Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szemtelenség ha valakinek nem...

Szemtelenség ha valakinek nem adtam oda a személyes Bibliámat?

Figyelt kérdés
Hittanórára kellett volna,az egyik rokonom lányának.Felhívtak telefonon annyiban tudtam segíteni,hogy megmondtam hol tudnak venni Bibliát megfelelő áron.Nincs több Bibliám a személyes Bibliámat meg nem tudom hosszabb ideig kölcsönadni.Kellenek a tanulmányaimhoz,napi szinten olvasom is-báris igyekszem,tele van személyes jegyzetekkel,aláhúzott igékkel.Az más lenne ha eljönnének és olvasgatni akarna belőle,de hosszabb ideig nem tudom meg nem is akarom nélkülözni.

2018. okt. 28. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is használsz rendszeresen egy adott tárgyat, legyen bármi, akkor nem szemtelenség, ha nem adod oda. Teljesen természetes szerintem, vegyenek maguknak. Egyébként nem is értem, még nagyon sok ateista családban is van Szentírás.
2018. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Így gondolom én is csak félek,hogy sértődés lett belőle.Meg úgyse értenék ha azt mondanám napi szinten olvasom,meg a diplomamunkámhoz is kell.Számomra a Biblia olyan mint a törött lábú embernek a mankó,nem tudok meglenni nélküle.Ha lett volna kettő kölcsönadtam volna.

Azt ajánlottam én is vegyenek egyet nem egetverően nagy összeg,meg van másik kisebb gyerek is a családjukban neki is jól jöhet pár év múlva(ezt nem mondtam nekik).

2018. okt. 28. 13:12
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem tartom szemtelenségnek, de könyvet kölcsön nem adok, viszont elárulom ingyen és bérmentve a legközelebbi könyvesbolt címét.

.

Ha érdekli őket, letölthető a netről.

.

Ha megsértődtek, lelkük rajta...

Ha egy kicsit enyhül sértődöttségük, magyarázd meg nekik, hogy (pofátlanság) nem illő olyat kérni bárkitől is, ami miatt a segítőnek hátránya származik.

2018. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Aki Biblia órára jár, annak alapvető a Biblia, ha csak kölcsönkéri miért a hittant választotta? Ha vége a hittannak visszaadja? Akkor miből tanulmányozza utána az Úr Igéjét?
2018. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

igazad van, ráadásul könyvtárból kikölcsönözhető, de a hittan tanárnak biztos van egypár ilyen esetre.


Másik, lehet ez az én hülyeségem, de én nem irogatnék meg huzogatnék a Bibliámban semmit. Van egy ismerősöm, ő csinálja ezt, szövegkiemelővel áthúzza azokat a részeket, amit ő fontosnak tart, na igenám, csakhogy a Biblia minden része fontos, és úgy néz ki a Bibliája, mint valami színkavalkád, főleg az újszövetség, ráadásul ő is beleírja a jegyzeteit, meg behajtja a lapok sarkát, hogy tudja hol tart, és cetliket ragazgat bele, :(

Azt mondta, hogy azt a Bibliát direkt erre vette meg.

Én nemtudom, nekem van egy noteszem, és inkább abba kiírom, ami fontos, de nem írkafírkálok a Szentírásba.

2018. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hittan tanár vagyok én is-ezert fordulhattak hozzám de jelenleg sajnos nincs munkám még lekell diplomalnom.

Nem tartom rossz ötletnek a Szentírásba való jegyzetelést,aláhúzást úgy személyesebb a kapcsolat az igével.Személy szerint irok, jegyzetelek is bele meg külön noteszba is leirom bővebben ha valamit megvilagositott számomra az Úr vagy volt személyes hitbeli tapasztalatom.

2018. okt. 28. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Alapból kötelessége a keresztyén embernek az evangéliumot terjeszteni minden módon. Ebben a helyzetben azért nem akkora szemtelenség, mivel lehet könyvtárban kölcsönözni, minden egyes könyves boltban és antikváriumban venni, sőt a padtársával közösen is olvashatja...
2018. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Alapból kötelessége a keresztyén embernek az evangéliumot terjeszteni minden módon."


Az Evangélium, magyarul Örömhír terjesztése nem a Biblia kölcsönadásával, odaadásával egyenlő, gondolj bele, az apostolok korában és még több száz évig nem is volt mai értelemben vett Biblia.

2018. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
9:honnan szeded hogy mem tudom mi a Biblia?Milyen jogon ítélkezel ismeretlenül?Ki vagy te tanú?
2018. okt. 28. 18:39
 10/16 anonim ***** válasza:
Csak egy porszem, ami megakasztja a gépezetedet:)
2018. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!