Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták illetve a sátánist...

Afanasiy99 kérdése:

Az ateisták illetve a sátánisták mit hisznek, hogyan jött létre a világ?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 20:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
10%

"A görög mitológiákban több fantázia van mint a zsidók meséiben. Ennyi erővel akkor azokat sem kitalálták, hanem léteztek kentaurok meg küklopszok?"


Helytelen érv, csak szajkozod hogy zsidó mese de bizonyitani nem tudod se hazudtolni azt a tényt hogy Jézus létezett a földön.



"Én a helyedben sírnak, ha csak ennyi ész jutott volna,"


Személyeskedés érvek hiányában!


bár nyilván akkor azt sem tudnám felfogni, mennyire ökör vagyok.


Igy mégúgyse tudod.

2018. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
12%

"az egész történet a zsidókról szól, még sorolja is a zsidó szerzőket."


Mielőtt ilyen butaságokat kitalálsz és állitol egy kicsit okulj tanulj mert csak nevetni és sírni lehet ekkora ökörségen.

2018. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%

"bizonyitani nem tudod se hazudtolni azt a tényt "


Tény az, ami bizonyítva van.

Ami nincs bizonyítva, azt nem kell cáfolni, mert az nem elfogadható.


Kedves Sanatti, talán nem a zsidókról szól a Biblia?

Mind az Ó, mind az Újszövetség a zsidók története.

A Bibliának ugyan nem hiszem el egyetlen sorát sem, de az viszont kétségtelen, hogy sorolja a saját szerzőit, úgy tudom, az Apcsel részben, akik mind zsidók a Biblia szerint, egyedül Lukács kérdéses, mert az ő származását nem említi.

Szerintem ez sem jelent semmit, hiszen semmi nincs bizonyítva a Biblia soraiból, de számodra hihetőnek kellene lennie, hogy igaz, tehát ha olvastad, akkor tudnád, hogy zsidók írták.

Számomra a tartalma az, ami bizonyossá teszi, zsidók írták zsidóknak, zsidókról a történeteket.

2018. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 LeonScottKennedy ***** válasza:

Miért veszed az ateistákat és a sátánistákat egymás mellé? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A "normál" hívőknek és a sátánistáknak több köze van egymáshoz, mint az ateistáknak a sátánistákhoz. Ti mind ész nélkül hisztek valami ősi mesekönyvben, ehhez csak gratulálni tudok, az ateisták pedig az empirizmust tartják előnyben a vak hittel szemben.

A sátánistákról nem tudok, nem is érdekel, de mi, ateisták, mondhatom, hogy nagy általánosságban jelenleg az Ősrobbanás elméletet fogadjuk el, mivel erre több tudományos vizsgálat, megfigyelés is utal.

2018. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Ozmium42 ***** válasza:
Ateistaként abban hiszek, hogy a világ nem létrejött, hanem mindig is volt. Az Ősrobbanás pedig nem az Univerzum kezdete, hanem a mostani kozmológiai modellünk teljesítőképességének a határa.
2018. nov. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Lol nem egészen, a sátánisták legelterjedtebb irányzata ateisztikus, szóval ugyanazt gondolják erről, mint az ateisták nagy része.

Tehát: ősrobbanás kb 14 milliárd éve, majd a nap akkréciós korongjából kialakult a Föld (többek között) olyan 5 milliárd éve, aztán mikor lehűlt, akkor abiogenezis útján kialakultak az első önreplikációra képes RNS gének, majd az egysejtűek, abból pedig az evolúció által minden más. Nem minden ateista vagy sátánista gondolkozik így, de szerintem a többség igen. A sátánizmus spirituális irányzatai gondolom ugyanabban hisznek, mint a keresztények.

2018. nov. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves Sanatti, talán nem a zsidókról szól a Biblia?"


Egyértelmü hogy logikátlan állitásokat állitsz.

Nem nem a zsidókrol szól a Biblia hanem Isten szeretetéröl és bölcsességéröl.



"Mind az Ó, mind az Újszövetség a zsidók története."


A Biblia nem történelem könyv. Nem számoltam de legalább vagy 30 nemzet története is van benne.


"A Bibliának ugyan nem hiszem el egyetlen sorát sem,"


Az egy dolog, az meg egy másik dolog hogy még 100 évet se fogsz élni összesen és elpakolsz, a Biblia meg kb 3500 évesen a legrégebbi irattol saját magát igazolja.

