak rá. De miért pont azok várnának rá? Pedig kismillió másik vallás létezik még a világon. Tehát mindebből az is kisejlik, hogy Te is, az ateistákhoz hasonlóan csak a saját világnézetedet vagy hajlandó elfogadni. Azaz ilyen tekintetben Te sem vagy különb az általad felvázolt "vad ateistáktól".


Abban megértelek, hogy valóban nem szép dolog, amikor valaki a világnézetét és a gondolkodásmódját próbálja indokolatlanul ráerőltetni másra. De persze ez ugyanúgy vonatkozik a kereszténységre is és az összes többi vallásra és miegymásra.

2018. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

" Nem olvasnak Bibliát, se történelmi teológiai műveket (pl. Aquinói Szent Tamást), se mondjuk János Pál Pápa írásait, és misére se járnak "


Ne haragudj kérdező,ezeket honnan szedted? Most itt csuklóból 2 ismerősömet is tudnám példának felhozni,hogy ateisták is olvasnak Bibliát,vagy járnak templomba (arra még többet is tudok,mint 2). Melyik mesevilágban nőttél te fel? Ahol egy ateista szénnéég,ha a kezébe fog egy Bibliát,vagy ha a pap megjelenik szenteltvízzel,akkor elmenekül?

2018. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Te milyen vallásu vagy? Csak azért kérdem, mert összehoztál itt minden féle elméletet, aminek sem füle sem farka, és tényleg kevés tudással, de csal vádolsz.

Mikor hallottál te egy Jehova tanújától "hangosabban és erőszakosabban" azt, hogy ""Isten nem létezik!""?????

Ezért kérdeztem meg te milyen vallású vagy?, mert Krisztus soha nem tanította a követőit arra, hogy hazugságokat terjesszenek a felebarátaikról, sőt, inkább azt mondta „Arról tudja majd meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van közöttetek” János 13:35.

Te a tanítványának érzed magadat? Akkor az is létfontoságú „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat” MÁTÉ 22:39

Az ateistát nem tartod felebarátodnak? Akkor hasznos lenne a elolvasnod Lukácsnál a 10:25–37 történetet.

Hidd el, az ateisták is azoktól a dolgoktól félnek, amitől te is... a haláltól, hogy elveszíthetik akit szeretnek, a betegségtől, a fájdalomtól...stb.

Azt hiszen abban közös nevezőre jutunk, hogy értük éppen úgy meghalt Krisztus, mint érted, vagy értem. Hogy részükről, részedről, vagy részemről ezt mennyire értékeljük, az mindannyiunk magánügye, és nem kaptunk sem Jehovától, sem Kriszutustól felhatalmazást, hogy mi ítéljük meg mások hitvilágát. Mert amilyen ítélettel ítélünk, minket is olyan mértékkel fognak megítélni. Egyet tudsz érteni velem?

2018. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!