Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segíteni másokon Isten szerint...

Segíteni másokon Isten szerint bármi áron kell? Tőlem sokszor kérnek segítséget és aztán ha nem tudok valamit megcsinálni bűntudat gyötör.

Figyelt kérdés
Mióta van autóm sokszor jönnek hozzám az utcából, hogy vigyem őket ide oda stb. El is szoktam vinni, volt hogy el késtem mert még vártam az orvosnál az ismerősöm, hogy végezzen elkestem a munkában stb. Most ma az egyik nénit a temetőre kellett volna vinni egy másik faluba meg az anyját, hó vége van piros a tankom de igent mondtam aztán meg idegeskedtem, hogy ki tankolok. Végül szóltam neki, hogy ne haragudjon de nem jó az autóm és közölte, hogy nem baj holnap úgyis jön a fia. Nekem meg bűntudatom van, hogy önuő vagyok. Van aki azért hív, hogy hozzam haza a Munkahelyéről, ez is ma volt mondtam én fél 3kor végzek, hogy menjek el? de azért oldjam már meg. Ilyen helyzetekben mit várhat tőlem az Isten, hogy mindenkin segítsek?

2018. okt. 31. 11:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bármi áron. Ha azon a pályán akarsz haladni, hogy parancspa adták a szeretet és külső parancsokat tisztelve akarsz Istennek tetszeni vagy akár embereknek megfelelni, akkor át kell állitani a gondolkodásodat.

Jézus azért tett sok jót az emberekkel mert "megszánta" őket. Szivből fakadóan együttérzett mások szenvedéseivel és megindult feléjük, sajnálta őket. Aki pl kérés helyett követelős stilusú az piócáskodni akar. Ha jószívű vagy de nem akarsz naiv automatává válni akkor sok kihasználós embert ki kell szűrnöd az életedből. A szeretetet ne parancsként akard teljesiteni, hanem figyelj a szívedre, hogy ki felé indul meg, ki az akit megsajnálsz, az lesz valószínű a rászoruló. Aki azért hív, hogy vidd haza a munkából, hát.....?

Ennyi erővel akkor hétvégente menj át hozzá takaritani is.

2018. nov. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!