Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták illetve a sátánist...

Afanasiy99 kérdése:

Az ateisták illetve a sátánisták mit hisznek, hogyan jött létre a világ?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 20:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
18%

5-ös!

Te olvastad a Bibliát?

Én csak olvasom az újszövetséget, és elámulok, hogy Jézusnak micsoda intelligenciája volt!

A szeretete viszont még nagyobb!

Kereszthalált halt a bűneinkért! Ki fog meghalni érted?

A szeretet sokkal több, mint az intelligencia, ez a véleményem!

2018. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%

11


Ha kereszthalált halt a bűneinkért, akkor mégsem volt annyira intelligens. :D

2018. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha kereszthalált halt a bűneinkért, akkor bűnöznünk kell, különben hiába halt meg. :)
2018. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
7%
Mondtam én, a szeretet túlmegy az intelligencián! Jézus megmutatta!
2018. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
83%

Jézus egy mesefigura.


A világ létrejöttéről nem sokat tudok, nem is nagyon érdekel, de azt, hogy egy Zsidó Bibliában évezredekkel ezelőtt megírt Kaporszakállú csettintette volna, azt nem fogadom el.

A tudományos módszertan által felvázolt lehetőséget nem vitatom, jobb hiányában el is fogadom bár mint írtam, nem túlságosan érdekel a téma, nem is tudok sokat róla, táguló világegyetem, vöröseltolódás, kozmikus háttérsugárzás, ilyesmiket csak, amik valóban egy Ősrobbanásra utalnak.

Ha mégsem így van, nekem tökmindegy, majd kiderül ha nem így van, addig meg nekem jó ez a modell.

Istenről is kellene valami kézzelfogható, hogy számításba lehessen venni, de mivel semmi nincs, így mese marad a számomra, egy ókori történet, amivel kár foglalkozni.

2018. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

"Az ateisták illetve a sátánisták mit hisznek, hogyan jött létre a világ?"


Ezt senki nem tudja, mert senki nem volt ott!

Én teremtés párti vagyok de nem tudom hogy jött létre a világ vsak hiszek benne hogy úgy ahogy Isten mondta és látom azokat a bizonyitékokat amik igazolják Isten beszédét. De azt a tézist hogy hogyan jött létre azt nem tudja senki és nem is tudhatja, aki azt mondja hogy tudja az hazudik és bizonyitható hogy hazudik.


Mindenféleképpen hit kell hozzá a teremtéshez is és az ösrobbanáshoz is ahoz jóval több.

2018. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
13%

Persze, valakik csak úgy kitalálták Jézus történetét! Nem is tudom, hogy sírjak, vagy nevessek?

Az Isten áldjon meg!

2018. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

17


A görög mitológiákban több fantázia van mint a zsidók meséiben. Ennyi erővel akkor azokat sem kitalálták, hanem léteztek kentaurok meg küklopszok?


Én a helyedben sírnak, ha csak ennyi ész jutott volna, bár nyilván akkor azt sem tudnám felfogni, mennyire ökör vagyok.

2018. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

" valakik csak úgy kitalálták Jézus történetét! "


Pontosan így van, de nem 'valakik', hanem a zsidók.

Azon kívül, hogy a történelem annyit tud az esetről, hogy a zsidók között alakult ki a kereszténység, ha hinni lehet a Bibliának valamit, akkor maga is azt írja, az egész történet a zsidókról szól, még sorolja is a zsidó szerzőket.

2018. nov. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Na és pont a zsidók feszítették keresztre! Na de meg is kapták a "jutalmukat"

Isten megbüntette őket kegyetlenül.

2018. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!