Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora bűnt követek el, ha...

Mekkora bűnt követek el, ha szexelek egy házas nővel, aki már külön él a férjétől?

Figyelt kérdés
Én egyedülálló vagyok.
2018. szept. 24. 17:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Ha közös megegyezéssel szexel két ember az súlyosabb bűn, mint a lopás, a hazugság vagy a megerőszakolás?"

Akár, például számtalan család ment már így tönkre. De ha már egy család eleve széthullott, akkor már nem ront a helyzeten, ettől még bűn. Ezért írtam, hogy nincs értelme így sorszámozni.

Említetted a lopást. A lopás bűn, de ha valaki ellop egy kenyeret, mert éhezik a családja, talán kevésbé nagy bűn, mintha valaki milliárdokat lop el közpénzből. Én ezért szeretem inkább Istenre hagyni az ítéletet.


Ha azt kérdezted volna, hogy bűn-e a dolog, akkor könnyű lenne a válasz, mert az. Hogy pontosan mekkora, senki sem tudja, majd Isten megítél téged halálod óráján (reméljük még jó sokára), akkor tudni fogod.

Persze un. vad kapcsolatot is lehet sokszor rendezni, hogy Isten törvényeinek is megfeleljen. Ha komolyan gondolod a dolgot, talán ebbe az irányba kéne elindulni.

2018. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Isten nem tesz különbséget a Bűnök között. Ezt abból is jól érzékelteti, hogy egy versben említi a halált érdemlő dolgokkal.

A lopás is bűn, Isten szolgája nem éhezik, akkor sem, ha nem luxus körülmények között él, mert Isten az alapvető életfeltételekről gondoskodik az ígéretét illetően.

S bízik, hogy Isten gondoskodik Róla, mert tudja, hogy Isten nem hazudik.

Aki éhezik, az nem Isten szerint éli az életét.

(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.

(1Korintusz 6:9, 10) . . .Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.

2018. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

A házasság intézményét Isten hozta létre.

Ha két ember megeggyezik, hogy Isten elrendezése ellenére tesznek, akkor vajon azért mert ezt megbeszélték, akkor Isten jóváhagyja azt, amit egyébként halálos bűnnek tekint?

ajjaj...

2018. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
20 Igen, mert szövetséget törsz.
2018. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nem tudok veletek egyetérteni.

De tény, hogy attól még bűn.


Ti sosem szexeltetek házasság előtt vagy kívül?

2018. szept. 24. 22:24
 26/28 anonim ***** válasza:

Dehogynem! Akik itt válaszoltak, szerintem azoknak úgy 75%-a szexelt házasság előtt, ha 25 év felett házasodtak.

Csak aztán "helyrehozták". :)

2018. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Váljon el és vedd el, az se tuti, de lemehetsz vele 1,3426-ra!
2018. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27:) 1,24-re is!

„Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani.” Máté 10, 28

2018. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!