Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt mit jelent? Első sorban...

Ezt mit jelent? Első sorban Hitesek válaszát várom!

Figyelt kérdés

Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban; Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.


1 Thessalonika 4:16‭-‬17



Tehát halálunk után közvetlen nem Istentől kirendelt helyre kerül a lélek?

Hanem csak a feltámadás után?



2018. okt. 29. 11:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Bocsánat, nem vagyok Hites, és valószínűleg másképp látjuk a dolgokat, de nagyon szeretem ezt az igét, és nagyon találó és pontos az apostol megfogalmazása.

Ha megfigyeled az evangéliumban ott is arról olvasunk, hogy az "utolsó napon" lesz az ítélet. Maga Jézus Krisztus mondta egyértelműen:

„Eljön az az óra, amikor mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az Ő szavát, és kijönnek. Akik jót cselekedtek, az élet feltámadására, és akik a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.” (János 5,28–29)

Az ember úgy éli át a halál és a feltámadás közötti állapotot és időt, mint egy alvást. Mind az Ó-, mind az Újszövetség egyaránt ezt a hasonlatot alkalmazza:

„(A halottak) az egek elmúlásáig sem ébrednek, nem költetnek fel az ő álmukból.” (Jób 14,12)

Pál apostol írja: „Nem akarom..., hogy tudatlanságban legyetek azok felől, akik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, akiknek nincs reménységük. Mert hisszük..., hogy Isten előhozza azokat, akik elaludtak.” (1Thesszalonika 4,13–14)


Hadd zárjam egy idézettel: „Sokan vannak, akik szívesen megkérdezték volna Lázárt, mit csinált, mit gondolt, érzett és látott, amikor négy napig a sírban volt (János evangéliuma 11. fejezete)... Én azonban egyedül az Íráshoz tartom magamat. Ez pedig azt mondja: alusznak. Úgy vélem, hogy az aluvás annyira hatalmában tartja őket, hogy nem éreznek és nem látnak semmit, még sokkal kevésbé, mint amennyit az ember a természetes alvásban érez. Ha pedig feltámadnak, akkor ez úgy megy végbe rajtuk, hogy nem is tudják, hol voltak.” (Luther Márton: Jónás könyvéhez írt magyarázatok, 1526.)


Üdv. Péter

2018. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%

Nem ugyanebben a mesekönyben mondja Jézus, hogy "még ma velem leszel a paradicsomban"?


Jó lenne eldönteni már, hogy akkor melyik szakasz írja le pontosan a dolgokat.

2018. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm Péter! :)



#2-es és hasonlóak ne válaszoljanak!


Ige kiforgatásra nem vagyok kíváncsi, a vallás topicban senki nem kiváncsi a sivalkodásotokra !

2018. okt. 29. 12:59
 4/31 anonim ***** válasza:
17%

Mivel forgattam ki? Azzal, hogy idéztem belőle?


Szép szó ez a sivalkodás, jól jelzi, hogy meddig tart az ún. keresztény türelem.

2018. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

"Mivel forgattam ki? Azzal, hogy idéztem belőle?


Az ateisták trollkodásból írnak ide..konfliktus generálás céljából, nektek ott a valláskritika és a tudomány..maradjon mentes ez az oldal..


*"Szép szó ez a sivalkodás, jól jelzi, hogy meddig tart az ún. keresztény türelem"


-Mivel mi se vagyunk tökéletesek így nekünk a türelmünk se bírja sokáig.

2018. okt. 29. 13:17
 6/31 anonim ***** válasza:
24%

Azt hittem az a cél, hogy megértsd, hogy mikor jut egy adott ember a pokolba, vagy a paradicsomba.


Erre hoztál egy idézetet, amiből azt sakkoztátok ki, hogy a feltámadás nem azonnal történik hanem majd x év múlva mikor Jézus újra eljön.


Na ehhez képest Jézus maga mondja, hogy "még ma velem leszel a paradicsomban" ami vagy azt jelenti, hogy azt a gonosztevőt spec eljárásban részesítette, vagy azt, hogy mégsem úgy történik a feltámadás, mint ahogy a kérdésben szereplő idézet sugallja.

2018. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban.

Lukács 23:43 HUNK



Bizony mondom néked ma, velem leszel a paradicsomban..


Jelentheti ezt is, ami nem aznapra érti az Úr, mivel nincs vessző az írásban...



Várom a többiek válaszát...aztán kiderítjük, melyik a helyes. :)

2018. okt. 29. 14:04
 8/31 anonim ***** válasza:
23%

Sziasztok!


Azt biztosan tudatjuk, hogy az Úr Jézus Krisztus aznap nem volt a Paradicsomban, hiszen ő maga jelenti ki később: "Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez." (Jn. 20:17)


Üdv. Péter

2018. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező: a test támad fel. Írja. Az említett ige egyedül a test feltámadásáról szól és arról, hogy ott kapja meg mindenki

azt, ami neki jár:örök élet vagy örök kárhozat, mindezt már fizikai testben. Csak az tagadja a poklot, aki tagadja a lélek létezését. De kérdem én: ha csak test az ember, és tudjuk, hogy testet Isten kövekből is tud támasztani, akkor miért kellett Jézus váltsága?

2018. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

9#

Köszönöm. Neked is ment a zöld.

2018. okt. 29. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!