Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! A "fiatalkor...

Jehova tanúi! A "fiatalkor virágzása" meddig tart?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Nincs meghatározva, mert ez is emberre válogatja.

Egy biztos, „túl van már a fiatalkor virágzásán”, vagyis azon a koron, amikor a szexuális érzések erősek és eltorzíthatják az ítélőképességét

Az a görög szó (hü·peʹra·kmosz), amelyet az „elmúljon az ifjúság virágzása” szavakkal fordítottak, szó szerint azt jelenti: ’túl a tetőponton’, és a felerősödő szexuális vágy csúcspontján való túljutásra utal.

2018. nov. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Hát ilyet, csak egyszerűen leírtam valamit. látom nincs kegyelem :)

Hát csak nullázgass kedves Barátom, akkor sem változtatom meg Isten szavát, és annak értelmét, a Te kedvedért.

2018. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezt en is kerdeztem egy tanutol...de nem tudod erdemben valaszolni habar mikor boncolgattuk azt a iget ahol irva vagyon hogy a no nem ura a testenek hanem a ferfi azaz ugye a no alaveti a ferfinak magat akkor gratulaltam neki.

Mivel lattam hogy ok is jol megelheti az egyutleteket hisz az alavetest leginkabb egy kiados bondage-al lehet leginkabb megvalositani...Csak azon akadtam fen hogy az oral nem engedelyezett ami kicsit furcsa ha a kikotozehez meg igei alap van...:))

2018. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Szokd meg, hogy a JT-sek ezen az oldalon sincsenek megtűrve. Bolond szektásokat sehol nem látnak szívesen.
2018. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%

"ezen az oldalon sincsenek megtűrve"


Ime egy igazi keresztény ember, aki ilyen megnyilvánulással van felebaráti szeretettel mások iránt.

Krisztus királyunk, nem mondott és nem tett volna ilyet, hanem rábízta volna az igazságosan ítélőre.

Igazi inkvizítor barátunk aki elevenen égetne el mindenkit, aki ellene mondana az Ő nézetének.

2018. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

#3 Ha tovább olvastad volna a részt, akkor rájöhettél volna, hogy nem hímsovinizmusról szól:


I. Kor. 7:3-tól:

A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, és a feleség is a férjének. A feleségnek nincs hatalma a saját teste fölött, hanem a férjének van, és a férjnek sincs hatalma a saját teste fölött, hanem a feleségének van. Ne fosszátok meg a másikat attól, ami megilleti, csak ha közösen úgy döntötök, hogy egy ideig így tesztek, hogy időt szentelhessetek az imának.


Simán arról szól, hogy legyünk önzetlenek a házasságon belül és ne a saját örömünkre törekedjünk. Ha így tenne mindenki, akkor sokkal több boldog házasság lenne.

2018. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#7 En eben nem latok semmi himsovinizmust mert ugye a ferfi se ura a testenek hanem a no szoval forditva is all a dolog.. csak igei alapot egy hmm khmm az egyutlet melyebb megelesenek...hol az egyik hol a masik fel reszetol ugyebar mert egyszerre megse megy..:)
2018. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
2: leírtad az őrtorony véleményét, majd azt merted még mellé tenni, hogy az Isten szava. Nem szégyelled magad????
2018. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Te aljas istenkáromló! Nem tetszik, hogy nekünk nem az ördögtorony véleménye az imádat tárgya??

Olvasd el az első kommented és mutasd meg benne, hogy ott melyik is Isten szava??? Mert hogy ezt írtad a saját véleményedre, te önimádó, elvakult ördögfattyú: "akkor sem változtatom meg Isten szavát, és annak értelmét, a Te kedvedért."


Térj meg és üdvözülsz. De így nem fogsz, hogy magadat Istennek kiáltod ki!

2018. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mennyi "rendes" keresztény!

És milyen jó, hogy csakis kizárólag a Jehova tanúinál szerepel a fiatalkor virágzása!


Annyi sok jó választ kaptam, de komolyan, hihetetlen.

2018. nov. 5. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!