Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeret engem Isten?

Miért nem szeret engem Isten?

Figyelt kérdés
Miért érzem úgy, hogy engem nem szeret az Isten? Mert: imádkoztam hozzá, hogy a szerettem meggyógyuljanak. Meghaltak. Imádkoztam a családomért. A társam elhagyott. Imádkoztam munkáért. Elvesztettem. Nem maradt semmi, csak a naiv hitem. Nem adtam fel, mondván, majd csak engem is meghallgat az Úr. Szinte zaklattam Jézust, Máriát és a szentek egész sorát. Kilencedek, csodatévő imák, teljes búcsú. Mindenkivel kedvesen viselkedtem, hogy senki se érezze rajtam, hogy valójában belül összeomlottam. Nem akartam ezzel másokat terhelni. Segítettem, ahol tudtam. De semmi. Most már ott tartok, hogy semmi, de semmi nem sikerül. Talán viccesnek találja valaki, de amikor már semmi se jön össze, akkor azon is elkeseredett, hogy pl kiöntom a kávét. Kérhetek és kaptok ... Amire szükségem van, majd azt kapok... Nem is imádkozom semmi másért. Nekem ezek után se a munka és a pénz a fontos. Azért nem is imádkozom. Csak a családom. De széthullott... Isten szerint ez így jól van? Szerinte nekem erre van szükségem? Mindenkit szeret... Én nem hiszem. Vagy egyszerűen észre se vesz.
2018. nov. 17. 12:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

A vágyaid istene, aki kielégíti család férj utáni vágyaidat, és miután ez nem jön be, akkor persze nem a téves gondolkodási módod miatt, hanem mert "nem szeret engem az Isten"?


Olyan Isten, mely a vágyaidban szerepel, olyan Isten nincs is.


Ide másolom egy idézetet, hogy kezd el megismerni a VALÓDI ISTENT!


"Kedves Barátom!


Nem te vagy az első, aki csalódik Bennem. Bizony, azért hagytak el tanítványaim, amikor elhagytak, mert csalódtak Bennem. Bennem? Ó nem! Álmaikban, vágyaikban, abban a képben, amit Rólam elgondoltak, abban csalódtak. Bizony a legkeservesebb csalódások egyike az, amikor azt éli meg valaki, hogy Bennem csalódik.


Kedves Barátom! Megmondom neked, ki az, aki nem csalódik bennem: Az, aki VIGYÁZ RÁM! És ki az, aki csalódik Bennem? Az, aki arra vár, hogy VIGYÁZZAK RÁ!


Az átlagemberi tudat alapján kérdezhetnéd: Hát hogyan? Isten nem vigyáz ránk? A válaszom: Én nem mondtam, hogy nem vigyáz rátok Isten. Én azt mondtam, hogy nektek az a feladatotok, hogy vigyázzatok Rám. Az Isten dolgát bízzátok az Istenre! De a ti dolgotokat ne bízzátok az Istenre! Ne, mert Isten éppen azért bízta rátok, hogy az a ti dolgotok legyen. Sőt! Legfőbb dolgotok legyen az, hogy vigyáztok Rám! "


"Én, Jézus, csak annak tudok segíteni, aki befogad Engem az életébe. Az fogad be Engem, Jézust, az életébe, aki nem arra akar rávenni Engem, hogy hozzá igazodjam, hanem arra törekszik, hogy ő igazodjon Hozzám! Az akar Hozzám igazodni, aki igyekszik minden lehetőséget felhasználni arra, hogy Engem, Jézust, egyre jobban megismerjen, megszeressen, és törekedjék úgy átalakítani gondolkodását, ahogy azt Én, Jézus, mindenkitől megkívánom, aki boldog akar lenni.


Neked most az a legfőbb törekvésed, hogy a mulandósággal eltakard az örökkévalóságot, hogy ne kelljen halálod órájára gondolnod, mely óra hamarosan és feltétlenül elérkezik.


Még álmodban se gondolj arra, hogy elnyered az örökéletet, tehát szíved békéjét, amíg nem mondtál le a földi élet csip-csup bódulatáról. Te emberhez szeretnél hűséges lenni. Ez ostobaság! Hozzám, Jézushoz akarj hűséges lenni!


