Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme annak, ha gonosz/i...

Van értelme annak, ha gonosz/istentelen emberekért imádkozom?

Figyelt kérdés

Mondta az Úr, hogy imádkozzunk az ellenségeinkért, de mi van akkor ha ellenségünk ettől nem lesz jobban?


Vissza száll az áldás ránk, vagy pedig csak úgy elveszik az ezoterikus szellemvilágban?


A Biblia mond valamit erről?



2018. nov. 3. 21:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Krisztus nem imádkozott a kereszten a megfeszítőiért? Dehogynem..

Vagy Szent István, az első vértanú nem imádkozott a a gyilkosaiért a kivégzésekor. Dehogynem. :))

Ha ők így tettek, akkor miért baj, ha követjük őket?

2018. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

8.vagoyk,ezt itt elgépeltem xD

változtassa a jó embereket rosszá;

Ez fordítva van , a rossz embereket jóvá:D:D:D


De meg amúgy pl Isten adta nekünk így ezt a Világot, tehát hogy itten a dualitást megtapasztalni; pl eredetileg/eredendően senki nem születik "gonosznak", hanem max ennek a világnak a körülményei teszik azzá, mert "farkastörvények"/legalábbis nehézségek vannak, és itt kell helytállni, ehhez kell megerősíteni magát az embernek, alkalmazkodni, és talán pont ez a cél, hogy ezt kipróbáljuk, megtapasztalásokat gyűjtsünk be, kipróbáljuk magunkat bionyos sziutációkban. Szóval ő csinálta nekünk ezt a Világot, ő találta ki, hogy ilyen legyen, hogy itt már megjelenhessen a dualitás (jó-rossz, szegénység-gazdagság) ; hát és na:) És mi az emberek meg ilyenné alakítottuk . De meg vannak pl ilyenek amiket pl az egyes ember felfoghat próbatételnek, vagy lehetőségnek esetleg, hogy valami nagyot alkosson. Nem Isten tette ilyenné a Világot, de megengedte, hogy ilyet csináljunk belőle, ránk hagyta; hogy mit hozunk ki belőle, mihez kezdünk vele. Szal ezt ő így ránk bízta. És pl tudta, hogy lesznek pl nehézségek; én asszem, direkt ezt is akarhatta megtapasztalni, amikor nincs mindig bőség; meg még pl kíváncsi is lehetett a fejlődésre; hogy hogyan ismernek fel dolgokat az emberek, hogyan eszmélnek rá; ébrednek rá dolgokra. Pont tegnap néztem egy videót, azt mondta benne az egyik pacák, hogy a bölcsesség az a tudás+ szeretet. Meg h ez a kettő egyensúlyban van; nekem ez tökre tetszett:):):) Amúgy nem tutkó, hogy mindent jól írtam, de remélem, hasznos volt:):):):):)

2018. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

A Biblia azt mondja, hogy ne ítéld meg a másik embert. Ki a gonosz, ki nem.. Ezt hagyd meg Istennek.


Teljesen úgyse ismered az egyént, milyen indítékból tett ezt vagy azt, mi vezette rá erre vagy arra..

2018. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hogyne!

Jézus nem azért jött, hogy megmentse a jókat, őket nem kell! Azért jött, hogy megmentse a rosszakat, mint én vagyok.

Szerencsére Jézus nem az eszével gondolkodik, hanem a szívével!

Nincs szó, hogy Ő mennyire jó!

2018. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

14


Te nem rossz vagy, csak buta, de mérhetetlenül.

2018. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm a jelzőt!

Persze én nem vagyok agytröszt!

Jézus annál inkább!

2018. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

Az imádság másokért összekapcsol bennünket a Jóistennel, akinek a Lelke szintén esedezik értünk illetve Jézus is imádkozott értünk is.


De nem csak ez a jó benne, hanem a szíved újra és újra meglágyul és nem lesz benne gyűlölet.

És ne feledjük, jelenleg a bolygónk idegen kézre került, és bár a Világegyetemben Isten a király, itt a mi bolygónkon az első emberpár ideiglenesen a Kisértőnek adta a "trónt".


Én úgy tudom ezt elképzelni, hogyha Istenhez fordulunk, akkor úgymond Isten jogosultságot kap cselekedni ebben az idegen királyságban.

2018. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Én minden embert egyformán gyűlölök :) Csak önmagamért imádkozok. 17L
2018. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Felesleges, Isten nem hallgat meg egy végletesen önző embert, amíg ebben az állapotában leledzik.
2018. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!