Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megmagyaráznátok nekem ezeket...

Megmagyaráznátok nekem ezeket a kifejezéseket, szokásokat?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy ezeket a szokásokat milyen módon követitek, valamint mennyire és miért tartjátok fontosnak: gyónás, keresztelés, bérmálás, eucharisztia, betegek kenete, szentekhez imádkozás, papok házasodási tilalma, Mária különleges tisztelete, zarándoklat, szentelt víz, keresztvetés.


Biztosan vannak még hagyományok, ha valami fontosat kihagytam, kérlek osszátok meg velem!


Még az lenne a kérdésem, hogy hiszitek, hogy kizárólag a katolikus egyház tanai szerint megtért ember Istené, vagy ezt egy személyre szabott dolognak tartjátok, amit más gyülekezetben, felekezetben is megtalálhat az ember?



2018. nov. 4. 23:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

&9

"Betegek kenete ugyancsak apostoli hagyomány. Az Úr Krisztus maga is beszél erről: "ha pedig betegekre teszik a kezüket, azok meggyógyulnak." (Mk 16,15)"


Ez bizony nem így van. Az általad említett írás szöveg, nem része a szent iratoknak, hanem betoldás.

Codex Sinaiticus, a Codex Vaticanus, a sínai szír kódex és az örmény változatban, nem található meg a Márk 16:9-19. versek.


Az apostolok nem tettek ilyeneket, nem melengettek kígyót a keblükön, és nem ittak mérget, amitől semmi bajuk nem volt....

2018. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
82%

Megkereszteltek, római katolikus vagyok. Elsőáldozó is voltam. Jártam más közösségekben is, mert elkísértem másokat. Sosem tartottam elsődlegesnek a "szokásokat". Azt gondolom pont ezért mindegy melyik valláshoz tartozok, és mindegyikben van több olyan is amivel nem tudok azonosulni, de nem is zavaró annyira, hogy ne menjek vagy ne hallgassam meg mások nézeteit.

Gyóntam mert muszáj volt. :) Az van, hogy csak attól mert nem értek egyet a papos gyónással, attól még halál komolyan veszem. Ettől nagyon kellemetlen számomra. Igazság szerint egyszer sem éreztem megkönnyebbülést utána. Egyszer mentem önszántamból "gyónni" de valójában csak független szakvéleményre volt szükségem. Tudom, tudom...

Néha betévedek egy-egy misére. Macerás nekem a szertartásosdi, és megértem azokat akik egyáltalán nem ismerik a folyamatok lényegét, hogy számukra ez mitől hat furcsának, nevetségesnek vagy visszatetszőnek. Mikor néhány részét elmagyarázták (pl. miért nem házasodhatnak a papok), már teljesen elfogadható volt mit miért tesznek. Én egyszerűen csak nem teszek olyat amit nem értek miért kell (énvétkemezni, 3kis keresztet rajzolni...), és ez még soha senkit nem zavart. Nyilván alapvető szokásokhoz tartom magam (keresztet vetek, letérdelek) kb. úgy mintha idegen ország kulturáját kellene tiszteletben tartanom.

Annak ellenére, hogy számomra ezek nem olyan szükséges dolgok, elhiszem hogy ezeknek tényleges jelentőségük van azok számára akik tartják ezeket. Szóval konkrétan elhiszem, hogy mások Krisztus testét kapják, de én nem megyek kérni mert nekem csak ostya lenne, úgy meg nincs sok értelme. Kell hozzá egy átlényegülés amire én talán nem állok készen. Gyakran éreztem már olyat, hogy valóban történik valami nem látható, az is lehet, hogy a sok szertartás még akkor is hasznos lehet, ha nem igazán értjük mit miért.

Szerintem Isten bármilyen úton elérhető, ez vallástól független. De közelebb vihet vagy terelgethet jó irányba egy egyház.

Nem imádkozok szentekhez, eddig mikor azt hittem meghalok egyszer sem jutott eszembe kenetet kérni, nem voltam zarándoklatnak nevezett zarándoklaton, de azt hasznosnak tartom.

2018. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!