Nagyon szeretlek. De ez nem téged, hanem Engem boldogít. Téged majd az fog boldogítani, ha valóban megtérsz. A megtérés nem egyszerű elhatározás, hanem vállalása annak a szemléletváltásnak, annak a gondolkodásátalakításnak, amelyről Márk 1:15-ben olvashatsz. "


Jézus; A HANG - könyv 1103

2018. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd abba a kérő imát, és kezdjél el te magad társat, munkát keresni.
2018. nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy irigykedik rád, vagy csak a halálod után akar szeretni téged. Ahogy engem is, vagy rám is.
2018. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkodtam azon, hogy mit csináltam rosszul. Fatális dolgokat nem műveltem, ember vagyok, egy szóval sem mondtam, hogy nem tévedtem. Én tudom, hogy sok minden atalukult bennem, de azt, ami elmúlt, már visszacsinálni nem lehet. Amit lehetne, hogy a családomat újból összekovacsoljam, lehetne, és én sokat tettem érte, de ha a másik félnek mindez csak falra hányt borsó? Azt olvastam valahol, hogy másokon majd változtat az Isten, az ne az én dolgom legyen. Pont egy pár volt a képen, közöttük fal, az egyik fél mögött az Isten. No mikor ezt megláttam még jobban kezdtem bizakodni. Mert semmi más nem foglalkoztat már, csak a család. Úgy érzem magam, mint egy halálos betegségben szenvedő, aki minden új csodaszerben naivan hisz, hogy az fogja meggyógyítani és ilyen buta naivságban remél, addig, amíg pofán nem csapja az igazság. Próbáltam munkát is keresni, amennyit a gyereknevelés mellett még tudok csinálni és ami egyáltalán volt. A bölcsész diplomámmal kb sehova sem kellék.
2018. nov. 18. 09:07
 15/26 anonim ***** válasza:

Nos, megkímélnélek a sajnálkozástól, én nem gondolom, hogy szánnivaló lennél.


Megmondjam, hogy mi a benyomásom? Te egyáltalán nem vagy gyenge. Az ellenséges vonalak mögött ragadt tengerészgyalogoshoz hasonlítasz, aki hosszú ideje küzd az elemek csapásaival, betegségekkel, élelemhiánnyal, és mindenféle dologgal, ami az elpusztításodra törekszik. Most felszólaltál, hogy a túlélés eléggé kemény dolog arrafelé, és legalább egy husángot adjanak, amivel küzdhetsz :)


Ezt mi innen nem tudjuk neked odaadni, de javaslom, hogy keress fel egy pszichoterapeutát, vagy önsegítő csoportot, akik sokkal többet tudnak neked segíteni. Nem fogják eltüntetni a problémáid, de abban segíthetnek, hogy hogyan legyél képes rá.

2018. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 pelgrim ***** válasza:

Kedves kérdező,

emánuel13 nevű felhasználó helyesen látja a dolgot, vágyaid istene nem létezik, de létezik egy kevésbé ismert magasabb rendű természeti törvény (Isten) amely alkalomadtán minden más törvényt felülír, és egy ilyen alkalom az ember tökéletes utasítása. Kevésbé ismert ez a törvény, mert a hiten alapul, és a hála és a hit vagy bizalom az, ami e törvényt munkába állítja.

Vedd tudomásul, győződj meg arról, hogy találsz neked megfelelő munkahelyet, hogy családod ismét egyesül, hogy hű társad hamarosan otthon vár rád, hogy elhunyt szeretteidet egykor viszont látni fogod, légy hálás e dolgokért és mindenért, amivel, és akivel csak érintkezel. Felejtsd el vágyaid istenét (az a hiány istene), és csak a jóra gondolj (a bőség Istenére) hálával és bizalommal ami hamarosan a részed lesz. Ez a törvény tökéletesen érvényesül, de ne férjen hozzá, parányi kétely se mert az végzetes lehet. Szó szerint igaz, hogy a hit segítségével akár egy hegyet is odébb lehet tenni, de vajon kinek van olyan hite, hogy mondjuk a Gellérthegyet akár egy centiméterrel is odébb tegye? A te problémád, elhiheted, kisebb a Gellérthegynél!

És még egy dolog, a naivitás nem azonos a butasággal, az igazi bölcsességet nem másoktól tanuljuk, hanem saját tapasztalatból, légy bátran naiv, a csodaszer benned van, nem rajtad kívül.

2018. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 KZitus ***** válasza:

Szia


Fura elképzelésed van Isten szeretetéről! Úgy tűnik a fától nem látod az erdőt.

1. "Mert: imádkoztam hozzá, hogy a szerettem meggyógyuljanak. Meghaltak" - sajnos ma még mindenkinek meghalnak a "szerettei" - akkor Isten senkit sem szeret? Akkor miért adta a legdrágábbat érted/értem? Vagy csak veled tegyen kivételt jelenleg? Akkor másik ember, akinek meghal a "szerette" rögtön részrehajlással vádolhatná Istent -, jogosan. A jelenések 21:3,4 beteljesedése előttünk áll, ma még nincsen ez teljesedve.

