Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lázadhatnánk fel Isten...

Hogyan lázadhatnánk fel Isten ellen?

Figyelt kérdés

2018. okt. 30. 21:16
 1/10 anonim válasza:
64%

Úgy, hogy nem hiszünk benne. "Isten" azért "él", mert hiszünk benne. Azért van ekkora hatalma "Isten erejének" a világban, mert olyan sok ember hisz benne. Ha nem hinnénk benne, akkor egyszerűen semmi ereje sem lenne? Zeusznak mennyi ereje van manapság? Semennyi, pedig 3000 évvel ezelőtt Zeusz "tanai" alakították az ókori görögök életét.


Vagy 500 éve ott volt Quetzalcoatl, a kígyóisten, akinek ezerszámra áldozták az aztékok az embereket, hogy másnap felkeljen a Nap.

Azért volt Quetzcoatal-nek hatalma, mert hittek benne. Manapság szinte senki sem hisz benne, mégis működik a világ.

2018. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy létezik Isten. Ebben az esetben, hogyan lázadhatnánk fel ellene, esetleg, hogyan pusztíthatnánk el?
2018. okt. 30. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Miért akarnál ilyet tenni? Mi rosszat vagy ártot neked?


Amugy sehogy, Isten Örökkévaló!

2018. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

innen nem tudod. Élj jó keresztény életet, hogy mennybe kerülhess, amikor meghalsz, és onnan megpróbálhatod, ha akarod.

Istennek nem az ostobákkal van gondja, csak a bűnösökkel.

2018. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%

"Tegyük fel, hogy létezik Isten. Ebben az esetben, hogyan lázadhatnánk fel ellene, esetleg, hogyan pusztíthatnánk el?"


Isten egy fejünkben létező konstrukció, tanai pedig ideológiák. Ebből logikusan következtetve úgy "pusztíthatjuk el Istent" hogy nem hiszünk benne, hogy létezik, így nem tápláljuk azt a mind a fejünkben, mind a társadalom kollektív tudatában jelenlévő feltevést, hogy létezik.


Rózsaszín Egyszarvúkban is hihetnénk, de csak addig lesz hatalma a Rózsaszín Egyszarvúnak felettünk amíg hiszünk benne, hogy Ő létezik és hatást gyakorol az életünkre. Ha többen is hisznek benne, az még tovább erősíti a hatalmát.

2018. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Isten elleni lázadás, ha megtagadjuk a személyes kéréseit, illetve nem élünk a felállított erkölcsi elvei ellen. De az is Isten elleni lázadás, mint ahogy minden korban annak tartotta Isten, ha a kinevezettjei szerető vezetését elutasítjuk.

Ádám és Éva is egy ilyen lázadás következményei miatt haltak meg.


Elpusztíthatja-e a teremtmény, a teremtőjét?

Az életed, az élethez szükséges erőt, Ő adja. Ugyan hogyan pusztíthatnád el. Ha még is lehetne ilyet tenni, ami kizárt, akkor Te is megszünnél létezni.

2018. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, először is:

ha létezik, akkor a legnagyobb butaság a lázadás. Ugye nem vagy buta?


Ha viszont nem létezik, akkor is nagy butaság a lázadás, nem? Akkor egyszerűen csak nem kell foglalkozni vele többet, mint a görög regékkel, vagy egy hasonló fantáziatörténettel.


Ha létezik, akkor nem tudod elpusztítani - ha pedig nem, akkor úgy tudod elpusztítani, ha eltüntetsz róla minden információt.

2018. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Úgy, ahogyan Ádámék tették: nem fogadtak szót a Teremtőjüknek.

Ma(is) az ember csak két felső hatalomnak engedelmeskedhet: vagy Sátánnak, vagy Jehovának

Ha nem fogad valaki szót Jehovának, az már Sátán szolgálatában áll még akkor is, ha nem tud erről. Sátánnak éppen ez a célja."Az Ördög, „aki az egész lakott földet félrevezeti” Jelenések 12:9

CSAK akkor engedelmeskedhetsz Istennek, ha megtanulod a Bibliából, hogyan kell azt tenni.

Aki ezt nem tanulja, már a lázadók között van.

2018. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lázadhatnánk? A kérdés az, hogy hogyan térhetünk vissza hozzá a lázadás állapotából. A lázadás adottság, nyakig - vagy még jobban benne vagy. Persze lehet, hogy némelyek teljesen le akar bukni a pöcegödörben, mert szeretnék letüdőzni a tartalmát - gusztus dolga.
2018. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk engem inkább az érdekelne, hogy miért nem az ördögöt akarod elpusztítani?

Amikor nem voltam hívő, akkor ittam, játékgépeztem, dohányoztam: mikor hívő lettem, 3 HÓNAP ALATT mindháromról leszoktam.

Nem mondom, nem volt egyszerű, de azóta sokkal nyugodtabb az életem. Rendeztem a 850 ezres adósságomat, nem kötöttem fel magam (pedig eredetileg semmilyen kiutat nem láttam).

Szóval igen, eleve lázadásban van az ember - sőt, az ilyen kérdéssel, meg hogyan lehetne "elpusztítani" Istent, már eleve gonoszságban élsz.

2018. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!