Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy hol írja a bibliában, Atya Isten, Fiú Isten ès Szentlélek Isten?

Figyelt kérdés

#fiú #Biblia #atya #Szentlélek Isten
2018. szept. 22. 15:46
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Kedves forumtársaim,eltèrtünk a kèrdèstől amit nem tulajdoníttok gunynak,mert egyik hozzászólás következik a másikból.

Gunynak csak azt neveztem, hogy a 24-es azt írta hogy a "jehovizmus egy nagy eretneksèg mert tagadják az Atyát is ès Jèzust(Fiút) is,ès, hogy Jèzus Isten eredetü".

Holott fentebb az egyik Tanú (ha Tanú)megemlíti,hogy ki az Atya ès ki Jèzus.

Így èrtelmezhető az irása Az Atya a szuverén ès a Fiú Isten eredetü de nem Ő az Isten,hanem a fiu a második amióta Isten lètrehozta.

De nem ez a kèrdèsem.

Az a kèrdès (idèzet):hol írja,hogy mindhárom Isten?

Elnèzèst ha fèlreèrthető voltam.

2018. szept. 23. 06:58
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanis a "kereszteljètek meg az Atya,Fiú ès a Szentlèlek nevèben"messze sincs három Isten

megemlítve."


Kérdező, te akkora barom vagy :) Ha Azt kifogásolod, hogy ebben a versben a Fiú vagy a Szentlélek nics Istennek nevezve, akkor nézd meg jobban, mert itt az Atya sincs. Akkor az ő Istenségét is tagadod? Itt csak simán felsorolja a három nevet, mivel egyenrangúak. A választ pedig már megkaptad az első oldalon. Külön külön rengeteg helyen nevezi Mindhárom személyt Istennek a Biblia.

2018. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Utolsó:Te a barmokközt is az alacsonyabbszintü gerinctelen vagy.

Hol írja,hogy Jèzusnak mondta volna az Atya,hogy Istenem,vagy a Szent szellemnek.

De Jèzus mondta az Atyának,hogy Istenem!


Amit ez fölött állítász hazugság ès ördögi.

A bibliába belemagyarázod az álmaidat.

Szeretnèd úgy legyen ahogy álmodod.

2018. szept. 25. 07:10
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A szentírást összessegében kell nézni, nem egy gy kiragadott ige alapján. Az előttem szólók már ki emeltek igéket mely alapján jogosan feltételezhető a szentháromság. Én inkább gyakorlati példára utalnék:

A víz is lehet gőz vagy jég is. Folyékony légnemű vagy szilárd halmazállapotú.

Az ember is test, lélek és szellem, de egy személy. Az Isten az embert saját képére tertette. Így értelmezhető Isten hármassaga. Aki teremtette a világot, ugyan az aki megváltotta, és aki lelke által itt van köztünk\bennünk.

2018. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:mondod,hogy az írást összesègèbe kell èrteni.

Éppen ezèrt mondtam fent,amit mondtam.

Az egèsz bibliában átmegy az " egyedüli igaz Isten".

Továbbá Jèzus,mint külön szemèly,Isten Fia külön ès Fiu-kènt említi.

A Szent szellem èrtsd ahogy kivánod,rèszemre nem szemèly.

Már azèrt sem,mert osztható ahogy az Atya akarja kinek/kinek az èrdeme szerint.

Ha egy szemèlyt osztunk vègül elfogy,de a Szent szellem olyas valami ami osztható ès fogyhatatlan,mivel nem szemèly.

Mindegy,ha veszem a búzát ès adok mindenkinek egy szemet,de a zsákba lèvő szemek külön külön nem sèrülnek.

De Sem az Atya sem Jèzus mint szemèly nem elosztható,mint ahogy a biblia sem óssza el.

Így mivel elègè sokat olvasom a bibliát ez az èrtelmezès jön le összesègben.

2018. szept. 26. 20:19
 36/37 A kérdező kommentje:

Mèg mostanáig nem kaptam konkrét választ.Csak mellèbeszèlès,csúsztatás az egèsz.

Ha nincs válasz nincs nyomós èrv,csak a tantètelek vèdelme amik a biblia èrtelmèt torzitják az emberek előtt.

2018. okt. 14. 08:26
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Atya Isten! Pl. Efézus 6:23

Fiú Isten! János 1:18 (a különféle fordításokban eltérő lehet)

Olyat viszont sehol nem ír hogy "Szentlélek Isten"!


De egyébként ennek te is utána tudtál volna nézni.

2018. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!