2 "Nem maradt semmi, csak a naiv hitem." - ez igaz lehet, mivel a hited mögött nincsen semmi ismeret/meggyőződés. Jézus szemléltetésével élve, homokra építetted a hitedet, és amikor jöttek az élet "viharai" összomlott.

3. "Nem adtam fel, mondván, majd csak engem is meghallgat az Úr. Szinte zaklattam Jézust, Máriát és a szentek egész sorát." - Lehet el sem ért hozzá az imád? Krisztus megtanított arra, hogyan imádkozzunk, hogy az meghallgatásra találjon.

Ez a krisztusi tanítás nagyban a segítségedre lehet, ha megtartod:János 15:1-16

"Én vagyok az igazi szőlőtő, és az Atyám a szőlőműves. Minden rajtam levő szőlővesszőt, amely nem terem gyümölcsöt, eltávolít, amelyik pedig gyümölcsöt terem, azt mind megtisztítja, hogy még több gyümölcsöt teremjen. Ti már tiszták vagytok a szavaim miatt, amelyeket mondtam nektek. Maradjatok egységben velem, és én egységben maradok veletek. Ahogy a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, csak ha a szőlőtőn marad, ugyanúgy ti sem, csak ha egységben maradtok velem. Én vagyok a szőlőtő, ti vagytok a szőlővesszők. Aki egységben marad velem, és én egységben ővele, az sok gyümölcsöt terem,+ mert tőlem függetlenül semmit sem tehettek. Ha valaki nem marad egységben velem, olyan lesz, mint az a szőlővessző, amelyet eldobnak, és elszárad. Az ilyen szőlővesszőket aztán összegyűjtik, a tűzbe dobják őket, és elégnek. Ha egységben maradtok velem, és megtartjátok a szavaimat, kérjetek, amit csak akartok, és megkapjátok. Akkor fogják dicsőíteni az Atyámat, ha a tanítványaimként mindig sok gyümölcsöt teremtek. Ahogy az Atya szeret engem, úgy szeretlek én is titeket. Tegyetek azért, hogy mindig szerethesselek benneteket. Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsait, és ő mindig szeretni fog engem.

Azért beszéltem nektek ezekről, hogy ti is ugyanúgy örüljetek, ahogy én. Azt parancsolom nektek, hogy úgy szeressétek egymást, mint ahogy én szeretlek titeket. Nincs annál nagyobb szeretet, mint amikor valaki az életét adja a barátaiért. És ti a barátaim vagytok, ha azt teszitek, amit parancsolok nektek. Nem nevezlek többé rabszolgáknak titeket, mert a rabszolga nem tudja, mit tesz az ura. Inkább barátoknak nevezlek titeket, hiszen elmondtam nektek mindazt, amit az Atyámtól hallottam. 16 Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket. Arra jelöltelek ki benneteket, hogy mindig teremjetek gyümölcsöt, olyan gyümölcsöt, amely maradandó, és így bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek."

2018. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 KZitus ***** válasza:

..amit leírtál magadról azok olyan "kincsek", amelyről sokan csak álmodnak....

Hahóóóóóóóóó ébredj fel, örülj az életnek, és értékeld mind azt, amivel rendelkezel, légy hálás azért amid van, csak számolgasd őket....

ne sajnáld magadat, imkább kezdj hozzá, és használd az életedben az összes ajándékot ami Istentől kaptál, amid van... a gyerekedet/gyermekeidet is :-) Ne csak magad miatt, a gyermekeid miatt is. ne nézz a hátramaradt dolgokra, mert erre is tanácsot ad a Biblia: "ideje van elfogadni, hogy valami elveszett” Prédikátor 3:6.

2018. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Sokkal többet kellene imádkozni.
2018. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Milyen kincsekkel vagyok elhalmozva? A gyermek, aki még olyan kicsi, hogy fel sem fogja mi zajlik körülötte és máris család nélkül maradt? Akárhányszor ránézek, mérhetetlenül örülök, de a másik pillanatban már az jut eszembe, hogy mennyi mindene nem lesz vagy már nincs. Közeleg a karácsony... Megszakad a szívem, hogy a szeretet és a család ünnepén majd számolgatjuk, kivel mennyi időt tölt... Gyere érte, viszem hozzád... Minden földi kincset odaadnék, csak újból együtt lehetnénk.
2018. nov. 19. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!