Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a pokol? Más kérdések...

KZitus kérdése:

Mi a pokol? Más kérdések kapcsán rengeteg mindent írtak már erről, de nem lehet (lehetett) hozzászólni, mert nem ez volt a kérdés.

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha többnyire arról írnátok, mit mond a Biblia róla.

2018. okt. 12. 15:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bocsi ,elfelejtettem ,hogy a Bibliát a Szent Szellem nélkül nem értheted valóigazságban ,csak elferdítve.
2018. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Zita,most őszintén,te most provokálni akarsz a kérdéseiddel,vagy saját magad akarod megnyugtatni,a te szerinted helytelen válaszokkal,amik miatt arra következtetsz,hogy mégis nekem ,vagyis a Jehova Tanúinak van igaza,mert teljesen mást írtak a válaszolók ,mint amit tanítottak nekünk a királyság házában.

Pedig ha komolyan vennéd a Bibliát,és úgy olvasnád ,és értelmeznéd ahogy azt az írás értemezés szabályai előírják ,akkor lehet neked is felragyogna a Krisztus,és teljesen más szemmel ,más hittel néznél fel rá ,arra ki az életét vérét adta a te bűneidért.

2018. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha többnyire arról írnátok, mit mond a Biblia róla.""


De hát ,a názárati Jézus Krisztusról is megírja a Biblia az igazat, de nektek az sem jó,mert nem hiszitek el.

2018. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akiknek a kérdéssel kapcsolatban voltak/vannak elképzeléseik, és azt le is írták...

a többi unatkozónak elnézem a személyeskedését :-)

2018. okt. 23. 20:24
 15/18 anonim ***** válasza:

Köszi hogy elnézed ,de nem személyeskedni akartam ,hanem az igazságra felhívni a figyelmed.

Sajnálom ,hogy szűk a látóköröd.

2018. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Zitus!!!!!!!!!!!

A pokol kérdésével előbbre jutottál????????????????????

2018. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16-os hsz hát az írásod alapján nem ismertem meg a véleményedet a kérdésről.

Viszont ajánlom a figyelmedbe a Biblia tanácsait, amely a Zsoltárok 37 fejezetében van lejegyezve, persze én is mélységesz tisztelettel és alárendeltséggel olvasom:

Zsoltárok 37

Ne bosszankodj a gonosz emberek miatt, és ne irigykedj a gonosztevőkre.

2 Hamar elszáradnak, mint a fű,és elhervadnak, mint a zöldellő új fű.

3 Bízzál Jehovában, és tegyél jót!Lakjál a földön, és hűségesen cselekedj!

4 Gyönyörködj Jehovában, és ő teljesíti szíved vágyait.

5 Engedd, hogy Jehova irányítson utadon,támaszkodj rá, és ő majd cselekszik az érdekedben.

6 Olyan ragyogóvá teszi igazságosságodat, mint a hajnal,és jogodat, mint a déli nap.

7 Hallgass Jehova előtt, és várva várd őt. Ne engedd, hogy felbosszantson, ha valaki sikeresen véghez viszi cselszövéseit.

8 Hagyj föl a haraggal, hagyd el a dühöt; ne bosszankodj, nehogy rosszat tegyél!

9 Mert a gonoszok el lesznek pusztítva, de akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet.

10 Egy kis idő még, és nem lesznek többé gonoszok, nézed a helyüket, és nem lesznek ott.

11 Ám a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.

12 Cselt sző a gonosz az igazságos ellen, vicsorgatja rá fogát.

13 De Jehova csak nevet rajta, mert tudja, hogy eljön pusztulásának a napja.

14 Kardot rántanak a gonoszok, és kifeszítik íjukat, hogy leterítsék az elnyomottat és a szegényt,hogy megöljék azokat, akik becsületesen élnek.

15 Ám kardjuk saját szívükbe hatol, íjaik eltörnek.

16 Jobb az igazságosnak kevese, mint a sok gonosznak bősége.

17 Mert a gonoszok karja eltörik, az igazságosakat ellenben támogatja Jehova.

18 Jehova tudja, min mennek keresztül a feddhetetlenek; örökségük mindörökre megmarad.

19 Nem szégyenülnek meg a csapás idején, és bőségben élnek az éhínség idején.

20 Ám a gonoszok elvesznek. Jehova ellenségei semmivé lesznek, mint a dicsőséges legelők, semmivé lesznek, mint a füst.

21 Kölcsönkér a gonosz, de nem adja meg, az igazságos viszont nagylelkű és adakozó.

22 Akiket Isten megáld, azok öröklik a földet,de akiket megátkoz, azok el lesznek pusztítva.

23 Jehova irányítja az ember lépteit, ha kedvét leli annak útjában.

24 Még ha elesik is, nem marad a földön fekve, mert Jehova a kezénél fogva felsegíti.

25 Egykor fiatal voltam, mára pedig megöregedtem, de nem láttam, hogy Isten elhagyta volna az igazságost, vagy hogy a gyermekei kenyeret kéregettek volna.

26 Az igazságos mindig szívesen ad kölcsön, és a gyermekeire áldás vár.

27 Fordulj el a rossztól, cselekedd a jót, és akkor örökké élni fogsz.

28 Mert Jehova szereti az igazságosságot, és nem hagyja el hűségeseit. Nekik mindig védelemben lesz részük,de a gonoszok leszármazottai el lesznek pusztítva.

29 Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak.

30 Az igazságos ember bölcsességet szól szájával, arról beszél nyelvével, ami igazságos.

31 Istenének törvénye szívében van, nem inognak meg léptei.

32 A gonosz figyeli az igazságost, keresve az alkalmat, hogy megölje.

33 De Jehova nem hagyja, hogy a gonosz kezébe kerüljön, és nem találja őt vétkesnek, amikor megítélik.

34 Reménykedjél Jehovában, kövesd az útját, és akkor felmagasztal téged, hogy örököld a földet.Meglátod a gonoszok pusztulását.

35 Láttam a kegyetlen, gonosz embert, úgy terjeszkedett, mint egy dús lombú fa a saját földjében.

36 Ámde hirtelen eltűnt, és nem volt ott, kerestem őt, de nem lehetett megtalálni.

37 Figyelj a feddhetetlenre, és arra tekints, aki becsületes, mert az ilyen ember jövője békés lesz.

38 A törvényszegők ellenben mind el lesznek pusztítva; a gonoszoknak nincs jövőjük.

39 Az igazságosakat Jehova menti meg, ő az erődjük a nyomorúság idején.

40 Jehova segít nekik, és megmenti őket. Megmenti őket a gonoszoktól, és megszabadítja őket, mert nála keresnek menedéket.

2018. okt. 27. 15:59
 18/18 anonim ***** válasza:

Oké ez mind szép és igaz.

És mi a helyzet evvel a bibliai résszel?

Másokat viszont megkínoztak, akik nem fogadták el a szabadulást, hogy dicsőségesebb feltámadásban legyen részük.


36 Ismét mások megszégyenítések és megkorbácsolások próbáját állták ki, sőt még bilincseket és börtönt is.


37 Megkövezték, szétfűrészelték, kardélre hányták őket; juhok és kecskék bőrében bujdostak nélkülözve, nyomorogva, gyötrődve azok,


38 akikre nem volt méltó a világ; bolyongtak pusztákban és hegyeken, barlangokban és a föld hasadékaiban.


39 És mindezeken, noha hit által Istentől jó tanúbizonyságot nyertek, nem teljesült be az ígéret,


40 mert Isten számunkra valami különbről gondoskodott, hogy ők ne nélkülünk jussanak el a teljességre.

2018. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!