Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy gyilkos is bejuthat akar...

Egy gyilkos is bejuthat akar a menyorszagba ha oszinten megbanja buneit es szereti istent?

Figyelt kérdés
Azt olvasni mindenhol isten megbocsat ha meg a halalod elott elkezdesz hozza imadkozni tiszta szivbol es hiszel benne. Akkor ennyi erovel egy sorozat gyilkos is bejuthat a mennyorszagba?? Aki nem csak siman megolte az embereket hanem kinozta is. Vagy csak egy sima gyilkos. Ez igy rendben van??

2018. okt. 11. 19:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
A válasz röviden igen. Isten a szíveket vizsgálja, fontos a bűn őszinte megbánása és a megtérés Istenhez.
2018. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%

Ha képes valóban, őszintén megbánni bűneit, akkor üdvözülhet.

Egy sorozatgyilkos már más, mert ha valóban bánná, nem követné el újra. Azért követi el újra, s újra, mert nincs benne a bánatnak szemernyi szikrája sem.

2018. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%

Szia


Erre látsz példát a 2 királyok 21/16 ban Manassé király történetében majd 2 krónikák 33/12,13 a megbánását és annak eredményét.

2018. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Csak azt nem értem, hogy a jó és pontos válaszokat kik és miért pontozzák le 0%-ra?

Ehhez ráadásul elég sok ember kell - vagy egy ember és sok belépési név. A lényeg az, hogy sokat kellett dolgozni vele.


Szóval: miért?

2018. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

#4

Engem például felekezetem miatt pontoznak le sokan. Látják, hogy megint "az a katolikus" hozzászóló írt (ráadásul két katolikus is pont 67%-on áll), akkor nyomják rá a mínuszt. De nagyon nem izgat, legyenek vele boldogok.

2018. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

"Csak azt nem értem, hogy a jó és pontos válaszokat kik és miért pontozzák le 0%-ra?"


Egy. Szerintem van igazság abban, amit az előttem szóló mondott, bár pontatlan, a katolikusok jellemzően sokkal magasabb százalékon állnak, mert egyrészt valószínűleg többen vannak, másrészt egymást felpontozzák, míg másokat le.


Kettő. Ide nemcsak hívők járnak, hanem világi humanisták is, akiknek nem tetszik, amit a Biblia mond. Igaz ugyan, hogy ez nem a nekik fenntartott topik, de szeretik erőszakosan képviselni a véleményüket - ha már humanisták.

2018. okt. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint igen, de a Biblia mást is ír. Van, aki nem képes már a bűnbánatra és szerintem egy olyan gyilkos, aki előtte kínozta is az áldozatát, gondolom élvezetből, esetleg többet is, aki sosem fogja megbánni. Nem emlékszem a kriminológiában olyan esetre, ahol ez megtörtént volna.
2018. okt. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem érinti azt, hogy HA sikerül megbánnia, és abbahagyja, akkor üdvözülhet.

Amúgy ez - jellemzően idősebb korban - azért előfordulhat néha.

Itt pedig most szerintem nem ateisták pontoztak, mert akkor írtak volna valamit. Itt olyan hívők pontozhattak, akiknek ezek a részek nem tetszenek a Bibliából, és úgy gondolják, hogy joguk van válogatni, hogy mely hittételeket fogadnak el.

2018. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Egyikünknek sincs sem joga, sem lehetősége megítélni, hogy Isten kit üdvözít, akár gyilkos az illető, akár nem. Nekünk két dolgunk illetve lehetőségünk van: az egyik, hogy alkalmassá váljunk az örök életre azáltal, hogy elfogadjuk Jézus Krisztus áldozatát, és így megszentelődik az életünk, a másik, hogy másokat is segítsünk abban, hogy megismerjék Jézus Krisztust és ezáltal részeseivé váljanak Isten Országának.


Az ítéletet hagyjuk meg annak, aki a szíveket vizsgálja, és aki szintén azon munkálkodik minden ember életében, hogy örök életre vezesse azt.


Ezzel kapcsolatosan van egy nagyon aranyos mondás, miszerint a mennyországban három meglepetés fog érni: az első, hogy akikről azt gondoltad, hogy ott lesznek nincsenek ott, a második, hogy akikről azt gondoltad, hogy nem lesznek ott, ott vannak, a harmadik pedig, hogy te is ott vagy.


Én azt gondolom, hogy bízzuk, az "igazságosan ítélőre", hogy kiket üdvözít, és tegyünk meg mindent azért, hogy ott lehessünk a mennyben, és hogy általunk mások is ott lehessenek. Ezt kívánom mindannyiunknak!


Üdv. Péter

2018. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


Igen, és erre számos bibliai példa van. Szeretném megemlíteni az egyiket.

Saulról (akiből később Pál apostol lett), azt írja a Biblia, "Saul helyeselte István meggyilkolását." Csel. 8:1, és ezután, "Saul pedig gyalázatosan kezdett bánni a gyülekezettel. Sorra betört a házakba, férfiakat is, asszonyokat is kivonszolt, és börtönbe juttatta őket."(8:3)

De megbánta bűneit Krisztus elhívására, és alázatos,(ő is üldözött)keresztény lett.

István is, Pál is azok között vannak, akik kiráyokként és papokként uralkodnak majd az emberiség fölött. Képzeld el a szituációt, amikor a feltámadásuk után találkoznak. Vajon István a szemére veti Pálnak, mit keres ott? Elképzelhetetlen, hiszen mindketten teljesen bíznak Isten igazságos ítéletében. Krisztus Saulért is imádkozott, amikor ezt mondta:„Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit tesznek” Luk 23:34.

2018. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!