Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Mi a különbség a gonosz...

KZitus kérdése:

"Mi a különbség a gonosz angyalok és a démonok közt? "

Figyelt kérdés

Ezt írta valaki, egy teljesen másik témáju kérdéshez.

Kiírtam itt külön, hogy mások is elmondhassák a véleményüket

"Mi a különbség a gonosz angyalok és a démonok közt?


Köszönöm, ha megírja valaki."



#szellem #démon #gonosz angyalok
2018. nov. 11. 19:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Én úgy tudom a gonosz/bukott angyalok azok akik a sátánnal együtt fellázadtak Isten ellen.


A démonok nem azonosak a bukott angyalokkal, a démonok létrejöttéről a Biblia nem beszél, de vannak különböző teóriák: pl: az özönvízben elpusztult nefilimek ittmaradt szellemei. Testnélküli lények, akik emberekben érzik jól magukat.


"Mikor a tisztátalan lélek kimegy az emberből, víz nélkül való helyeken jár, nyugalmat keresvén; és mikor nem talál, ezt mondja: Visszatérek az én házamba, a honnét kijöttem." - Lukács 11:24 itt a démonokról van szó


Míg a gonosz angyaloknak van szellemi testük, ők a szellemvilág sötét részein "uralkodó" pozíciókat töltenek be, a sátáni hierarchiában magasabb helyen vannak mint a démonok.


"Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak." - Efézus 6:12 itt bukott angyalokról beszél

2020. aug. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!