Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, van itt valaki...

Jehova tanúi, van itt valaki akitől kérdezni lehetne?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 18:21
 1/7 KZitus ***** válasza:
14%

Szia


Várom a kérdésedet :-)

2018. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Igen, kérdezz bátran, 9 éve tanú vagyok, ismerem a szokásaikat, hitüket.
2018. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

szervusz


28 éve szolgálom Jehovát, várom a kérdést, ahogy Zitus is.

2018. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hehe
2018. okt. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KZitus ***** válasza:
0%
Köszönöm mindkét kérdezőnek, aki privátban írt.
2018. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok



Ez egy minta példánya a keresztény szeretettnek.


Kívülállóként:


Kérdés Jt nek szólt , nem a hitükről, nem a vallás gyakorlatukról, nem a véleményükről - ezeket lehet vitetni.

Csak ennyi volt:'Jehova tanúi, van itt valaki akitől kérdezni lehetne?'


Erre becsülettel válaszoltak.

Mégis sikerült a szeretete és a vallás szemszögéből az összes válaszukat lenullázni.


Kérdésem ezekhez a bátor vallásos értékelőkhöz:

Mi az oka annak, hogy zsigerből lenyomták őket?


Teszem fel a kérdést annak fényében, hogy tudom - a hitbuzgóság miatt - most nálam is piti bosszút fognak állni és lenulláznak.


Komolyan, ez Jézus tanítása a számotokra?

2018. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
16%

6-os hsz


Lehet, nem nekem tetted fel a kérdést:"Mi az oka annak, hogy zsigerből lenyomták őket?", ha így van elnézésedet kérem, de ha már belekezdtem, engedd meg, hogy elmondjam mit tanultam erről a Bibliából.

Az előítélet az oka ennek a jelenségnek, ezt tapasztalom itt már jó ideje. Sőt olykor fel is hívom némelyek figyelmét erre, de sajnos figyelembe szem veszik, sőt úgy tűnik el sem olvassál...

Bár a bibliai ismeret segíthet uralkodni az erőteljes érzéseken, illetve gyökerestől kiirtani azokat, van még két akadálya annak, hogy teljesen megszűnjön az előítélet. Először is ott van a bűn és a tökéletlenség. A Biblia egyértelműen kijelenti, hogy „nincs ember, aki ne vétkezne” az 1Királyok 8:46-ban. Bármennyire küzdünk is ez ellen, ugyanazt éljük át, amit Pál apostol, aki ezt írta: „amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van meg nálam” a Róma 7:21-ben. Emiatt olykor „ártalmas okoskodások” fogalmazódnak meg a szívünkben, amelyek előítéletet szülhetnek, ahogyan arról a Márk 7:21 ír.

Aztán számolnunk kell Sátán, az Ördög befolyásával is. A Biblia emberölőnek nevezi, és azt mondja róla, hogy „az egész lakott földet félrevezeti” a Jelenések 12:9; és a János 8:44. Ez magyarázatot ad arra, hogy miért annyira elterjedt az előítélet, és miért tűnik olyan tehetetlennek az emberiség a fanatizmussal, a diszkriminációval, a népirtásokkal, valamint a faji, vallási és társadalmi intolerancia egyéb megnyilvánulásaival szemben.

Ahhoz tehát, hogy teljesen el lehessen törölni az előítéleteket, meg kell szüntetni az emberi bűnt és tökéletlenséget, valamint Sátán, az Ördög befolyását. A Biblia feltárja, hogy Isten Királysága meg fogja valósítani mindezt.

2018. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!