Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, hívők, egyéb nézetűe...

Ateisták, hívők, egyéb nézetűek. Hogy érzitek, számotokra a lelki békét és megnyugvást, mi adja meg?

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 13:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jelenleg a csendes egyedüllétek megteremtésének lehetősége (templomok, kórházkápolnák... stb.)
2018. nov. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

#9


"Emánuel,te egy nyomasztó családi háttérrel és egy lélekölő munkát végezve képes lennél megtalálni a lelki békéd?"


Igen! Mivel a lelki béke az egy benső béke, a család és minden egyebek pedig külső, amely -ha valakinek helyén van a gondolkodása- nem érinti a benső szívbékéjét.



János14.27. Békességet hagyok nektek, az én békémet adom nektek, nem úgy adom nektek, amint a világ adja. Ne háborogjon (nyugtalankodjék) a szívetek és nehogy elcsüggedjetek


János16.33. Ezeket azért szóltam nektek, hogy bennem békétek legyen. E világban szorongatástok lesz, de bátorodjatok, én legyőztem a világot.

2018. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Theophilus ***** válasza:
28%

Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek.

Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok, és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek. Mt. 11,28-29

2018. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, jó volt a kommenteket olvasgatni! :)
2018. nov. 3. 21:41
 15/16 Steffed ***** válasza:

A megnyugvást leginkább az anyagi komfort tudná megadni.

A lelki békét egy őszintén szerető társban,családban, közvetlen baráti kapcsolatokban, az álmaim valósággá változtatásának sikerében, a környezetem boldogságában és békéjében látom.

2018. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha őszintén megbocsátok mindenkinek, akire haragudtam, az általam elkövetett bűnöket pedig őszintén megbánom. Mindent, amivel kicsit is ártottam valakinek.
2018. nov. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!