Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedi meg a Jó Isten?

Miért engedi meg a Jó Isten?

Figyelt kérdés
Férjem el akar válni és már folyamatban is van a dolog. Mióta gondolkodási időt kért egyfolytában imádkozom, hogy gondolja meg magát, de sajnos hiába. Több, mint fél évig, ebből két hónapot intenzíven, majdnem egész napokat imádkoztam, búcsút nyertem stb. Keresztény család felbomlását miért engedi meg az Isten? Miért nem hallgatott meg?
2018. okt. 8. 17:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
0%
Szövetségben állsz Istennel?
2018. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
0%

Hová építetted a házadat: homokra, vagy kősziklára?


Lk 6,48

Hasonló valamely házépítő emberhez, a ki leásott és mélyre hatolt, és kősziklára vetett fundamentomot: mikor aztán árvíz lett, beleütközött a folyóvíz abba a házba, de azt meg nem mozdíthatta: mert kősziklán épült.

2018. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Két katolikus ember, komoly elhatározása volt ez a házasság. És nem történt semmi fatális dolog, ami miatt azt mondanám, hogy rendben van. Csak a világ bajaiért könnyebb volt engem hibáztatni.Időközben is segíthetett volna az Úr ezzel-azzal, de nem. Olyan érzésem van, mintha én nem is számítanék, mintha meg se hallgatna.
2018. okt. 8. 17:55
 4/48 anonim ***** válasza:
18%

Nem Isten akaratában kellene kételkednek lásd be a bukásod mint féleség. Biztos volt időd megtartani a ferjed,nem tudom meddig voltatok együtt az együtt töltött idő alatt nem tudtad megtartani . Ha vallásos és ezek mellett is ugy dönt vallni akar akkor annak oka van .NEM BOLDOG !

Imádkozhatsz Istenünkhöz,de a ferjed nem fog tőle szeretni . Inkább erot kérj hogy átvészeld a vallást hogy új életet tudjal kezdeni !!!!

A férjeddel az a legjobb dolog amit most tenni tudsz hogy elengeded.

Ha pedig ennyire önző vagy hogy nem boldog melletted de te mindenáron magad mellett akarod tartani,megérdemled a szenvedest. Nem tudod milyen nehéz olyan emberhez hazamenni akit nem szeretsz !!!!!

2018. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 Mansour ***** válasza:
0%
Senkinek nem segít. Gondolj bele, ha neked segítene, az milyen igazságtalan lenne azokkal szemben, akik ennél nagyobb szenvedést kénytelenek átélni!
2018. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
24%

A férjed hívő keresztény létére miért akar elválni? Mivel magyarázza? És azt mivel magyarázza, hogy hívő létére is elvállik, ahelyett, hogy ketten együtt szembenézzetek a nehézségekkel?


Lehet, hogy csak neked akar jót vele. Lehet, hogy tud valamit, és így akarja, hogy ne legyen majd neked olyan rossz. És ezt isten is tudja, és ő is így látja. Ezért hát nem szól bele.

2018. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
0%

*Olyan érzésem van, mintha én nem is számítanék, mintha meg se hallgatna.


Jól érzed. Nincs szövetsége Istennel, nem tartozol hozzá, bár te azt hiszed-miközben még sem, és nem Kősziklára (Jézusra) építettétek a házasságot, hiszen egyikőtök sem áll szövetségi viszonyban vele. Ezért tud nálatok sátán tarolni.

2018. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
0%
#5 Ez most hatalmas marhaság volt, amit mondtál!
2018. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

"Ha vallásos és ezek mellett is ugy dönt vallni akar akkor annak oka van .NEM BOLDOG !"


Ez a másik lehetőség. Imádkozz azért, hogy úgy tudj megváltozni, hogy örömöt leljen benned a férjed. Milyen gyakran feküdtetek le egymással? Volt gyereketek?

2018. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
0%

5 *Senkinek nem segít


De segít. Rajtam is segített nem egyszer, és nem kétszer, és nagyon sok emberről tudok akiknek segített már.


Pont most mutattam meg a kérdezőnek, hogy a hiba a "gépezetükben". Hol rontották el.

2018. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!