Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan, hogy valakinek...

Van olyan, hogy valakinek "meggyengül a hite"?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés, nem is így fejben gondolom, még mindig szilárdan hiszek Istenben, hanem inkább tettekben.

Például az alkohol, mostanában egyre többet iszok barátokkal, régen ilyenkor ellent tudtam állni mindig a csábításnak, és hamar abbahagytam, legutóbb viszont találkoztam egy régi ismerősömmel, és ott álltam részegen sörrel meg cigivel a kezemben, és megkérdezte mivan, már nem vagy keresztény? Akkor vettem észre hogy mit is csinálok. Vagy mostanában nem is imádkozom szinte egyáltalán, csak ha eszembe jut, kicsit felgyorsult az életem. De elkövettem talán az egyik legnagyobb bűnt, lefeküdtem egy lánnyal ami rengetegszer megtörtent, amúgy de ez most még csak nem is a barátnőm volt. Semmi érzelem nem volt benne. Van más is hasonló helyzetben? Miért van az hogy egyre rosszabb vagyok?



2018. okt. 22. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Mert nem vagy igazi keresztény. Valójában nem gondolsz bele, hogy az ilyen cselekedetek egyenesen a pokolba visznek. Sok keresztény pl. a pokolban sem hisz. Nincs tehát olyan tényező, ami visszafogná őket. Nem érdekli őket, hogy jók legyenek. Lásd pl. vannak keresztény terroristák. Leszarják mit ír a Biblia, azt mondják, hogy ők jók, mert hisznek. Az már nem érdekli őket, hogy lemészárolnak embereket. Na ilyenkor szoktam mondani, hogy a sátán is hisz Istenben. Azzal nem érsz semmit, ha csak hiszel. Ha nem élsz keresztényként, és nem érzel kényszert arra hogy jó legyél, vagy az örök szenvedés a pokolban nem tántorít el a bűntől, akkor nem tudunk mit tenni. Te olyan fajta vagy, aki leszarja, hogy mennyit fog szenvedni. Vagy talán igazán nem is hiszed, hogy van menny és pokol. Ha hinnél, akkor már csak az örök szenvedés miatt is rettegnél a bűntől. De látszólag nem érdekel ez téged. Őszintén, te tényleg elhiszed, hogy van Mennyország és pokol? Elhiszed, hogy ha most meghalnál, szinte biztosan a pokolra kerülnél ezen cselekedetek után? Persze nem vagyok Isten, és csak Isten tudja hova kerülnél, de a bűn az bűn, tudnod kell, hogy sokkal kisebb eséllyel kerülsz így a Mennyországba, mint egy olyan ember, aki Istennek tetsző életet él. Látszik, hogy te nem félsz. Legalábbis nem félsz attól, mi lesz veled a halál után. Ha pedig félsz is, nem hiszed el, hogy ezek után már a pokolra kerülnél. Úgy érzed, ez még belefér, hogy a Mennybe kerülj. De nem így van. Vigyáz, mert nagyon csekély bűn elég ahhoz, hogy a pokolra kerülj! Ha megbánsz valamit, azt ajánlom gondold végig az életed során elkövetett minden bűnöd, és mindent bánj meg! Nehogy egy is maradjon, amit nem bántál meg! És tényleg bánd meg, szívből, éld bele magadat az adott helyzetbe, és éld át erősen, hogyha újból abban a helyzetben lennél, akkor már nem tennéd meg!
2018. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azt én nem mondom, hogy nem bántam meg, azért is olvasok erről, meg jöttem ide erre az oldalra.

Csak hát nehéz folyton a űnt kerülni, főleg amikor látom a körülöttem lévők milyen életét élnek. Én a Töredéke rosszat sem teszem meg...

2018. okt. 22. 12:37
 3/15 A kérdező kommentje:
Bűnt
2018. okt. 22. 12:38
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

"amikor látom a körülöttem lévők milyen életét élnek. Én a Töredéke rosszat sem teszem meg..."


Legveszelyesebb gondolkodás.

2018. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Rachel Warner ***** válasza:
46%
Aha első,és te vagy Isten szószólója és helyettes bírája,aki eldönti,hogy mi fér még bele és mi nem. "Nagyon csekély bűn is elég". Kezdjük pl a "leszarod" szóval? Gondolod,hogy Isten így beszélne,vagy ösztönözne bárkit,hogy így beszéljen? Ezért gyűlölöm az egész vallást úgy,ahogy van,te is akkora képmutató vagy,csoda,hogy még nem szakadt rád a plafon. Most akkor te is kezdj sürgősen vezekelni. Vagy te ezt így eldöntötted,hogy a kérdező bűne pokolra juttatja,de a tied megbocsátható,csak mert te csináltad és nem más? Pedig a Biblia sok helyen beszél ám arról is,hogy fékezze az ember a nyelvét. De rád ezek biztos nem vonatkoznak,mert te olyan pozícióban vagy,hogy te megteheted.
2018. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

"Csak hát nehéz folyton a űnt kerülni, főleg amikor látom a körülöttem lévők milyen életét élnek."


