Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudja Sátán Istent bármibe...

KZitus kérdése:

Meg tudja Sátán Istent bármiben is akadályozni? Ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés

szerintem nem, de egy válaszban ezt olvastam:


"... aki nincs szövetségben Istennel, az azért nem jut el az Ima Istenhez, mert a mi világunk és a Menny között 2. égben ott a sátán...aki az imát meg tudja állítani!"

De egy szövetségben lé ő hívő embernek erősebb az imája és az áttőri a sátán pajzsát!"



2018. okt. 29. 16:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
33%

Nem.

De te úgyis jobban tudod, nem?

2018. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

A Biblia alapján abban mindenképp hogy felelősségteljes illetve értelmes döntéseket hozzon.

Illetve a fene tudja hogy Sátán nélkül mennyi hibát ejtene Jahve, de hogy egy példát mondjak, teremteni egy gyári hibás angyalt, tétlenül végignézni ahogy a gyári hibájából adódóan gonosszá válik, oda se bagózni amikor megrontja a szeretett gyermekeit, mindezekután még rászabadítani a teljes emberiségre hadd tomboljon samzabadon évezredekig, nos... Nem kicsit hazudtolja meg azt az istenképet, amit a kereszténység szeretne lenyomni az emberek torkán.

2018. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1-es

leírtam, hogy szerintem - nem. kérlek, nem kell személyeskedni.

Érdekel mások nézete a kérdésről.

2018. okt. 29. 16:31
 4/28 A kérdező kommentje:

2-es

Köszönöm az őszinte véleményedet. Arra még sosem gondoltál, hogy esetleg a te "istenképedel" lehet valami, ami merőben eltér Istentől?

Talán megérne egy "felülvizgálatot".Mert ha mégis tőle kapod az életed minden lehelletét, akkor bajban vagy ezzel a nézettel.

Mert azt biztosan sejted, hogy a véleményedről mit íe a Biblia.

2018. okt. 29. 16:36
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Zitus!

Dehogynem, természetesen gondoltam rá! De akármennyit gondolkodtam rajta, nem tudtam se mentséget, se értelmet találni abban a helyzetben, amit leírtam.

2018. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes kérdés, csak azt nem tudom, hogy ha van is rá érthető válasz, az a gyakorlatban milyen változást hozna? Csak azért tudni valamit, hogy tudjunk valamit...


Ha úgy nézzük, hogy át tudja-e húzni Sátán Isten számításait, úgymond előidézni egy olyan helyzetet, amelyet Isten nem tud kezelni, nem tud uralni, vagy váratlanul éri, akkor természetesen nem képes erre, hiszen Isten mindent tud és minden fölött uralkodik.


De ha arra gondolunk, hogy Istennek vannak vágyai, mondhatnánk, ideális elképzelései arról, hogy milyen legyen az általa teremtett világ, és az egyik ilyen pl., hogy mindenki megismerje őt, és üdvözüljön, akkor ebből a szempontból azt lehet mondani, hogy Sátánnak óriási mértékben sikerült megakadályozni ezt a történelem során, sikerült félrevezetni, és a kárhozatba vinni majdnem minden embert. De ezt is lehet más szemszögből nézni, ugyanis sok helyen nyilvánítja ki Isten a Bibliában, hogy valójában Ő maga szolgáltatja ki azokat a Sátán megtévesztő erejének, hogy elvesszenek, akik nem szeretik az igazságot, hanem a hazugságban lelik a kedvüket. Tehát végül is itt is Isten dönti el, mennyi teret enged a Sátánnak.

2018. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Igen meg. De addig még várni kell amig eljön az Isten és Ő veszi át az uralmat a földön a sátántól, mert most Ő uralkodik itt.
2018. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom ki írta az idézetet, de nagyobb ostobaságot is ritkán olvasni.

Természetesen a sátán nem tudja Istent megakadályozni, legyen szó bármiről is. Eleve paradox dolog, hogy egy teremtett véges hatalom valamiben képes megakadályozni egy végtelen teremtő hatalmat.

2018. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kedves 5-s hszóló


Nem tudom mit foglal magában az, hogy " akármennyit gondolkodtam rajta,". Olvasást?, kutatást, vagy tényleg magát az elmélkedést?, vagy mindegyiket?

Magamból indulok ki. Mert amikor először, másodszor, illetve eleinte olvastam a Bibliát, nem értettem, és igen csak vad gondoltaim, és indulataim támadtak... de később, lassan lassan összeált a kép és amiről írtál kezdtem megérteni.

Nekem talán az segített, hogy hittem Isten létezésében, és azt is megláttam, hogy az inteligenciáját, tudását, hatalmát, szeretetét csak homályosan látja, ismerheti meg az ember. És ha valamit nem értettem akkor kutatásba keztem, mert bizonyos voltam abban, hogy Isten sokkal jobban tudja mint én, tehát keresni, kutatni kell a válaszok után(erre bíztat ő is a Szavában), közben szüntelenül kértem a segítségét. Csak zt hittem el Istenről, amiről személyesen meggyőződtem a Szavából. Ezért szoktuk mi tanúk azt a kifejezést használni, hogy pontos ismeretre építjük a hitünket.

Csak azért írtam le ezeket a dolgokat neked, hátha kedvet ad neked a kutatásra az általad írt dolgokkal kapcsolatban, és akkor te is értelmet találhatsz abban, amit leírtál. Mert ha ezeken a dolgokon gondolkodol, az azt jelenti, érdekel a téma. Bárcsak megtalálnád rá válaszokat, hatalmas kincsre lelnél :-)

2018. okt. 29. 20:57
 10/28 A kérdező kommentje:
8-as köszi, a gondolataimat írtad le.
2018. okt. 29. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!