Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus hívők! Megosztanátok...

Krisztus hívők! Megosztanátok velem életetek legnagyobb bizonyságát?

Figyelt kérdés
2018. okt. 5. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mi fordul meg a fejedben, mit vársz? Ezek egyéni és nagyon személyes dolgok amit ha valaki megosztana másokkal azt nem itt tenné és nem így.

Nem valószínű, hogy bárki is könnyezve vérző szobrokról vagy pirított kenyérben megjelenő arcokról számolna be neked.

Vagy talán kezdhetnéd a te bizonyosságaiddal, hátha közelebb kerülünk a kérdés lényegéhez.

2018. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
vérző szobrok? ez más vallás lesz.
2018. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyom tolonganak...
2018. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
A bizonyságot a Szentlélek gerjeszti az ember szívében, nem valami természettudományos-tárgyi megtapasztalás.
2018. okt. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Túl személyes, túl intim, és kizárólag nekem szólt.


Kopogtass, és neked is megnyittatik.

2018. okt. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 pelgrim ***** válasza:

Én vagyok. Ennél nagyobb bizonyság nem létezik.

Igazán nem értem miért kell folyton bizonyságot keresni isten létére én tudom, hogy én vagyok, és azt is tudom, hogy én Isten leg-előbbre haladt fejleményeinek (nem teremtményeinek) itt a Földön - az embereknek - egyike vagyok. Kell tehát, hogy Isten legyen, hiszen én végül is belőle fejlődtem ki.

2018. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Karesz1963 válasza:
47%

Kedves Mind!

A hit hallásból van. Bizonyságot teszünk - elmeséljük saját tapasztalatainkat, találkozásunkat Istennel. Szükségszerűen szubjektív és "intim", de ez mért lenne baj?

A kérdezőnek:

Hallgasd meg ezt:

[link]

2018. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
40%

Szia! Isten nélkül semmi vagyok. Isten szeretete a legnagyobb kegyelem amit az ember kaphat. Leírok egy Igét: Is­ten pe­dig a hoz­zánk való sze­re­te­tét ab­ban mu­tat­ta meg, hogy Krisz­tus meg­halt ér­tünk, ami­kor még bű­nö­sök vol­tunk. (Róm 5,8).

Krisztus is szeretett és szeret. Szerette az Atyát. Szerintem a szeretet a legnagyobb bizonyság!

2018. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az előző vagyok. Még egy Igét leírok : Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, ez a három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet. (1Kor 13, 13). Persze van rengeteg bizonyságtételem. De azt annak szeretném leírni privátban akit érdekel! :)
2018. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Big Bill válasza:
73 éves vagyok. Életem minden napján éreztem-tudtam, hogy velem van az Isten! Kell ennél nagyobb bizonyosság?
2018. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!