Kérdező. Tudtad, hogy állítólag az ország lakosságának 50%-a keresztény hívő ember? És észrevetted, hogy mégis, kb. senki sem viselkedik keresztény módjára? Tudod, rengetegen fognak a pokolra kerülni. A hívők közül is. A legtöbb ember nem él keresztény életet, és bűnt követ el. Sőt! Amit a haverjaid elkövetnek, valójában lehet, hogy nem is olyan bűnök, amik miatt börtönbe kerülnének! Gondolj bele, hogy amit a haverjaid csinálnak, az mind semmi! Vannak náluk sokkal rosszabb, gonoszabb emberek. És rengeteg ilyen ember van! Mert az élet ilyen! TELE van gonosz emberrel! Azt hiszed, hogy én mindenben jó vagyok? A legnagyobb hívő ismerősöm is a berúgás helyett beb.@.szást mond, ha beüti a kezét azt mondja, hogy beb.@.szta, és ha nem tud valamit, azt mondja, hogy a f.@.sz se tudja. Mert ilyenek az emberek. Genetikailag úgy fejlődtek ki, hogy képtelenek arra, hogy jók legyenek, mert vágynak arra, hogy bűnt kövessenek el! Sok országban a legkisebb dolog miatt máglyán elégetnek, miközben dúl a korrupció és a bűnözés! És persze a bűnözők mindig megússzák! Az embereknek fogalmuk sincs, hogy mi az a bűn, és totál igazságtalanság van a világban! Akármilyen rossz leszel, úgyis lesz egy csomó ember, aki sokkal rosszabb lesz nálad! De ez még nem jelenti azt, hogy neked gyengének kell lenned. Attól, hogy a haverok röhögnek, neked nem kell. Attól, hogy a haverok isznak, neked nem kell. Attól, hogy a haverok dohányoznak, neked nem kell. Erős leszel, vagy inkább gyenge, és a pokolra kerülsz?

2018. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Van, hogy ne lenne. Péter emberi gyengeségből 3x tagadta meg a megváltóját.

Nagyon fontos, hogy ne vegyük magától értetődőnek, hogy valaki keresztény életet akar élni.


Ha szeretnénk, hogy a tűz ne aludjon ki, táplálni kell.

Rendszeres Biblia olvasás, azon való elmélkedéssel, és összhangban való cselekvéssel. Rendszeresen ott lenni az összejöveteleken, ahol a Testvérek egymást buzdítják, bátorítják.

2018. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

" Én a Töredéke rosszat sem teszem meg..."


Soha ne hasonlítgasd magad másokhoz. Isten nem másokhoz viszonyítva figyel, hanem azt nézi, amit Te magad kell hogy megtegyél.

2018. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen van olyan, de innen nézve neked előbb be kellene szerezned. Ez pedig nem probléma: "a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által." (Róma 10,17) Minél többször, és minél hosszabb ideig teszed ki magadat Isten Beszéde olvasásának, hallgatásának és az azon való elmélkedésnek, annál több alkalmat adsz Istennek arra, hogy megszólíthasson a Beszédén keresztül. A hit ezekből a megszólításokból származik, az ezekbe való belekapaszkodást nevezi a Biblia hitnek, nem pedig azt, amit mi gondolunk a valóságról. Isten Beszéde az, amely felépít és megerősít - lásd ApCsel 20,32 -, Isten Igéje nélkül egyetlen hívő sem képes megállni a gonosszal szemben.
2018. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

sokan vannak így, mint én, olyan könnyen kimondom, hogy keresztény vagyok, de úgy érzem néha, távol állok attól, hogy keresztény, és távol Istentől.

Egy keresztény nem lehet hajnali 3kor kocsmában vagy koncerten, nem függője semminek, és nem fekszik le idegenekkel, más barátnőjével :(

Ezek még nem hívő embereknek is meredek dolgok, nem hogy nekem. Pedig néha elgondolkozom, milyen könnyű lenne csak úgy élni, mint mindenki más, nem folyton minden apróságért bűntudatot érezni, mindenhol csak a jót keresni, minden rosszat elkerülni, és látom a korombeli huszonéves embereket, ők boldogok Isten nélkül, a törvényei nélkül, a szabályai nélkül, de én nem tudok úgy boldog lenni. Igazából csodálkozom, emberek Isten és bűntudat nélkül úgy élnek, ahogy én sosem, ha bármi bűnt követnek el, bellül semmit nem éreznek, mert számukra az nem Isten ellen van az nem bűn. Bellül boldogok ugyanúgy, nem mint én, aki ha megteszi ugyanazokat, akkor rosszul vagyok.

2018. okt. 22. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!