Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezhető a Márk...

Hogyan értelmezhető a Márk 13,6 Lukács 21,8?

Figyelt kérdés
2018. okt. 27. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Lukács bolond hogy 21-re még húzott lapot,Márk megérdemelten nyert.
2018. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha beírod a keresőbe,hogy hamis messiások,nagyon sok érdekes dolgot fogsz találni.A múltban már voltak is hamis messiások,a jövőben pedig lesznek is.

De Jézus figyelmeztet bennünket a Lukács 21/8-ban hogy ne menjünk utánuk,és ne kövessük őket.

2018. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondtam én!
2018. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hamis messiások: Jézus halála után a zsidók sok hamis messiást követtek, ahogy azt Jézus megjövendölte

Josephus írásaiból ítélve úgy tűnik, hogy az első században, a Templom [i. sz. 70-ben történt] lerombolása előtt, számos messiás jelent meg a színen, aki szabadulást ígért a római iga alól, és találtak is maguknak készséges híveket” (The Jewish Encyclopedia. X. köt. 251. o.)

I. sz. 132-ben aztán az egyik legnevesebb álmessiást, Bar Kohbát (Bar Koszibát) üdvözölték úgy, mint messiás-királyt. A római katonák mindamellett leverték az általa vezetett lázadást, és több ezer zsidót megöltek.

Az ilyen hamis messiások személye jól mutatja, hogy sok zsidó elsősorban politikai messiást szeretett volna látni, de az is világos, hogy helyénvalóan úgy várták a Messiást, mint aki személy, és nem pusztán messiási korszakban vagy messiási nemzetben gondolkodtak.

2018. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyesek szerint Bar Kohba Dávid leszármazottja volt, ami megerősíthette azt az állítását, hogy ő a Messiás.

Mivel azonban a leszármazási feljegyzések i. sz. 70-ben nyilván megsemmisültek, azok, akik ezután pályáztak a messiási címre, nem tudták bizonyítani, hogy Dávid családfájához tartoznak.

Ezek között a későbbi önjelölt messiások között említhetjük a krétai Mózest, aki azt bizonygatta, hogy kettéválasztja a tengert Kréta és Palesztina között, és Serenust is, aki sok zsidót becsapott Hispániában.

A The Jewish Encyclopedia 28 hamis messiást sorol fel, aki i. sz. 132 és 1744 között ténykedett (X. köt. 252–255. o.).

2018. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Azzal, hogy ilyen csökevényesen tetted fel a kérdést, igen behatároltad a célközönséget. Mókás az első hozzászóló válasza - és meg is érdemli a kérdés. :D

Ezek a versek így szólnak.

Márk 13,6.

Mert sokan jönnek majd az én nevemben, akik azt mondják, hogy én vagyok a Messiás, és sokakat félrevezetnek.

Lukács 21,8.

Ő pedig így válaszolt: „Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen titeket! Mert sokan jönnek majd az én nevemben, akik azt mondják, hogy én vagyok a Messiás; meg azt is, hogy közel van az idő. De ti ne kövessétek őket!

Mivel szimplán igehelyeket írtál, valószínű, van Bibliád - tehát tudod, mi van oda írva.

Ezek után visszakérdezek: mi volt a célod ezzel a kérdéssel?

2018. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

HaEv!


Neked mi volt a célom a kommentel? biztosan az hogy megismertesem velünk és bemásolásaitokéi a Igehelyeket.

2018. okt. 27. 23:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor csodálkozom a nullázáson.

Ugyan is amit írtam, a történelem bizonyítja.

A hamis messiás alatt azt kell érteni, hogy valaki annak adja ki magát.

Ez nem egyenlő azzal, hogy vannak hamis keresztények.

Ugyan is a messiás személyében fellépni, vagy az Ő nevében a követőinek vallani magát, két dolog.


Na de sebaj...

2018. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!