Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, mi van velem?

Mit tegyek, mi van velem?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben, de nem vagyok megkeresztelve, nem járok gyülekezetbe se, viszont régebben imádkoztam, és "beszéltem" hozzá ennek ellenére, mert a hitem erős volt. Most meg valahogy nem megy. Nem bírok imádkozni, pedig szeretnék. Szeretnék gyónni is, de képtelen vagyok. Már nem tudom miben hiszek, és nem értem. Meginogtam, pedig ennek nem kellett volna így lennie. És bűntudatom van. "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(János 3,16)" Nem akarok örök életet, nekem ez nem "kell", és ezzel elutasítom Istent. És tudom, hogy ez rossz, hogy ennek nem így kéne lennie, mégis. Kicsit elvesztem talán. Szeretnék imádkozni, és segítséget kérni Istentől, mégse megy. Mi lehet a baj? Mit tehetnék? Mit tanácsoltok?



2017. júl. 28. 15:53
 1/9 imakommandós ***** válasza:
73%

Kiestél a saját erősségedből.

Ne imán keresztül keresd először Istent, hanem próbáld jobban megismerni Krisztust az Igén keresztül az újszövetség olvasásával.

A hit az igén keresztül jön, és amig nincs hit, addig úgyse tetszik az ima Istennek.

Imádkozásban pedig könnyű megrestülni, nem véletlenül beszél sokat erről Jézus.

Az, hogy megveted az örök életet az is a hitnek a hiánya, hiszen szellemi dolgot értékesnek tartani csak hittel lehet.

Vagy a tested kivánságait és gondolatait szereted és követed és azookhoz ragaszkodsz, vagy a szellemi dolgokhoz. A szellem az ami megelevenit, a test nem használ semmit.

2017. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ezt hívják "a lélek sötét éjszakájának". Ne aggódj, mert még a legnagyobb szenteknél is előfordult. Ne aggódj, próbalj meg imádkozni, és kérd az Urat, hogy erősítsen meg a hitben.
2017. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem,a problémád kulcsa,megoldása,a hálaadás.


Kezd tudatosan keresni a teremtett világ csodáit,szépségét,és adj hálát minden gyönyörűségéért:A madárdalért,a fű zöldjéért,a nap meleg sugaráért,a szellő símogatásáért,a gyermek mosolyáért,a gyümölcsök zamatáért,s mindenért,ami gyönyörűséget adhat.


Tedd nagyító alá a virágszirmot,s gondolkozz el azon,hogy az Alkotónak milyen csodás szépérzéke,művészi tehetsége van!

Figyeld meg az ember bonyolult idegrendszerét,amely azonnali vészjelzéssel szolgál a test veszélyei ellen!

Csodáld meg a természet megújjulását,amint a folyóba vezetett szennyet néhány km csordogálás után ihatóvá tesz!


A természet,egy logikusan megalkotott egység,mely Istent,az alkotót,a Szeretetet mutatja be.

2017. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2017. júl. 28. 16:52
 5/9 követ62 ***** válasza:

Kedves kérdező.


Elmondanád mit takar nállad az ima? A betanult imákat nemtudod mondani (na nem úgy értem, hogy el felejtetted), nem érzel rá késztetést? Vagy, hogy erted?


Bármelyik is én azt javaslom ami már el is hangzott. Olvasd az evangéliumokat. Az az kerülj közelebb Jézushoz.

És mindenképpen a saját szavaiddal imádkozz. Mint amikor egy barátoddal beszélhetnél. És mégegy fontos dolog ne csak te mond, hanem hallgass is.

Legyél csendben, nyualomban.

Csugd be a szemed és csak figyelj az Úrra.

Azt írja a Biblia Jézus egész éjszakákat át imádkozott. Szerinted végig Ő beszélt? Nem. Figyelt az Atyára.


Meglehet, hogy nem fog szólni, de jó Róla elmélkedni.


Remélem tudtam segíteni egy kicsit!

Az ÚR áldását neked!

2017. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy félreértést ki szeretnék javítani...


" Nem akarok örök életet, nekem ez nem "kell", és ezzel elutasítom Istent"


János 3:16 a halál utáni életről és az ítéletről szól. Mivel két út van: Istennel / Isten nélkül. Egyik üdvösségre vezet, a másik kárhozatra (elnézést hogy ilyen régies szavakat használok, de most nem jut eszembe jobb).

Az a baj, hogy Istent viszont alapból elutasítjuk (pl. gondolj bele abba, hogy hány hazugságot mondtál életedben... és ez a tízparancsolatból csak egy).


Jézus 100%-ban Isten volt (mivel csak ő élt tökéletesen, csodákat tett, feltámadt a halálból), és 100%-ban ember (emberi teste volt, és emberi érzelmei voltak).

Ennek ellenére hogy tökéletesen élt, mégsem azt kapta, amit érdemelt volna,hiszen megölték. Az következik János 3:16-ból, hogy Jézus helyetted is vállalt minden büntetést. Neked pedig az Isten kegyelmébe és Jézus megváltásába vetett hit (meg ami abból következik: hogy növekvő hittel egyre inkább úgy élj, ahogy Isten szeretné) ad örök életet!


Ha van esetleg valami ami nem volt tiszta így elsőre, kérdezz nyugodtan... Továbbiakban azt tudom tanácsolni, hogy olvasd a Bibliát (János evangéliuma talán a legjobb "kezdőnek"), és keress egy olyan gyülekezetet, ahova szívesen ellátogatnál.

2017. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki, egyszer véget ér a leghosszabb éjszaka is. Mondd el neki, hogy nem akarod elutasítani, és továbbra is szereted, ragaszkodsz hozzá.


A sötétség nem borít el erővel,

az éjszaka úgy fénylik, mint a nappal énnekem,

a sötétség olyan, mint a világosság,

mert Jézus, eljöttél hozzám.

2017. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megrendült benned az az istenkép, amely értelemmel nem volt alátámasztva, ez rendszeresen előfordul olyan esetben, amikor valakinek téves istenképe volt, és nem érti azt amit Jézus tanított.


A hittől átjárt józan észről nem szabad lemondani, mert ez segít át bennünket az olyan csapda helyzeteken, amilyenbe Te is jutottál.


Itt találsz segítséget a benned össze kuszálódott életedre, keresgélj benne a keresőbe beírt szavakkal találsz olyan segítséget, amely a konkrét életet helyzetedre segítséget nyújt:


"A bódulat és a boldogság nem árul egy gyékényen. A Földön, ahol a szellemi lények értelemmel, érzelemmel és akarattal rendelkeznek, nem mondhatók boldogoknak mindaddig, amíg nem a hittől átjárt józan ész irányítja őket!"


[link]

2017. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2017. júl. 31. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!