Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?...

Szerintetek létezik Isten? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve.

Egy keresztény csalában nőttem fel, ovi óta járok templomba, most meg egy katolikus suliba. Viszont kezdek nagyon kételkedni. Szerintem semmi sem bizonyítja Isten létezését, legalábbis azét aki a Bibliában van. Ha tényleg létezik akkor miért nem adott valami félreérthetetlen jelet? Akkor ugyanis nem lenne ennyi felesleges gyilkosság különböző vallások nevében. És ha Isten olyan jó, akkor miért ilyen bosszúszomjas és miért van a Biblia tele eléggé... bizarr történetekkel? Tömören a Biblia tartalma annyi, hogy "ha nem szeretsz viszont, mehetsz a pokolba"

A többi vallásra ennyi erővel ugyan annyi esély van.


Légyszives valaki segítsen! Egyszerűen nem merem ateistának hívni magam, mert belémnevelték hogy az rossz és a pokolba lehet miatta kerülni.



2018. szept. 11. 15:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

Nem létezik.

Az élet létrejöttét inkább a tudományban keressük, ne a találgatásokban. Azt vehetjük biztosra, amit bizonyítani lehet, nem azt amiben hiszünk, vagy nem hiszünk. Az élet kialakulásához nem sok köze van Istenhez.

Igazából sosem értettem, hogy miért is kellene Istenben hinni. Véleményem szerint semmifél Istenség nem létezik, de ha létezne, hangsúlyozom HA létezne, akkor sem igazán érdemelné meg, hogy foglalkozzak vele.

Ha létezne, akkor is három opció lenne lehetséges:

- Vagy leszarja az embereket, és hagyja, hogy beteg emberek, fogyatékosok szülessenek, ártatlanok haljanak meg, gyerekek haljanak éhen.

- Vagy csak egyszerűen nincs beleszólása a földi életbe.

- Vagy pedig egy köcs*g, aki direkt sz*patja az emberiséget.

Akárhogy is, egyik esetben sem látom, hogy lenne értelme egy ilyen Istent dicsőíteni, kérni tőle valamit, meg úgy egyáltalán foglalkozni vele.

2018. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem valószínű. Ha létezik is, semmit nem tesz értünk. Látod, te magad is érzed hogy ha létezne valamiféle isten aki elvárja hogy szeressük, akkor ennek milyen meghazudtolása hogy még egy egyértelmű üzenet megfogalmazására sem volt képes a saját létezéséről sem. Vagy itt a másik példa, hogy a hibás neveltetésed milyen elfojtott félelmekhez vezettek nálad is. Már csak ezért is károsak a vallások.

Próbálj elszakadni ettől az egésztől minél előbb, ha egészséges és boldog életet szeretnél élni! A vallás mankójára csak hiszékeny és akaratgyenge embereknek van szükségük, a többieknek csak egy ártalmas mentális bilincs, hogy ilyen meséket kényszerítenek rájuk.

2018. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
39%

Komolyan vannak még olyan agymosottak akik szerint isten hozta létre a Földet?

És őt ki? :D


Tudomány, evolúció.

2018. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
54%

"Komolyan vannak még olyan agymosottak akik szerint isten hozta létre a Földet?"

Ez még hagyján. Hogy az egész univerzum mögött áll valamiféle teremtő hatalom, ez igazából nem egyértelműen cáfolható dolog.

De amikor egyesek azzal jönnek, tengernyi ennek ellentmondó bizonyítékot letagadva hogy a teljes világmindenség kb 6000 éve létezik, a Föld meg lapos... Ha létezik Isten, valószínűleg így néz ki, amikor rájön hogy egyes teremtményei milyen szellemi sötétséget próbálnak reklámozni az ő nevében:

[link]

2018. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező.

Én is hasonló dolgokon mentem keresztül, csak akkor még nem volt internet és nem volt akitől tanácsot kérjek. Akkor nagyon jól jött volna pl. #6 tanácsa: "Olvass a hited mellett és a hited ellen szóló írásokat is".

Nálam az volt a baj, hogy nagyon hosszú ideig meg sem mertem kérdőjelezni Isten létét és hatalmát, mert féltem a haragjától. Ha egy ilyen gondolatom támadt, akkor gyorsan elhessegettem magamtól és bocsánatot kértem tőle.

Azt tudnám tanácsolni neked, hogy ne tartson vissza haragjától való félelmed, bárhogy döntesz is. Ha Isten létezik, akkor tuti jóságos és nem fog haragudni amiatt, hogy megvizsgálod a másik oldalt is. Ha Isten nem létezik, akkor meg szintén nem fog haragudni.

Sok sikert.

2018. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%

Nem :).

Bár egykoron másképpen voltam vele...

Mire vagy még kíváncsi? :)

2018. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

" Tömören a Biblia tartalma annyi, hogy "ha nem szeretsz viszont, mehetsz a pokolba"


Isten csak azok fele vallal felelosseget akik szovetsegre lepnek vele. Ez a Biblia tomoren. Ha az ember nem kotelezi el magat Isten fele akkor Isten sem kenyszeriti az ajandekait senkire. Mit szolnal hozza, ha lenne egy no akibe szerelmes lennel, de az a no csak megjatszana magat a penzedert mikozben undorodna toled? Na Istent nem lehet atvagni, es nem is viselkedik pszichopatakent, hogy uldozzon mindenkit a megvaltassal es a kegyelemmel cserebe egy kis szineszkedesert.

2018. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Először is: ne ijedj meg! Kételkedni mindenki szokott, ezt már egy másik kérdésnél is leírtam. Előbb-utóbb minden vallásosan nevelt gyerek életében eljön az idő, amikor már nem tud hinni a felhőkön csücsülő szakállas bácsiban, kérdései lesznek, amelyekre válaszokat keres. És ha minden jól megy, akkor idővel meg is találja ezeket a válaszokat, és rájön arra is, hogy Isten sokkal több annál, mint valaha hitte. :-)

Isten a Szeretet. Nem fog pokolra küldeni azért, mert nem hiszel vakon benne, ezt nem is kéri senkitől.


(Egyébként megsúgom, hogy ha ateista lennél, akkor nem hinnél a pokolban sem és nem félnél, hogy oda kerülsz ;-))

2018. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ja és hogy a fő kérdésedre is válaszoljak: igen, szerintem létezik Isten.
2018. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kérdező:

”Szerintem semmi sem bizonyítja Isten létezését, legalábbis azét aki a Bibliában van.”


Válasz:

Lehetetlen szilárd álláspontra jutni Isten létezéséről és arról, hogy ő milyen, hacsak ő maga meg nem ragadja a kezdeményezést, és fel nem fedi saját magát számunkra. Jézus Krisztus azt állította magáról, hogy Isten küldte - létezik egy bizonyos Atya, aki mindeneknél nagyobb Ján. 10,29 .


Beszélni könnyű. Bárki bármit állíthat. De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű… neki megvoltak a bizonyítékai, hogy alátámassza állítását.


Jézus Istentől küldöttségét három dologgal támasztotta alá.


1) tanításai magas szellemiséget képviselnek (a szeretetet állította legfőbb értéknek), melyet életével igazolt

2) csodákat tett: feltámasztott halottakat, bénát lábra állított, születésétől vak szemét megnyitotta, további reménytelen betegségeket gyógyított, kenyeret szaporított, vízen járt, lecsendesítette a vihart, feltámadt a halálból (!)

3) ószövetségi próféciákat teljesített be


Ján. 15,24

„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”

2018. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!