Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek menjek el? Milyen...

Minek menjek el? Milyen pályát válasszak hívőként?

Figyelt kérdés

25/F vagyok, 20 évesen végeztem érettségivel és vill. szerelőivel, szakmámhoz nem értek, nem is érdekel.


5 éve próbálkozok elhelyezkedni (gyárakban/áruházakban stb), de egyik se vált be, utóbbi 4 hónap során elvégeztem végső elkeseredésemben a vagyonőrit, azzal is megjártam azóta 5 munkahelyet, egyik se vált be, így elmondhatom, hogy már megjártam közel 15 munkahelyet.


Egyedül a Biblia olvasás az, ami érdekel, és aminek az esetében érzem, hogy életet ad. Szabadidős kikapcsolódásként szeretek még YouTube-n videókat nézni és Steamen pár játékkal játszani.



2018. okt. 15. 09:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Pál apostol az egyházat szolgáló diakónusok feleségeitől is megkövetelte, hogy mindenben hűségesek legyenek, neked meg 5 év alatt volt 15 munkahelyed és egyik se tetszett, ezért (?) szellemi munka felé hajlassz? :)

Pál sem csapongott a szakmák között, hogy melyik tetszik neki, hanem sátorkészítőként dolgozott és mellette szolgálta Isten munkáját. Szó szerint éjjel-nappal szolgált meg dolgozott pedig megtehette volna, hogy csak az evangéliumból éljen.

2018. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyobb cégeknél villanyszerelő szakmával annyit lehet már keresni, mint vidéken egy mérnöki fizetés, csak meg kéne becsülni azt ami nálad van és estleg abban jeleskedni egy picit.
2018. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy tenném fel a kérdést, kihez? Pszichológusra gondolok.

Nem tanítottak meg tanulni, sikert elérni, kezdeményezni, célokat kitűzni. Ez nagy baj. Nem lehet évtizedekig vegetálni. A körülmények se kedveznek az ilyesminek.

2018. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is azt szeretném aláhúzni, hogy nem a munkával van a baj, hanem azzal, hogy te magad sem tudod, mire kaptad ezt az egyetlen rövidke életedet. A Bibliaolvasás cselekvés nélkül semmi más, mint halogatás.

Tervezd meg az életed!

Kezdd el járni az utad!

Légy férfi, légy mások támasza!

Alakíts ki olyan szokásokat, amelyek nem kerülnek több időbe és erőfeszítésbe, mint a rossz szokások, de jó irányba viszik az életed!

Nem gondolom, hogy első körben pszichológus kellene ehhez. Sokkal inkább egy coach.

Én magam lelkész vagyok és nagyon szivesen folytatom privát üzenetben veled, ahol több konkrétumot is meg tududnk beszélni. Tudok ajánlani honlapot, könnyen olvasható könyvet is, ha érdekel.

2018. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!