Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedi meg a Jó Isten?

Miért engedi meg a Jó Isten?

Figyelt kérdés
Férjem el akar válni és már folyamatban is van a dolog. Mióta gondolkodási időt kért egyfolytában imádkozom, hogy gondolja meg magát, de sajnos hiába. Több, mint fél évig, ebből két hónapot intenzíven, majdnem egész napokat imádkoztam, búcsút nyertem stb. Keresztény család felbomlását miért engedi meg az Isten? Miért nem hallgatott meg?
2018. okt. 8. 17:42
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, a házasságod összetartását kettőtöknek kell megoldani, nem másra mutogatni, meg imádkozni. TENNEKET kell érte, kettőtöknek, de nem imával vagy reménykedéssel, hanem kommunikcióval és párterápiával. HA mindketten akarjátok és tesztek érte.


Ha egyikőtök nem akarja, vagy nem jutottok eredményre, akkor pedig ideje elengedni egymást, tiszta lelkiismerettel.

2018. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Ha pedig, például, az Isten meg akarja őt védeni tőlem, mert a jövőben példaul valami fájdalmat okoznék neki, akkor egyszerűen miért nem okozott egy egyszerű balesetet, amiben én szépen meghaltam volna, vagy egy halálos betegséget is adhatott volna nekem, és akkor legalább nem így kellene leélnem az életemet, szomorúan. Mert nekem most úgy tűnik, hogy valamelyikünknek szenvednie kell.
2018. okt. 8. 19:37
 33/48 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Nem vagyunk olyan helyzetben ,hogy valamit is számonkérhetnénk Istentől.

Egyáltalán ismered Istent?Ki ő neked ,valami autómata?Bedobok 50 imát ,jöjjön ki a kérésem?

Ne imádkozz ,inkább beszélgess vele.

2018. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Nem így gondolom én sem, de nyílván ereje van az imának. És szoktam beszélgetni is vele. Soha hülyeséget nem kértem, pénzt se, másnak kárt se, szóval sztem egy nemes kérdésben n
2018. okt. 8. 20:00
 35/48 A kérdező kommentje:
Nemes kérésben nem segít.
2018. okt. 8. 20:00
 36/48 anonim ***** válasza:
0%
Szia, Istent ne hibáztasd mert nem fog átgázolni a férjed szabad akaratán. Tkp., ha el akar válni jogos indok nélkül, (csak mert hátha talál szebbet, fiatalabbat, stb) akkor nevezheti magát akárminek, akkor is hitetlen, neked pedig nem muszály magányosan leélni az életed, nyugodtan újraházasodhatsz de csak az Úrban. Remélem van valódi közösséged Jézus Krisztussal. :)
2018. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
24%
Isten tiszteletben tartja a szabad akaratot, úgyhogy a férjed eltávolodhatott tőled, rossz társaságba keveredett. Próbáld meggyőzni, hogy ne váljon el; egyházilag úgysem válhat el, Isten előtt továbbra is házasok maradtok. Akkor minek? Hívd randevúra, mint régen; vagy akár egy filmre.
2018. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
0%

"Keresztény család felbomlását miért engedi meg az Isten?"


Vajon mit kellene csinálnia, ha az egyik fél, nem akarja alkalmazni Jézus tanácsait?

Jézus senkire nem kényszerítette rá az akaratát. Ugyan az történt, mint kezdetben. Ádámnak elmondta mi helytelen.

Jézus is elmondta, hogy nem szabad elválni, mert ezzel Isten házasságot felállított intézményét írja felül.

Ha megteszi tegye.

De minden tett, következményekkel jár. A férjed magát csapja be, ha nem Isten erkölcsi értékei szerint él.

Egyébként pedig kereszténynek lenni, azt jelenti, hogy éljük a Jézus által mutatott utat, illetve alkalmazzuk a Tanácsait. Nem a keresztelkedés tesz valakit kereszténnyé.

2018. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Tegyük félre a Katolikus értelmezést a házasságról és az újraházasodásról és mélyedjünk el a Bibliában. xd


Ezt írtad kedves Kérdező:


" Hívő volt, most, hogy mennyire az, nem tudom, mivel mióta nem él velünk...."


Ezt pedig a Biblia írja:


1Tim 5:8 Ha pedig valaki az övéiről és főképpen az ő házanépéről gondot nem visel: a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.


Valamint:


1Kor 7:15 Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban.


Vagyis az elválást maga a Szentírás engedélyezi, ennek fényében Isten sem tekinti a továbbiakban házasoknak a feleket. Amit a Földön eloldoznak azt a mennyben is eloldják.

Nagyon sajnálom ami veled történt, de hidd el, nem tudod, hogy meg tudod-e menteni a férjedet és a férjedet sem fogja Isten kényszeriteni, hogy legyen hűséges hozzád. Jobb ha nem ragaszkodsz egy ilyen kötelékhez ha a férjed együtt se akar élni veled.


1Kor 7:16 Mert mit tudod, te asszony, ha megmentheted-e a férjedet; vagy mit tudod, te férfiú, ha megmentheted-e a feleségedet?


Ne hibáztasd Istent, mert nem fog másképp cselekedni, mint ahogy az Igében tanit. Elsősorban inkább keresd jobban Isten akaratát és a vele való közösséget, másodsorban pedig azért imádkozz inkább, hogy Isten adjon hívő férjet neked és apát a gyerekeknek.

2018. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%

"Keresztény család felbomlását miért engedi meg az Isten? Miért nem hallgatott meg?"

A szabad akaratot nem korlátozza Isten a férjednél sem. Tudom, h ez nehéz, de értsük meg Istent


"Miért nem hallgatott meg?"

Mindig meghallgat. Hittel várj türelemmel és erősödj Jézusban

2018. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!