Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják olyan sokan...

Miért tanítják olyan sokan azt, hogy benne kell maradni egy fizikai bántalmazó kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Több tanítást is olvastam hallottam erről és mind azt mondta, felekezettől függetlenül, hogy Istenre kell bízni és hogy a bántalmazott félnek meg kell bocsátani a verést, meg azt is, hogy a válás nem megoldás és a többi. Felháborító szerintem.


Lehetőleg keresztények válaszát várom, jehova tanúi se ide ne írjanak, se privát ne zaklassanak! Sajnálatos, hogy már idáig fajult a zaklatásuk, hogy így ki kell írni.


2018. okt. 7. 09:38
1 2
 1/16 jdfGabrella ***** válasza:
Szerintem nyugodtan elválaszt ilyen esetben.
2018. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is, de látod, sokan nem ezt tanítják. Sőt, lelkiismeretfurdalást okoznak a bántalmazott félnek, hogy milyen dolog már ilyen miatt Isten parancsa ellen menni!
2018. okt. 7. 10:15
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

A vallásos törvénykező embereknek nem fog tetszeni a válaszom.

Bár Isten gyűlöli az elbocsátást, mégis ha az egyik fél folyamatosan szenved fizikai bántalmazások miatt, akkor megengedi a válást, a házasság felbontható. Ezt a beszédet Jézus pont a kárhoztató vallásos embereknek mondta: "Irgalmasságot akarok és nem áldozatot..."

2018. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Miért kéne együtt maradni? Ilyet egyik felekezet sem tanít, legalább is a katolikus nem, amit jobban ismerek.

Viszont az újraházasodás bonyolultabb dolog, nem is mindig lehetséges.

2018. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet újraházasodni? Miért nem lehet boldog egy addig vert ember?
2018. okt. 7. 12:52
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem azt írtam, hogy egyáltalán nem lehet, hanem azt, hogy nem mindig lehetséges. Másrészt miért ne lehetne elegendő boldogság egy anyának gyermekei? Szerintem a boldogsághoz több kell, mint testi kapcsolat férfi és nő közt.
2018. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Nyugodtan el lehet válni.És újra is lehet házasodni,bár szerintem aki egy fizikailag bántalmazó kapcsolatból kilép,nem könnyen bízik meg újra az ellenkező nemben kapcsolati téren.


Utolsó,nem igazán értem mire gondolsz.Még jó hogy nem azt mondod hogy nyugodtan tűrjék el a nők hogy a férjük bántja őket.

Ha arra akartál utalni hogy az ilyen kapcsolatok sekélyesek,hát akkor nagyot tévedsz.

2018. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6: Isten előbb teremtette és adta a házasságot, mint a gyermekáldást. Nem véletlenül. Ha neked nem fontos, az anti döntésed, de Isten nem így látja
2018. okt. 7. 17:17
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésed nagyon túlzón és pontatlanul van megfogalmazva.

Mennyi az az "olyan sokan"? És mennyit tanítás az a "több"?

Ha olvastál mondjuk ötöt-tízet, az soknak tűnhet, de az összeshez képest nem az. Persze ettől függetlenül ökörség ez a hozzáállás, és remélem, egyetlen bántalmazott nő vagy férfi sem hiszi el, hanem szépen megszakítja a kapcsolatot, a bántalmazó fél meg mehet, amerre lát. Még csak azt sem gondolom, hogy "tartós", "folyamatos" bántalmazásnak kell lennie, hogy lehetséges legyen a válás. Senkinek nincs joga megütni a házastársát egyetlen egyszer sem, a lelki bántalmazás esetében dettó. Persze egy-egy ilyen esetet azért meg lehet bocsátani, nem mondom azt, hogy kötelező elválni rögtön. De az biztos, hogy aki egyszer megengedett magának ordibálást, ütést, érzelmi zsarolást stb., az nagy valószínűséggel másodszor, harmadszor, sokadszor is meg fogja.

2018. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell elválni ahhoz, hogy a kapcsolatból kilépjünk. A bántalmazó kikényszerítheti a polgári válást, amit egyházilag nem kell elismertetni, még akkor is, ha az egyház ezt megengedi. Katolikusoknál újraházasodni tilos, a házastársadtól több száz kilométerre élni, névváltoztatással elrejtőzni előle nem.
2018. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!