Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van az Ószövetségben bármi...

Van az Ószövetségben bármi amit szószerint lehet értelmezni?

Figyelt kérdés
Pl. Noé és a bárkája meg a vízözön.
2018. nov. 13. 10:57
1 2
 11/14 Alex Fly ***** válasza:
@8: még az sem biztos, hogy kérődző az a kérődző... Az ókori zsidók nem feltétlenül a jelenleg elfogadott rendszer szerint osztották fel az állatvilágot és még csak az sem biztos, hogy a mai nyelvekben meglevő kifejezéseknek megfelelő szavakat használták. Az említett "kérődző" számomra inkább a fordító próbákozása arra, hogy egy általa ismert szóval adja vissza egy olyan óhéber kifejezés körülbelüli megfelelőjét, amely más nyelvekben nem létezik. Ugyanígy amikor a denevért madárnak nevezi, akkor sem a mai értelemben használt madarak osztályába sorolja azt a szerencsétlen bőregeret...
2018. nov. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez pontosan így van ezért hoztam fel példaként.

Ha valaki úgy ül le az Ószövetséget olvasni, hogy most találok valamit amibe bele fogok kötni, találni is fog, mert tele van ilyennel. Meg szerencsétlen hörcsögökbe is bele lehet kötni, azért írtam, hogy ezen nem akadok fennt.

Rengeteg keresztény egyáltalán nem is olvassa az Ószövetséget, pedig az is a Biblia része csak akkor vannak benne ellentmondások, ha direkt azokra utazunk, ami meg az újszövetséggel van ellentmondásba, azt figyelmen kívül kell hagyni, (állatáldozatok, étkezési tilalmak, zsidó ünnepek stb.) de én örülök hogy ez benne van ennek ellenére a Bibliában, én szeretem elolvasni.

2018. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Igen, viszont az asszír uralkodók sírfelíratai illetve a "más írott források" nem állítják azt, hogy ha ebben nem hiszel akkor majd örök kárhozatra leszel ítélve."

Ezt azért nem állítanám... :)) Marduk is lesújt, ha úgy van. :)) Vagyis, ha már Asszíria, akkor maga Assur, aki már-már eggyé vált Assur várossal és az Asszír Birodalommal.

Elég komoly propaganda volt a győzelmi feliratokban és királyhimnnuszokban (sírfelirat nem sok maradt fenn, ezeket a feliratokat elsősorban győzelmi oszlopokra vagy épületek falaira írták). Ez pl. egy Assur-bán-apli felirat: "Mikor a király, az én uram atyja Egyiptom ellen vonult, Harrán városán kívül (ina qanni ša Harrān) egy templomot készített cédrusfából. Szín (szobrát) egy rúdra helyezték, fején két koronát viselt, vele szemben Nuszku állt. A király, az én uram atyja belépvén, (az istenség) a koronát a fejére helyezte, mondván: „Menj, és az országokat

hódítsd meg ezzel!” – Ment, és meghódította Egyiptomot,

a többi országokat pedig, amelyek Assur és Szín előtt

nem hajolnak meg, a király, a királyok ura fogja meghódítani."

De amúgy mindegy, a kérdés nem is erre vonatkozott. Az Ószövetség történeti könyvei megtörtént eseményeket rögzítenek, a forrás értékéből semmit nem von le, hogy fenyeget-e valamivel vagy sem.

2018. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Megtörtént eseményeket IS rögzítenek.
2018. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!