Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudnak itt ezen az...

KZitus kérdése:

Miért nem tudnak itt ezen az oldalon a keresztények egységes krisztusi álláspontot képviselni? És.

Figyelt kérdés
amikor egy vallási témáról beszélgettek, az addig rendben van, hogy eltérő az álláspont. De azt már(látom ti is) nehezen viselotek el, fogadható el, amikor szidják, alpári módon nevezi egyik a másikat, személyeskednek...szóval miért van ez, amikor krisztus azt mondta, a tanítványait a közöttük lévő szeretetről lehet meg/fel ismerni.

2018. nov. 7. 10:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%
Alapvetően azért, mert az ember sokféle. Ilyennek "gyártották". Ennélfogva egyik ezt tanul, másik azt, egyik okos lesz, másik nem. Tehát mindent ahány ember, annyiféleképpen értelmez. Az már csak haba tortán, hogy egyes elvetemültek ezt tudják, rájátszanak haszonszerzési célból, ezáltal megosztják a világot. Ez persze befolyásol, de alapvetően mégis arról van szó, ilyen az ember.
2018. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Az ide válaszoló keresztények és szkeptikusok közt sajnos sok a tudatlan a vallását tekintve.

Nagyon sok keresztény válaszoló a Biblia egyszeri olvasása nélkül is vallástudósnak képzeli magát, tudatlanságuk eredménye, hogy "alpári módon nevezi egyik a másikat, személyeskednek" - és így akarják saját vélt igazukat ráerőszakolni a másikra.

.

Az erőszakosan 'térítő' keresztény felekezetek pedig nem is nevezhetők a krisztusi tanításoknak megfelelőknek, hiszen nem a szeretet, hanem az erőszak vezérli őket.

2018. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as hszóló


"tehát mindenki rosszul tudja csak "mi" vagyunk a szentek de legalábbis közelebb vagyunk Istenhez mint bárki más" - lehet, hogy nem egyformán látjuk a dolgokat?

Én csak a saját nézetemet tudom leírni neked a mondatodról. Tehát amikor válaszolok egy kérdésre, azt írom, amit a legjobb tudásom szerint gondolok. Már régen itt vagyok az oldalon, de soha nem gondoltam azt, hogy "Csak nekem van igazam", azt meg főleg nem, hogy szentnek tartanám magamat. Nem tartom gondnak azt, ha valaki nem ért velem egyet, hiszen én is sokszor másként képzelem. Inkább az a gondom, miért kell rögtön személyeskedni, szidni, gorombáskodni az emberrel??? Szörnyű olykor mit írnak itt nekem is, másoknak is egyesek :-( Hát nem úgy is Isten mondja ki a végszót? Akkor miért fáj az valakinek, ha neked, vagy nekem más a véleményem az adott témáról. Úgy is mindenki azt hisz amit akar.

Amikor a kérdésemben a "krisztusi álláspontról" kérdezek, akkor elsősorban arra gondolok, hogy ő a tanítványait a közöttük lévő szeretetről azonosítja. Szerinted ez megvan itt a fórumon a kresztények között? ha nincsen, akkor miért nincsen?

2018. nov. 7. 19:42
 14/29 A kérdező kommentje:
Miután írtam a 3-as válazolónak, azután olvastam el a többi hozzászólást is, amelyek mind igazolják azt, amit feljebb kifejtettem a hármasnak :-)....sajnos:-(
2018. nov. 7. 19:48
 15/29 anonim ***** válasza:

Zitus látod ez a gond? Nézd meg megint mit csinálsz. Áldozatként próbálsz tetszelegni... Megint a szelídség köntösében próbálsz másokat elítélni, és biztos vagyok benne, hogy te ezt tudod is. Nézzed csak.


"Miután írtam a 3-as válazolónak, azután olvastam el a többi hozzászólást is, amelyek mind igazolják azt, amit feljebb kifejtettem a hármasnak :-)....sajnos:-("


Tudod vannak olyan katolikusok, reformátusok, ortodox, és evangélikus hívők, akik valódi megpróbáltatásokon mennek keresztül, háborús övezetben élnek, vagy fizikailag bántalmazzák, kisemmizik őket. Még sem a gyakorin panaszkodnak, főleg nem képmutató, álszent módon, hogy mások milyen személyeskedők, és szeretetlenek, hanem alázattal viselik állapotukat, és mint Jób reménykednek Isten irgalmában.


Javasolnék valamit. Ha úgy érzed, számodra az általad elképzelt itteni helyzet kellemetlen, akkor töröld magad az oldalról, és ne okozz magadnak, és másoknak kellemetlenséget.


Ezen nem gondolkoztál még?