Ha hiszed ha nem attol még nem lessz hiteltelenebb mint te!


"de az viszont kétségtelen, hogy sorolja a saját szerzőit,"


És? Az Isten aki mellett egy porszem sem vagy Fián keresztül nem vetette meg hanem javasolta és hitelesitette.


"úgy tudom, az Apcsel részben, akik mind zsidók a Biblia szerint,

egyedül Lukács kérdéses, mert az ő származását nem említi."


A zsidók voltak Isten kiválsztott népe hogy bizonyságot tegyenek róla.

De másképp végzödött, mert a mai emberekhez hasonlóan önzők és gonoszak voltak.


"Szerintem ez sem jelent semmit, hiszen semmi nincs bizonyítva a Biblia soraiból"


Aha értem, azért nincs bizonyitva mert nem akarnak a "tudosok"tudomást venni rólla mivel viszket a fülük. De egy kis utánnajárással minden másképp néz ki. Olyankor szoktak vergődni a nagytudásuak mikor megvilágitják a félrevezetett maszlagaikat.


"de számodra hihetőnek kellene lennie, hogy igaz,"


Az is minden szava!


"tehát ha olvastad, akkor tudnád, hogy zsidók írták."


Tudom kik írták :)


"Számomra a tartalma az, ami bizonyossá teszi, zsidók írták zsidóknak, zsidókról a történeteket"


Ez van mikor egy embernek notrius tudathasadása van!

Istentöl ihletett emberek írták olyan embereknek akik elfogadják és szeretik Istent!

2018. nov. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

" nem a zsidókrol szól a Biblia "


Akkor neked bizonyára más Bibliád van.


"a Biblia meg kb 3500 évesen a legrégebbi irattol saját magát igazolja."


Valóban és tisztelem is emiatt, de a korától még nem lesz hiteles.


"Ha hiszed ha nem attol még nem lessz hiteltelenebb mint te!"


Ezt hogyan érted? Mi hitelesíti a Bibliát? Az, hogy kijelenti magáról, hogy Isten szava és igaz? Ezt te sem mondod komolyan, mert lehet, hogy az ördög sugallta a Bibliát, akárki is írta le, hiszen ti állítjátok, hogy ő uralkodik, akkor a Bibliát is meghamisíthatta. Befolyásolhatta az íróit, ahogyan Júdást is, vagy Pétert, hogy elárulja a tanítóját. Lehet, hogy a zsinatokon a főpapokat környékezte meg a sátán, hogy olyan Bibliát válogassanak össze, ami neki hasznos.

Honnan tudod, hogy nem így van?

Mi hitelesíti a számodra, talán az, hogy azt mondják, vagy hogy szeretnéd, ha úgy lenne?

Neked ez elég?


"Az Isten aki mellett egy porszem sem vagy Fián keresztül nem vetette meg hanem javasolta és hitelesitette."


Hogyan hitelesítette? És ha hazugság az egész, az ördög praktikája?

Ha én lennék az ördög és hatalmam lenne, azzal kezdeném, hogy a számomra kedvező Bibliát íratnám meg, és azt hazudnám, Isten sugalmazta.


"A zsidók voltak Isten kiválsztott népe hogy bizonyságot tegyenek róla.

De másképp végzödött, mert a mai emberekhez hasonlóan önzők és gonoszak voltak."


Mert ez van a Bibliában?

Persze, a zsidók ezt állítják, hogy kiválasztotta őket egy Isten, vagy AZ Isten.

Honnan tudod, hogy igaz? És ha csak kitalálta pár ezer éve néhány zsidó rabbi?

Egyébként a Bibliádat is ókori rabbik írták.


"Aha értem, azért nincs bizonyitva mert nem akarnak a "tudosok"tudomást venni rólla mivel viszket a fülük. De egy kis utánnajárással minden másképp néz ki. Olyankor szoktak vergődni a nagytudásuak mikor megvilágitják a félrevezetett maszlagaikat."


Semmi nincs, ami bizonyítaná a Biblia bármilyen állítását.


"Istentöl ihletett emberek írták"


Zsidók írták, zsidóknak, zsidókról a történeteket.

2018. nov. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek megvan a maga véleménye ezzel kapcsolatban.
2018. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!