Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne, ha kiderülne, hogy...

Mi lenne, ha kiderülne, hogy Zeusz létezik, és ő az igazi isten?

Figyelt kérdés

Örülnétek vagy sem?


Légyszíves NE írjatok olyat, hogy nem is, sem térítő szövegeket a Bibliából! A kérdésre válaszoljatok. Természetesen ez csak egy elméleti kérdés, nem hiszek Zeuszba.


2015. márc. 24. 02:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, a világban mi lenne, vagy személy szerint ki hogy reagálna?

Nekem speciel leesne az állam, de egyből azon filóznék, hogy hol az átverés. Meg nem mindegy, hogyan "derül ki".

2015. márc. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát személy szerint ki hogy reagálna, úgy értettem :-)
2015. márc. 24. 03:31
 3/21 anonim ***** válasza:
12%
Ilyen későn már ilyen kérdéseken ne filózz. Nevetségessé teszed magad. És főleg ne igyál.
2015. márc. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem lehetne inkább Dionüszosz?
2015. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
a véleményem az lenne, hogy ez az Istenség, nem mutat érdeklődik a "teremtményei iránt, és ismeretlenül távol tartva magát az emberektől is semmi olyat nem tesz ami a létrehozott teremtményeinek jó lenne
2015. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ozmium42 ***** válasza:
Előszedném a görög mitológiát, és kiművelném magam Zeusszal kapcsolatban. Ha biztos lenne, hogy létezik, akkor meg kell ismernem jobban.
2015. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Wow, el sem hiszem, valamiben egyetértek Ozmiummal!

Ugyan ezt tenném. A legfontosabb az információ. Ha tényleg bizonyítottan létezne, akkor a lehető legtöbbet meg akarnék tudni róla.

2015. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Teljesen valószínűtlen.

Gondolod, hogy akkor rejtőzködne az Olymposzon, ha arra jár egy túristabusz?

Úgy csapkodna le onnan mindenkit villámokkal, hogy nyomuk se maradna!

2015. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, néhány kommentre reagálnék:

@05:17


Szerintem eléggé nevettségessé tetted te magad, annál már csak az mulatságosabb, ha hiszed, hogy kemény vagy, mert inkább szánalmas :DDDD Sírok a nevetéstől. xDD


Na, de akkor vegyük kicsit komolyabbra!


@10:40


Ez nézőpont kérdése. Lényegében a Biblia vagy a Korán istene is annyit érdeklődik az emberek iránt, mint Zeusz, hiszen egyik jelenlétét sem tudjuk bizonyítani a világban egzakt módon, mindegyikkel csak a hit köti össze az embereket. Ha valakit valamilyen szerencse ér az életben, és vallásos, akkor annak az istennek fogja tulajdonítani, amelyikben hisz, hiszen nem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy melyik istenség adta az áldást.


Ozmium42


Magam is egyetértek veled. Bár, én így tervezem olvasni a görög mitológiát, szerintem nagyon érdekes :-) Egyébként nem mindegy lenne, hogy mikor derül ki Zeusz létezése. Ha például az utolsó ítélet előtt, akkor kicsit el lennének késve azok, akik nem ismerik annyira :D Én eddig csak az Íliászt és a Leláncolt Prométeuszt olvastam végig, amikben Zeusz szerepelt. Az Odüsszeia következik majd valamikor a jövőben :D


13:07


Nyilván teljesen valószínűtlen, én sem látok esélyt arra, hogy létezzen Zeusz. Na de, ha feltételezzük, hogy létezik, még nem biztos, hogy az Olymposzon olyan értelemben lakna, mintha neki ott lenne az otthona.


Köszönöm a hasznos válaszokat amúgy, jöhetnek még :-)

2015. márc. 24. 13:30
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

szia


10:40-es vagyok


De Jehova törödik az emberekkel ugyan is, ha Ti nem is "látjátok" minden úgy zajlik ahogy eltervezte

bemutatkozik, elmondja a Terveit, feladatot adott és ad a Teremtméneyinek, oktatásban részesiti őket, hogy egészséges erkölcsi értékekkel éljenek, stb


az ember lázadása vagy, bűnbe esés után megfelelő jogi megoldásról gondoskodott, létre hozta a kormányzatát, aminek Jézus a királya,

vannak "alattvalói" oktatási programja,a család minden tagjának útmutató, az embertársunkhoz való viszony, a munkánkra hogy tekintsünk, stb stb

Ennél fogva a keresztényeknek meg van a minden napi életükhöz szükséges munka nem csak anyagi, de szellemi téren is

2015. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!