Persze én is személyeskedő, és csúnya gonosz ember vagyok, te meg az alázatos, és szelíd tanú, igaz? =)))

2018. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
43%
Egyetértek az előttem szoloval! Az embereket általában a Biblia érdekli, nem az Őrtorony nevű szennylap hamis tanításai. Kérdeznek, hogy mit ír a Biblia erről vagy arról, és kapnak ördögtornyos- jehovás agymosást.
2018. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Meg amúgy is... A kérdés kiírója senkit sem tart kereszténynek az ördögtorony tanítása alapján, hisz úgy megy az után, mintha vakló, és akkor most hirtelen, mikor saját magát kell az egekbe emelni, hogy ő milyen szelíd, és békés, most hirtelen mindenki más is keresztény lett? Gusztustalan egy húzás. Meg elég beteges. Olyan önimádó feelingje van.
2018. nov. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést már többször olvastam... és feleslegesnek tartom az olyan kérdéseket, amik már a kérdező válaszát is tartalmazzák:(


Honnan tudod, hogy nem tudnak egységes álláspontot képviselni?


Szerintem sokszor látni, hogy ki az, aki szeretetben válaszol és ki az, aki nem képes még vagy már erre.

2018. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

15-s hszóló

"Zitus látod ez a gond?"


Én azt látom gondnak, ahogyan ez emberek egymáshoz viszonyulnak, egymással bánnak - nem adják megy egymásnak azt a tiszteletet, amelyet Krisztus minen embernek megadott - még a vele ellenségesen viselkedőknek is.

Ez nem kérés:

János 13:34, 35

" Új parancsolatot adok nektek: szeressétek egymást. Ahogy én szeretlek titeket, ti is úgy szeressétek egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”

2018. nov. 11. 22:18
 20/29 anonim ***** válasza:

Na tisztázzunk néhány fogalmat!

JÉZUS KRISZTUS.

A héber Jésua, Jehosua, Jósua (üdvöt hozó, üdvözítõ, szabadító,

megváltó; Jahve az üdvösség, a szabadítás) görög alakja: »Jesous«; Õ a »Massiach«, görögül;

»Christos« = »felkent«. Krisztus tehát annyit jelent: »a Felkent« (Csel 10,38), Jézus pedig:

»Megváltó«, »Üdvözítõ«, »Szabadító« (Mt 1,21.25; Lk 1,31). Jézus a neve, Krisztus (a Felkent) a méltósága.


TANÍTVÁNY.

Valamely tanítómester hallgatója, aki magáévá teszi mesterének meggyõzõdését

és életvitelét (Mt 9,14; 22,16; Jn 9,28; olykor így nevezik Jézus tizenkét apostolát (Mt 10,1; 11,1),

de sokkal gyakrabban minden krisztushívõt (Csel 6,1–2.7; 9,36).


SZERETET.

A Biblia szerint Isten lényének legjellemzõbb vonása (1Jn 4,8.16) és a legnagyobb

keresztyén erény (1Kor 13,13). Alapvetõen fontos az embernek Istennel és embertársaival való

kapcsolatában (Mt 22,37–39); Jézus egyedülálló módon egyesíti Magában az Atya szeretetét (Jn

17,24); Istennek az emberek iránti szeretete leginkább az értük véghezvitt váltságmûben mutatkozik

meg (Jn 3,16; Róm 5,8–10); a hívõk szívébe a Szent Szellem adja a szeretetet (Róm 5,5; Gal 5,22);

a szeretet Krisztus követésének és a hitnek legfõbb bizonyítéka (Jn 13,35; 1Jn 3,14); a keresztyén

ember úgy szeresse felebarátját, mint önmagát, s ellenségét úgy, mint a barátját (Mt 5,43–48; 1Jn

3,14). Ebben az értelemben a szó a görög »agapé«-nak felel meg, ez isteni eredetû szeretetet jelent,

amely önzetlenül és szabad elhatározásból adja önmagát másokért (Jn 3,16).


VALLÁS.

Az ember (önerejébõl való) fáradozása, hogy Istenhez közelebb jusson (Csel 26,5). A

keresztyén hit nem vallás, mert – minden más vallással szemben nem bizonyos cselekedetre szólít

fel, hanem örömhírt hirdet: Isten cselekedett valamit; mégpedig elküldte Fiát, hogy a mi bûneinkért

helyettünk és érettünk meghaljon, és minket, embereket Istennel megbékítsen (Jn 3,16). Arról van

szó csupán, hogy ezt az áldozatot személyesen elfogadjuk.


Gondolkodjatok el a leírtakon .

Káin miért ölte meg Ábelt? Mert nem tetszett neki az Isten tisztelete elnem fogadása.

Na pont ezért van az amit te kérdezel kedves Zitus.

2018. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!