Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mormonoknál miért aza szokás...

Mormonoknál miért aza szokás ha ősszeházosdnak még utána kimennek temploban összehazsodni?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem elèg egyszer összeházosodni?

2018. szept. 9. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorló keresztényeknél is van az ún. polgári és egyházi szertartás, esküvő.
2018. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem meg elég polgáris ezért nem értem minkell ennyire komolyan venni?
2018. szept. 9. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:

"miért nem elèg egyszer összeházosodni?"

Egyszer házasodik!

A polgári esküvő azért kell, hogy törvényileg elfogadott legyen házasságuk,

a templomi esküvő pedig azért, hogy vallási előírásaiknak is megfeleljen.

.

Templomi esküvő előtt nálunk is (és mindenütt, ahol az állam szétválasztott az egyháztól) csak ekkor érvényes az, ha ELŐTTE az anyakönvvezetőnél törvényesen házasságot kötöttek.

.

"Istennek, ami Istené és császárnak, ami a császáré!"

2018. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Az egyház nem ismeri el az anyakönyvvezető előtt kötött házasságot, mivel azt nem köthetik az adott vallás szerint, templomban, pap vagy püspök előtt, mise keretében, az egész egyházközséggel/gyülekezettel mint tanúval. És azért sem, mert az állami házasság felbontható.

Az állam nem ismeri el az egyházi házasságot, bár erre újabban vannak próbálkozások. Ennek különféle okai vannak, az egyház leválasztása, törvény előtti egyenlőség biztosítása, a diszkrimináció elkerülése, és még hasonlókat szoktak mondani. Hogy a háttérben mi áll, azt úgysem fogják megmondani.

2018. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg elég polgáris"


Szerintem meg ebben a kérdésben nem a te véleményed a mérvadó. Van ilyen, lépj túl rajta, engedd el.

2018. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza elismeri érvényes házasságként a polgári házasságot, amely azonban csupán a földi életre szól, valamelyik fél haláláig, vagy a válásig.

Amerikában, ahol a polgári jog szerint érvényes házasságot mormon püspök előtt is lehet kötni, ott is így van.


Ezt követően a mormonok (akkor is ha a házasságot az egyház szabályai szerint mormon püspök előtt kötötték) még elmehetnek egy Szent Templomba (feltéve, hogy mindkettőjüknek van érvényes templomi ajánlása is) és ott részt vehetnek egy templomi pecsételésben (örökkévaló házasságban), amely a Krisztussal kötött új és örökkévaló szövetség részeként haláluk után is érvényben marad. Ez azért szükséges, mert mint Márk 12:25-ből tudhatjuk, a feltámadás után már nem lehet házasodni; a csak földi életre kötött házasságok pedig érvényüket vesztik.

2018. szept. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!