Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segíteni másokon Isten szerint...

Segíteni másokon Isten szerint bármi áron kell? Tőlem sokszor kérnek segítséget és aztán ha nem tudok valamit megcsinálni bűntudat gyötör.

Figyelt kérdés
Mióta van autóm sokszor jönnek hozzám az utcából, hogy vigyem őket ide oda stb. El is szoktam vinni, volt hogy el késtem mert még vártam az orvosnál az ismerősöm, hogy végezzen elkestem a munkában stb. Most ma az egyik nénit a temetőre kellett volna vinni egy másik faluba meg az anyját, hó vége van piros a tankom de igent mondtam aztán meg idegeskedtem, hogy ki tankolok. Végül szóltam neki, hogy ne haragudjon de nem jó az autóm és közölte, hogy nem baj holnap úgyis jön a fia. Nekem meg bűntudatom van, hogy önuő vagyok. Van aki azért hív, hogy hozzam haza a Munkahelyéről, ez is ma volt mondtam én fél 3kor végzek, hogy menjek el? de azért oldjam már meg. Ilyen helyzetekben mit várhat tőlem az Isten, hogy mindenkin segítsek?

2018. okt. 31. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bármi áron.Jézus szerinted miért nem gyógyított meg minden beteg embert?
2018. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mansour ***** válasza:
100%
Isten nem vár tőled semmit, az emberek várnak. Ha csak azért segítesz valakinek, hogy ne legyen bűntudatod, az szerinted Isten szemében érték, vagy érdem? Ha nem szívből jön, akkor úgyis megette a fene az egészet, akkor jobb az őszinteség, és szépen le kell építeni a segítséget kérőket. Az nem válik a javadra, ha azon duzzogsz, hogy kihasználnak, közben meg a bűntudat is gyötör, hogy mégis segíteni kéne, és a kettő között őrlődsz. Így a végén senkinek sem tudsz már szívből segíteni.
2018. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

azt mondta egy kedves hitiktatónk: Keresztények vagyunk, de hülyék nem. Nem kell bármi áron segítened, nem kell és nem is szabad hagyni, hogy kihasználjanak. Sőt, erőn felül sem kell mindent megtenned.

Nyugodtan szabj meg magadnak egy keretet (időben, pénzben), és ami abba belefér, azt tedd meg. Hiszen ha mindig mindenkinek mindent teljesítenél, a végén kirúgnának a munkahelyedről hiszen folyton késel vagy be se jársz, és te is beállhatsz a segítségre szorulók sorába. Joosan kezdene panaszkodni a saját családod, hogy mindenkin segítesz, de a gyerekeddel nem beszélgettél egy hónapja, öreg édesanyád hiába várja, hogy meglátogasd, stb.

Ezen kívül ezzel a parttalan segítségadással felelőtlenségre, a másik kihasználására csábítod az embereket, ami megint csak nem helyes. Ha a szomszéd rosszul gazdálkodik, de te rendszeresen kisegíted a hó végén, nem fog változtatni a pénzkezelési szokásain, és ebben te is felelős leszel.

2018. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Téged már inkább kihasználnak, ami pedig nem jó dolog.
2018. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:
87%

Szia


Kedves a jó szándék, és a jó indulat, de te tényleg az "Isten nevében" szolgáltatod ki magadat. Az amit veled csinálnak, úgy hívják, hogy "visszaélés" a jóságoddal. Próbálj meg kiegyensúlyozott lenni magaddal és másokkal is. Biztosan egy kisebb közöségben élsz, ahol az emberek között elterjedt rólad az, hogy tégedet lehet...te veled lehet...pl. ha valaki elviteti magát veled autóval, az a minimum, hogy az üzemanyagot megfizeti...

Ne hagyd magadat kihasználni, tanulj ésszerüséget Istentől.

2018. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Jézus azt tanította, hogy legyetek nagyon okosak és óvakodjatok az emberektől. Magyarra lefordítva: bárányok legyünk és ne pedig birkák.



"A munkával kapcsolatban tudnod kell, hogy aki Hozzám Jézushoz tartozik, annak naponta kell kérnie a bölcsesség adományát. Különben nem felhasználnak benneteket, hanem kihasználnak. És ez nem mindegy. Segítenetek kell, ahol csak lehet, de bűnrészességet sehol sem vállalhattok. Akkor sem, ha ezért retorziót kell elszenvednetek. "

Jézus; A HANG - könyv 185

2018. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

(2Tesszalonika 3:12) 12 Az ilyeneknek azt az utasítást és buzdítást adjuk az Úr Jézus Krisztusban, hogy csendességben dolgozva a maguk kenyerét egyék.

Ha valaki hírtelen rászorúl az egy dolog, de soha nem szabad azt gondolni, hogy nem kell dolgozni, és a kereszténynek elkell tartania másokat.

Ez egy tévedés. az tény, hogy mindenkinek kötelessége segíteni, de egészséges keretek között.

Az embereket halászni kell megtanítani, nem halat adni örökké.

2018. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Ja és ha Te nem lennél, akkor ki segítene nekik?
2018. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond nekik, hogy feltalálták a buszt is. Természetesen illik segíteni, de sose szabadna ezzel másoknak visszaélni. Ez már inkább kihasználás kategória.
2018. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nekem meg bűntudatom van, hogy önuő vagyok."


Figyelj!

Van itt egy illúzió,amin jelenleg nem látsz át.Milyen érdekből teszed azt,hogy mindenkin segítesz/segíteni akarsz?

Ha őszinte a válaszod,akkor kiderül,hogy azért mert ÖNZŐ vagy.Érted? Önző okokból akarsz segítő pajti lenni,mert azt akarod,hogy téged mindenki szeressen,mindenki elismerjen,jófejnek tartson.

Az ehhez kapcsolódó bűntudatérzet(hogy nem tudsz mindenkinek megfelelni) káros,nem szeretetből jön,hanem megfelelési kényszerből,és egyfolytában elfojtja a valódi igényeidet,tehát saját magadnak hazudsz vele.


"Van aki azért hív, hogy hozzam haza a Munkahelyéről, ez is ma volt mondtam én fél 3kor végzek, hogy menjek el? de azért oldjam már meg. Ilyen helyzetekben mit várhat tőlem az Isten, hogy mindenkin segítsek?"


Ha hagyod magad kihasználni,akkor a szeretet ellen vétesz!

2018. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!