Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzem úgy, hogy az...

Miért érzem úgy, hogy az Isten ellenem van?

Figyelt kérdés

Az Isten egyfolytában ver engem.Semmi nem sikerül.Nincsenek barátaim,soha nem volt barátnőm.Kiközösítettek a gimiben és általanosban,egy időben vertek is.Magányos,unalmas életem van,a szüleimen kívül nem szól hozzám senki..Elképesztően balszerencsés vagyok mindenben.Az álmaimat nem valósíthatom meg.Rendőr akartam lenni,de egészségügyi gondok miatt nem lehetek.Ami szóba jöhetett volna más,oda az egyetemre nem vettek fel.

Egyetlen örömforrásom volt az életben,az edzés.Ez volt az egész életem értelme.De most történt egy csúnya térdsérülésem.Úgy néz ki műteni kell.Azután meg már soha nem lesz olyan,mint kéne.Szar térddel meg már nem tudom megcsinálni,amit kéne.

Szóval az isten most elvette az egyetlen dolgot is,amit szerettem.Az utolsó örömforrás is elapadt.Így már nincs értelme az életemnek.Egyszerűen már nincs miért élnem és nem is akarok.De úgyis a pokolba jutok



2018. okt. 8. 13:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
48%

Most az első, hogy gyógyulj meg mielőbb. Ne fogass ilyen végzetes kesergő gondolatokat- egyszerű dolgokkal foglalkozz pl tanulj nyelvet, hangszeren, vagy rajzolj, vagy fess. Egyszer csak örömet lelsz majd benne, tanulni, alkotni jó.

Furcsa dolog a "boldogság". Aki beteg, aki szenved hamis képet alkothat. Miért boldog a képen a kisgyerek? mert szemmel láthatóan az.

[link]

2018. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

“rajzolj, vagy fess. ”


Nem bírok egy egyenes vonalat sem meghúzni.Semmi kézügyességem sincs.Semmiben sem vagyok tehetséges.Az edzés volt az egyetlen,ami jól ment,de most elvesztettem ezt is örökre.

Meggyógyulni meg nem fog

2018. okt. 8. 13:58
 3/38 anonim ***** válasza:

csak példákat mondtam - kezdj akkor nyelvet tanulni! sok anyag van a neten önálló tanulásra.

Nem vesztettél el örökre semmit, nem csak egyféle edzés van. Inkább olyan az élet, hogy kapukon haladunk át, egyik becsukódik, a másik kinyílik, vagy más szóval "egyik csodától a másik felé tárul a nagy titok kapuja".


[link]


Az út, mely szóba-fogható,

nem az öröktől-való;

a szó, mely rája-mondható,

nem az örök szó.

Ha neve nincs: ég s föld alapja;

ha neve van: minden dolgok anyja.

Ezért:

aki vágytalan,

a nagy titkot megfejtheti;

de ha vágya van,

csak a dolgokat szemlélheti.

E kettő mögött közös a forrás,

csupán nevük más.

Közösségük: csoda,

s egyik csodától a másik felé tárul

a nagy titok kapuja.

2018. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
26%

"Miért érzem úgy, hogy az Isten ellenem van?"


Van ez így, de egy hívő ne az érzéseire hallgasson, hanem az igére. Meg kell erősödnöd hitben

Én is éreztem hasonlóan, de ma már örülök, hogy nem futottam be óriási karriert. A túlzott jólét elvonja a figyelmet Istenről.


"Egyetlen örömforrásom volt az életben,az edzés.Ez volt az egész életem értelme."

Az élet értelme az Úr Jézus. Örülj, hogy nem ragadsz bele fals dolgokba. Adj hálát Istennek

2018. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
18%
Meg kéne vizsgálnod, miért tud sátán ennyire tevékenykedni az életed összes területén. Belenyúltál az ezoteriába?
2018. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
60%

Isten nincs ellened(bár lehet hogy te ellene vagy,még ha nem is vagy tudatában).

Viszont ha ezt bebeszéled magadnak,az meggyőződéssé válik és a pechsorozatod folytatódni fog.


46%-s,te mit szedsz?

2018. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 KZitus ***** válasza:
42%

Szia


Annak alapján amit leírtál, azért érzed úgy, mert nem ismered Istent. Ha ismernéd, akkor tudnád, hogy Ő nem rak senki elé "botláskövet". Valóban jó lenne kicsit magadba nézni, amin tudsz változtass, és tanulj meg hálásnak lenni azért, amid van. Amid nincsen, tegyél róla, hogy megszerezd. Senki sem fogja helyetted a baráti kapcsolatokat kiépíteni, azért bizony dolgoznod kell, mint a többin is, és meg kell tanulnod változtatni, ha kell....

2018. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekes vagy.Nincs helyed ebben a kategóriában.
2018. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%

Azért érzed így, mert nincs ismereted, és nem tudod, hogy ilyenkor mi történik és miért.

Először is Isten senkit nem ver, vagy büntet, főleg nem ilyen formában.

(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.

Az életben történnek események, amiket nem befolyásol senki, csak épen rosszkor volt rossz helyen.

Először is javaslom, a gyógyulásodra koncentrálj. De az sem egy hátrány, ha a szellemiségedet, az Istennel való kapcsolatodat elkezded felépíteni, megerősíteni.

Ehhez elengedhetetlen az ima, vagy is beszéld meg ezt vele, mond el a problémádat, és kérj segítséget.


a jw.org honlapon számtalan olyan történet illetve irodalom van, ami a segtségedre lehet ebben.

2018. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
49%
9 Annak aki ilyet mond egy másik embernek, annak valóban nincs. Azaz: neked.
2018. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!