Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van valahol...

A Bibliában van valahol születésnap illetve névnap ünneplés, ezek nem pogány ünnepek?

Figyelt kérdés
ha jól tudom az összes keresztény egyház ünnepli ezeket, mi az alapja?

2018. okt. 28. 14:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Üdv. Először is szeretnék előre elnézést kérni az off válaszomért.


Látom, hogy bizonyos szervezetek, mint Jehova tanúi kőkeményen kitartanak még mindig a szervezetük, képlékeny, folyamatosan változó tanításokat irányító testület dogmái mellett, amit biblia értelmezéseknek hívnak természetesen.


Mint pogány ember, és a pogány hitvilágok kedvelője, és kutatója, kedves tanúk, szeretnétek, hogy hosszasan leírjam, hogy mennyi pogány szokást tartotok, amiknek ma is rendkívüli jelentősége van a pogány hitvilágunkra (én és a társaim) nézvén? Kérlek ne is fáradjatok azzal, hogy leírjátok, hogy az általatok hordott, és gyakorolt szokásoknak ma már nincs jelentőségük, mert bármikor, bármelyik vén, körzetfelvigyázó, és királyságteremben bemutatom és bizonyítom nektek, hogy pogány szokásokat gyakoroltok, viseltek és méghozzá élő, és ma is a pogányság által nagyra tartott szokásokat, elemeket.

2018. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
10%

Tegyél belátásod szerint.

Ünnepelj barátom, Én nem szeretnék.


A másik kérdésre pedig a válasz:

Ki a bálvány akit a születés napon bálványoznak?

Nos egyetlen egyet találhatsz./az ünnepelt/

2018. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ki a bálvány akit a születés napon bálványoznak?

Nos egyetlen egyet találhatsz./az ünnepelt/"

Mielőtt beléptél a szektádba és átestél az agymosáson, gondolom ti is ünnepeltetek otthon születésnapot, névnapot. Esetleg akkor ti imádatban részesítettétek az ünnepeltet? Ha nem, máskülönben hogy lehetne bálvány? Egyáltalán tudod mit jelent a bálvány szó, vagy ez valami univerzális szó a szektákban, amit mindenre rá lehet sütni?

2018. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Te tartod az összes ószövetségi előírást? Mert ha nem, akkor álszentség ez az egész. Eleve álszentség az Ószövetségből szemezgetni, ha valaki nem él legalább úgy, mint egy ultraortodox zsidó.


De a Bibliában rengeteg dolog nincs bent, amit pedig gyakorlunk elkerülhetetlenül. Én rengeteg dolog, megkövezések, halálbüntetések és a többi meg benne van, amit abszurd lenne gyakorolni.

2018. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kár, hogy a tanú nem válaszolta meg, hogy milyen tudósokra hivatkozott. Így hazuggá vált. Jól tudom, hogy ez bűn, ugye?
2018. okt. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Tegyél belátásod szerint.

Ünnepelj barátom, Én nem szeretnék."


Látom még mindig képtelen vagy felfogni hogy miről is van szó.

- Nem az ünneplés a lényeg abban a két esetben amikor megemlítik a születésnapot a Bibliában. Mindössze annyi ezeknek az ünnepeknek a lényege hogy pont akkor történtek azok a meghatározó események amelyeknek a leírása belekerült a Bibliába.

De maga a haláleset nem az ünnepség része és még csak nem is az ünnepeltnek szánt "ajándék" volt egyik esetben sem.

De te még mindig az ünneplésre koncentrálsz nem vagy képes elvonatkoztatni. Te összekapcsolod a kettőt annak ellenére hogy nem születésnapi "ajándékról" van szó ezekben az esetekben.


"Ki a bálvány akit a születés napon bálványoznak?

Nos egyetlen egyet találhatsz./az ünnepelt/"


A két konkrétan megemlített születésnapon ami a Bibliában szerepel hol és mikor esik szó a bálványimádásról? Hol a figyelmeztetés ezt illetően?


És egy kicsit visszatérve az általad "...sok elismert Biblia tudós megemlíti..." kifejezéshez, szeretném neked elmondani hogy egy csöppet olvasgattam a zsidók és a születésnap kapcsolatáról. És láss csodát tartanak születésnapot.

Ezért újfent kérlek add meg azoknak a tudósoknak a nevét, hogy az ő munkáik és felhasznált forrás anyagokat, én magam is tanulmányozhassam!

2018. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet az újév ünneplésével?
2018. okt. 31. 13:04
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

A születésnap nem egyházi ünnep, hanem családi ünnep.

Amikor felköszöntik az ünnepeltet, akkor nem mondanak el imát neki, legfeljebb azt kívánják, éljen sokáig. Ha istenként tisztelnék, akkor kívánnának-e neki ilyet? Hiszem egy isten amúgy is örökké él.

Összehasonlíthatjuk a születésnapi énekeket az imákkal, mint például a Miatyánk. Vagy elővehetünk pogány imákat is. Találunk-e köztük párhuzamot?

Ha az ajándék áldozatbemutatás lenne, akkor egyáltalán nem lenne szabad ajándékot adni soha senkinek. Hiszen azzal áldozatot mutatunk be neki, ami sérti Istent, mert bálványnak áldoztunk.

2018. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, enni sem adhatnál a gyerekeidnek, mert azzal áldozatot mutatnál be nekik.
2018. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!