Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovák minek állnak állandó...

A jehovák minek állnak állandóan az árkád bejáratánál?

Figyelt kérdés

Nincs ezeknek munkájuk?

reggel megyek melóba ott látom őket, és hazafelé is... miért?miből élnek?


2018. okt. 22. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen?


Én is sokat látom őket ott. A múltkor így jobban szemügyre vettem őket, két jól öltözött csinos fiatal nő volt, egymással dumáltak, nem úgy tűnt, mintha tényleg érdekelné őket az egész. Szerintem csak elvárásból csinálják.


Annak örülj, hogy nem mennek oda hozzád. Múltkor az Árkádnál lévő buszmegállóban álltam, egy néni odajött, és Őrtoronnyal kínált, mondván, hogy elfogadnék-e egy kis olvasnivalót. Nem fogadtam el, de szerencsére nem volt erőszakos a néni, továbbállt. Azon meglepődtem, hogy az újság borítóján semmi nem utalt arra, hogy ez jt-s kiadvány lenne. Aki nem hallott még arról, hogy őrtorony, simán elfogja fogadni, mondván, hogy jé, ingyen magazin.

2018. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Számukra ezt jelenti a misszió, illetve még a házról házra járást (ami olykor már zaklatás inkább).
2018. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen a a forras alatti bejaratnal.

jaja tok jo gadzsi van ott mindig

2018. okt. 22. 09:28
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Náluk ez szolgálat, szociális tevékenység amit a közösségükért tesznek. Ugyanúgy napi 8 órát dolgoznak mint mi (kivéve ha nyugdíjasok), nem kapnak érte fizetést.

Ateistaként nem értem miért kell ilyen rosszindulatúan hozzáállni a Tanúkhoz. Én mindig el tudok velük beszélgetni az aktuális témáról (klímaváltozás, túlnépesedés, megújuló energiaforrások, a filozófia és teológia kapcsolata, egyéb) és érdeklődve olvasom el a füzetüket is otthon, amik olykor jobban vannak megírva mint egy tudományos folyóirat. Vallásos témákban se árt a másik fél véleményét hallani, és akár hozzátenni a tiedet.

2018. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Köszönjük kedves 4-es hozzászóló.


Azt azért elfelejti sok kérdező, vagy hozzászóló, hogy a nem ugyan az a Testvér áll folyton ott, mert váltják egymást. Hiszen nekik is van munkájuk, családjuk, és maguk közt osztják be, kinek mikor van lehetősége, szándéka elmenni a szolgálat valamelyik ágában.


Jézus és az első követői ugyanezt a feladatot végezték, csak nem ilyen modern eszközökkel, mivel akkor még nem volt fejlett a technika ilyen szinten. Nem húzta ki senki ebből a munkából magát, hanem mindenki a kötelességének érezte.

Pál is dolgozott közben hiszen Sátor készítő volt.

2018. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Maximális tudatlanságról, mondhatnám azt is, kekeckedésről szól a kérdés.

.

1. Kit és miért zavar az, ha ott állnak és várják a hozzájuk fordulókkal a beszélgetést?

2. Egyisten hitűek, Istenük Jehova, tehát Jehovák nem álldogálhatnak ott!

3. Nem vagyok Tanu, sőt mondhatom, messze áll tőlem hitük,mégsem zavar ott álldogálásuk, sőt, ha van időm, szivesen beszélgetek velü azzazl a kitételle, hogy ők sem rám, én sem rájuk nem akarom erőszakolni nézeteimet.

A velem nem egyező nézetek megismerése viszont azzal az előnnyel jár, hogy

- rájövök eddig vallott nezetem hibáira - és tudok rajta javítani,

- megerősít eddigi nézetemben.

2018. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

jehova szekta elsőre barátságosnak látszó tevékenysége

NEM EGY SZOCIÁLIS TEVÉKENYSÉG, ez vérre megy !


ez az ingyenesnek tűnő segíteni akaró kinézet ez a legkegyetlenebb első lépések egyike amivel elkezdődhet.


nem szabad elfelejteni, hogy mire megy ki a játék!

a "cukrosbácsi,cukrosnéni első lépése" tevékenysége.


AMI NEM JÁTÉK, nem szórakozás!


hanem az emberek,családok

jövőbeni meghatározó életének

a JEHOVA SZEKTA ÁLTAL VALÓ FORMÁLÁSA.

/mint ahogy a kábítószer terjesztés is elkezdődik/


és egyre több és több esetben az egész világon

rengeteg család tönkre vágásának az első lépése PONT EZ .


"Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. " - bíróság !


rengeteg családot ÖRÖKRE NYOMORÍTOTTAK MEG !


keressetek rá a google keresőbe a JEHOVA szóra

és nézzétek meg az első 50 weboldalt és tartalmát.

EZ A VALÓSÁG!


ezek után van jobban ÉRTELME barátságosnak látszó tevékenységükről véleményt alkotni.

2018. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jdfGabrella ***** válasza:
73%
Mert hülyék.
2018. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az irgalmasok utcáján meg a krisnások szoktak téríteni, már egy hete ott látom őket minden nap, reggel és délután is. Ők nem fáznak? Csak mert én hiába öltözök fel melegen, szétfagyok. Nekik nem rossz ott lenni egész nap? 🤔🤔
2018. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert ráérnek ilyen hülyeségekre.
2021. aug. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!