Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha meghalnál hova kerülnél?...

Ha meghalnál hova kerülnél? Pokol vagy Menny?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hiszel e ezekben? Ha igen, miért? Ha nem, akkor miért nem?

2018. nov. 12. 18:49
1 2
 11/16 jdfGabrella ***** válasza:
Újjá szuletnek.
2018. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem nem hiszek az egészben.


De HA lenne akkor mivel ateista vagyok egyből a pokolba jutnék, már csak elvből is ugye. Hacsak nem a tetteim után döntene a zsűri, mert akkor azért lehet menny-esedékes is lehetnék. Próbáltam úgy élni életemet hogy mindig kedves és jólelkű legyek másokkal. A kérdés szóval tulajdonképpen az lenne hogy mi után megy a szelektálás: elv vagy tett?


Személy szerint viszont nem hiszek az egészben, a menny/pokol mese azért lett kitalálva hogy kedvességre ijesztje a népet. Ha nem vagy jó kisfiú nem lesz karácsonyi ajándék!


Itt vagyunk néhány évet ezen a poros bolygón a világegyetem egyik elfelejtett kis sarkában. Teszünk-veszünk de azért a végén mégis beledöglünk. De azért ezt a néhány évet legalább próbáljuk úgy leélni hogy a többi létezőt a lehetőlegesen legkisebbet zavarjuk. Nekik is csak néhány évük van - ne csesszük azért már el nekik.


Sokkal többre tartom azt az embert aki azért kedves másokkal mert ö saját maga akarja, nem azért mert bónusz-pontokat gyűjt a túlvilágra.


Ja és végül, mint más is mondta: a kérdés nem HA hanem MIKOR meghalsz.

2018. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"De HA lenne akkor mivel ateista vagyok egyből a pokolba jutnék, már csak elvből is ugye. Hacsak nem a tetteim után döntene a zsűri, mert akkor azért lehet menny-esedékes is lehetnék. Próbáltam úgy élni életemet hogy mindig kedves és jólelkű legyek másokkal. A kérdés szóval tulajdonképpen az lenne hogy mi után megy a szelektálás: elv vagy tett?"

És ha mondjuk teszem azt meghalsz, de nem kerülsz automatikusan a pokolba, hanem találkozol Istennel, aki azt mondja, hogy még mindig választhatsz...? Akkor önként mennél inkább a pokolba vagy elfogadnád a lehetőséget az üdvösségre? :))

Mert egyébként a keresztény teológia szerint mi küldjük magunkat pokolra, nem Isten...

2018. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szóval csak azt kéne mondanom hogy persze hogy hiszek benned, most mikor látom hogy itt állsz előttem? Mennyeien egyszerű választás lenne.
2018. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha az isten gonosz, akkor a pokolba.

Ha az isten jó, akkor a mennybe.

2018. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 világvége1 ***** válasza:
Isten azt mondta, hogy a mennybe kerülök. Hiszek a mennyben és a pokolban. Mert igazságos hely mindkettő.
2020. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!