Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tennél ha kiderülne, hogy...

Mit tennél ha kiderülne, hogy Isten nem szeret téged?

Figyelt kérdés

2018. szept. 22. 20:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
12%

Józsué könyve 1. rész


1.

És lőn Mózesnek, az Úr szolgájának halála után, szóla az Úr Józsuénak, a Nún fiának, Mózes szolgájának, mondván:

2.

Mózes, az én szolgám meghalt; most azért kelj fel, menj át ezen a Jordánon, te és mind ez a nép arra a földre, a melyet én adok nékik, az Izráel fiainak.

3.

Minden helyet, a melyet talpatok érint, néktek adtam, a miképen szólottam Mózesnek.

4.

A pusztától és a Libánontól fogva a nagy folyóvízig, az Eufrates folyóvízig, a Khitteusoknak egész földe és a nagy tengerig napnyugat felé lesz a ti határotok.

5.

Meg nem áll senki előtted életednek minden idejében; a miképen Mózessel vele voltam, teveled is veled leszek; el nem hagylak téged, sem el nem maradok tőled.

6.

Légy bátor és erős, mert te teszed majd e népet annak a földnek örökösévé, a mely felől megesküdtem az ő atyáiknak, hogy nékik adom azt.

7.

Csak légy bátor és igen erős, hogy vigyázz és mindent ama törvény szerint cselekedjél, a melyet Mózes, az én szolgám szabott elődbe; attól se jobbra, se balra ne hajolj, hogy jó szerencsés lehess mindenben, a miben jársz!

8.

El ne távozzék e törvénynek könyve a te szádtól, hanem gondolkodjál arról éjjel és nappal, hogy vigyázz és mindent úgy cselekedjél, a mint írva van abban, mert akkor leszel jó szerencsés a te utaidon és akkor boldogulsz.

9.

Avagy nem parancsoltam-é meg néked: légy bátor és erős? Ne félj, és ne rettegj, mert veled lesz az Úr, a te Istened mindenben, a miben jársz.

2018. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%
Megérteném, nem adtam neki túl sok okot az utóbbi időkben rá. Megpróbálnám jobban kiérdemelni.
2018. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
Öntetnék egy aranyborjút. Vagyis inkább asztalossal csináltatnék egyet, mert aranyra nem telik.
2018. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a kánaánita népektől kellett volna megkérdezni. Még csak nem is az, hogy nem szerette őket Isten, hanem egyenesen megutálta:


"És ne járjatok annak a népnek rendtartási szerint, a melyet kiűzök én előletek. Mivelhogy mindezeket cselekedték, azért megútáltam őket." (3Móz 20,23)


Mivel megutálta őket, ezért ki is végeztette az összeset Józsué csapatával.

2018. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
42%
Ezt tudom.
2018. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény definíció szerint az már akkor nem az Isten. :D
2018. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
22%
Már kiderült, de nem tagadtam meg őt. Lehet, hogy halálom után mégis szeretni fog.
2018. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
58%
én akkor is, mindörökké szeretem
2018. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
37%
Semmit, mivel tudom, hogy nem szeret. Számos bizonyítékot adott erre.
2018. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
42%
Semmit, én se szeretem. 1-1
2018. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!