Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeret engem Isten?

Miért nem szeret engem Isten?

Figyelt kérdés
Miért érzem úgy, hogy engem nem szeret az Isten? Mert: imádkoztam hozzá, hogy a szerettem meggyógyuljanak. Meghaltak. Imádkoztam a családomért. A társam elhagyott. Imádkoztam munkáért. Elvesztettem. Nem maradt semmi, csak a naiv hitem. Nem adtam fel, mondván, majd csak engem is meghallgat az Úr. Szinte zaklattam Jézust, Máriát és a szentek egész sorát. Kilencedek, csodatévő imák, teljes búcsú. Mindenkivel kedvesen viselkedtem, hogy senki se érezze rajtam, hogy valójában belül összeomlottam. Nem akartam ezzel másokat terhelni. Segítettem, ahol tudtam. De semmi. Most már ott tartok, hogy semmi, de semmi nem sikerül. Talán viccesnek találja valaki, de amikor már semmi se jön össze, akkor azon is elkeseredett, hogy pl kiöntom a kávét. Kérhetek és kaptok ... Amire szükségem van, majd azt kapok... Nem is imádkozom semmi másért. Nekem ezek után se a munka és a pénz a fontos. Azért nem is imádkozom. Csak a családom. De széthullott... Isten szerint ez így jól van? Szerinte nekem erre van szükségem? Mindenkit szeret... Én nem hiszem. Vagy egyszerűen észre se vesz.
2018. nov. 17. 12:47
1 2 3
 21/26 KZitus ***** válasza:
26%

milyen kincseid vannak?

:Meg van(gondolom, feltételezem) a kezed, lábad, udsz járni, golgozni, nem vagy sem süket, sem néma, van viszonylagos egészséged, talán szüleid, talán közeli rokonaid. Remélem van hol laknod,, meleg helyiség, ahol szerettel ölelheted magadhoz EGÉSZSÉGES gyermekedet akit naponta magadhoz ölelhetsz, és megköszönheted őt Istennek, hiszen tőle kapott áldás ő neked.Diplomád is van, amivel megkeresheted mindkettőtök kenyerét...te tényleg semmibe sem nézed ezeket?

A felsorolt "kincsek" közül melyikről mondanál le ha visszamenne a társad? Ez a világ sajnos nem kedvez a családi életnek, és Sátán minden családot szeretne széjjel választani :-(

A legfontosabb jelenleg az életedben a gyermeked, és egy lehangolt, kedvetlen anyuka nem éppen jó alap neki a szeretetre, törődésre, amire szüksége van.

Isten MINDIG is szeretett, csak vedd észre, és a saját hibás döntéseidért ne őt vádold.

2018. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Szívesen lemondok a diplomámról, bár nem élek nagy lábon ezeknek is a javát ( alacsony kategóriás autó, ócska márkájú TV, szintén nem valami mobil szívesen odaadnám, hazám/lakásom nincs, de ha volna azt is elcserélném albérletre) csak jönne vissza. Minden ingóságom szívesen odaadnám.
2018. nov. 19. 16:23
 23/26 jdfGabrella ***** válasza:
Az imádkozás nem segít.
2018. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Aki ezt a földipoklot teremtette abban egy cseppnyi szeretet sincs, csak iszonyatos mennyiségű szadizmus. Lehet okolni a sátánt, de mivel isten teremtett mindent ezért mindenért ő a felelős. Ha nincs teremtés nincs szenvedés és fájdalom. A világ legkönnyebb dolga másra hárítani a felelősséget, ahogy isten teszi. Az meg külön vicc, hogy a halál utáni jó élettel kecsegtet. Bocs de ki hiszi ezt el ennek az entitásnak? Hiszen minden amit teremt szenvedéshez vezet. Isten egyszerűen gonosz.
2018. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

„Aki ezt a földipoklot teremtette abban egy cseppnyi szeretet sincs, csak iszonyatos mennyiségű szadizmus. Lehet okolni a sátánt, de mivel isten teremtett mindent ezért mindenért ő a felelős. Ha nincs teremtés nincs szenvedés és fájdalom. A világ legkönnyebb dolga másra hárítani a felelősséget, ahogy isten teszi. Az meg külön vicc, hogy a halál utáni jó élettel kecsegtet. Bocs de ki hiszi ezt el ennek az entitásnak? Hiszen minden amit teremt szenvedéshez vezet. Isten egyszerűen gonosz.”


A világ legkönnyebb dolga Istenre hárítani a felelősséget, ahogy te teszed. Igen, lehetséges ebben a földi pokolban is harmonikus és teljes életet élni, minden szenvedés dacára, amit ránk ró a sors. Tulajdonképp minden vallás abból indul ki, hogy az élet alapélménye a szenvedés. Buddha Négy Nemes Igazságából ez az első. Ahogyan Jézus tanításának is az alapvetése, hogy vedd fel a szenvedést, és viseld. Nem véletlen, hogy a nyugati kultúra sarokköve egy olyan személy akit igazságtalanul megkínoztak és felszögeltek egy keresztre. A szenvedésért nem hibást kell keresni, hanem fel kell venni, és viselni, és megpróbálni jó embernek lenni, hogy legalább mi ne tegyük rosszabbá. Mert arra aztán képesek vagyunk, akármennyire is szörnyűséges a világ, mi emberek mindig képesek valahogy még szörnyűségesebbé tenni a keserűségünkben.

2018. nov. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ne vonjunk párhuzamot a kereszténység és a buddhizmus között, tudtommal a buddhisták nem az alapján ítéltetnek, hogy mennyire engedelmesen nyalják egy pszichopata zsarnok talpát.
2018. nov. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!