Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedi meg a Jó Isten?

Miért engedi meg a Jó Isten?

Figyelt kérdés
Férjem el akar válni és már folyamatban is van a dolog. Mióta gondolkodási időt kért egyfolytában imádkozom, hogy gondolja meg magát, de sajnos hiába. Több, mint fél évig, ebből két hónapot intenzíven, majdnem egész napokat imádkoztam, búcsút nyertem stb. Keresztény család felbomlását miért engedi meg az Isten? Miért nem hallgatott meg?
2018. okt. 8. 17:42
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Én attól még kitartok mellette, csak most inkább azt kérdeztem tőle, hogy miért nem szeret engem? Ezt a válást rengeteg más jellegű probléma előzte meg. Amik előbb történtek, függetlenek ettől. Tudom, hogy nem voltam mindig mintahivő, de akkora vétkem sincs talán, hogy épp rajtam kellene példát statuálni.
2018. okt. 9. 11:44
 42/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy házasságért TENNI kell. Olyan nincs, hogy nem teszel semmit, csak mormolod az imákat meg rémenykedsz, hogy valaki/valami más oldja meg helyettetek a gondjaitokat és mentse meg a házasságotokat.

Ez a felelősség áthárítása, semmi más.


Ha akarnád, tennél.

2018. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%

"Én attól még kitartok mellette, csak most inkább azt kérdeztem tőle, hogy miért nem szeret engem? Ezt a válást rengeteg más jellegű probléma előzte meg. Amik előbb történtek, függetlenek ettől. Tudom, hogy nem voltam mindig mintahivő, de akkora vétkem sincs talán, hogy épp rajtam kellene példát statuálni."


Mivel a Biblia abszolútum, így ha ilyen helyzetbe kerülök, akkor magam kezdem el vizsgálni, nem Istent felelősségre vonni. Az Igéhez igazodj, ne az érzéseidhez, testi kívánságaidhoz, és ne aggodalmaskodj

2018. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Én úgy hiszem megtettem mindent, amit lehetett, ebben a helyzetben. Külön vonult tőlünk, ritkán kommunikált és akart találkozni. Amikor találkoztunk én maximálisan a kedvében jártam, de egyszerűen az ő fejében akkor ez már eldőlt. Inkább úgy kérdezem akkor, hogy miért nem kerültünk olyan szituációkba, ahol szükség lett volna egymásra, a támogatására vagy bármi, ahol lehetőség adódott volna, hogy bizonyítsak még jobban? A Bibliát és a belőle származó idézeteket meg külön megtiltotta, hogy előhozzam, mert neki az fáj. Nem akart semmi befolyást, mert tudta, hogy, akkor nem fog racionálisan gondolkodni és esetleg visszafogása. Tudatosan kerülte az ilyen lehetőségeket magukban hordozó szituációkat.
2018. okt. 9. 13:45
 45/48 KZitus ***** válasza:

Szia


A házasságot Isten hozta létre, és azt momdta az első házaspárra, hogy ők "egy test". Te is, más is egy testé válik a házastársával, amikor férjé, feleséggé válunk. Ezt a "szövetséget"CSAK akkor tudja Isten segíteni, támogatni, ha a házasok megfogadják, és élik azokat az alapelveket, amelyek NEKIK leíratott a Bibliában. A SZENTÍRÁS újra és újra kihangsúlyozza, mennyire szükséges, hogy Jehova Isten jelen legyen a házasságunkba is. Azt írja az ilyen házasságról a Biblia: "Lehet, hogy valaki le tudja győzni azt, aki egyedül van, de ha ketten állnak vele szemben, nem jár sikerrel. És a hármas kötelet nem lehet egyhamar szétszakítani."Prédikátor 4:12

Nem kell Istent hibáztatnod a megromlott kapcsolatotokért, mert Sátán már Édém és Éva házaságát is tönkre tette, mivel nem alkalmazták az Istentől kapott tanítást. Ezért nem csoda, ha ma Sátán minden családot szeretne megrontani ma is. Sajnos nagyon sekeres ebben a tevékenységében, hiszen rengeteg a válás...sajnos.

Legalább ezt a két tanácsot fogadnák meg a házasok, mindjárt kevesebb lenne a boldogtalanság a földön:

Efézus 5:28, 29

"Ehhez hasonlóan a férjeknek úgy kell szeretniük a feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti, mert soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti, mint ahogy Krisztus is a gyülekezetet,..."

1Péter 3:7

"Ugyanígy, ti férjek, továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük. Tiszteljétek őket mint gyengébb edényt – a női nemet –, mivel veletek együtt ők is örökösei az élet ajándékának, hogy imáitok akadályba ne ütközzenek."

Efézus 4:31

"Szabaduljatok meg minden rosszindulatú keserűségtől, haragtól, indulattól, ordítozástól, becsmérlő beszédtől, és mindentől, ami ártalmas."

Efézus 5:33

" Mindenesetre mindegyikőtök úgy szeresse a feleségét, mint önmagát, a feleség pedig mélységesen tisztelje a férjét."

2018. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 KZitus ***** válasza:

Megkérdezhetem mi erről a véleményed? : https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Esetleg írnál itt kommentet?

2018. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Ha hithű a férjed, egyetlen esetben válhat el tőled jogosan. Egyébként küzdened kell érte, hogy együtt maradjatok. Kérdőre kell vonnod, hogy mit jelent számára a hitvesi szeretet, mitől romlott idáig a viszony, egyáltalán szeretett-e valaha? Tisztában van vele, hogy a valódi szeretet mindenképpen áldozattal jár? A vitás ügyekben mi a fontosabb neki, a saját igaza, vagy a kapcsolatotok?
2018. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Azért itt jócskán vannak ellentmondások. Egyesek szerint ez Isten terve és jól van így, mások szerint a gonosz lélek munkálkodik. Én meg azt érzem, hogy itt ha valami kicsit is jó, abban sajnos benn van az ördög keze. Valahogy a saját bőrömön tapasztalom nap mint nap, hogy hogyan játszik velem, és hogyan próbál szembeállítani Istennel.
2018. okt. 11. 17:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!