Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak számomra furcsa, hogy...

Csak számomra furcsa, hogy mennyire egyértelmű minden embernek, hogy meg kell keresztelni a gyermeküket?

Figyelt kérdés
Mindenki aki nem gyakorolja a vallást egyáltalán nem is érdekni és nem is vesz részt az életében mégis megkeresztelteti mert meg kell és kész. Úgy tudom, hogy vallásban és hitben tanítást vállal az aki kereszteltet. Hogy van ez? Én jól teszem ha emiatt nem is kereszteltetem a gyermekem? Nem foglalkozom a vallásommal nem is tudnám tanítani a témában a gyermekem.

2018. nov. 18. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván környezetfüggő, hogy hol veszik komolyan a keresztszülő-témát. Nincs ilyen, hogy "mai gyerekek". Más ez falun, kisvárosban, nagyvárosban, más vallásosabb, konzervatívabb közegben és az ellenkezőjében.


"Azt tudom, hogy a templomi esküvővel arra is esküt kell tenni, hogy a születendő gyerekeket is keresztény szellemben nevelik, de ott sem kikötés, hogy told az újszülöttet keresztvíz alá."


Per definitionem a keresztényi szellemű nevelésbe beletartozik a megkeresztelés. Az egyházak ugyanis ezen nem azt értik, hogy tanítsd a gyerekedet arra, hogy jó fiú legyen. Vallási értelemben keresztényi szellemben.


A saját világnézetét egy kicsit is komolyan vevő, következetes ember nem vesz részt olyan vallási rítusban, amelyben nem hisz, sőt amelyet elutasít.

Templomban esküdni azért, mert "szép", de amúgy hülyeségnek gondoljuk az egészet: ez eléggé sekélyes gondolkodásmódra utal. Az illető valószínűleg semmit nem gondol úgy igazán a világról.

2018. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#11 Lehet igazad van és beletartozik a megkeresztelés, de nekem ebből nem az jött le, hogy azt csecsemőkorban elvárt lenne a szülők részéről. De tényleg nem tudom.
2018. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem volt keresztelőm, a testvéremnek sem, nem vagyunk vallásos család. Ennek ellenére keresztszüleink vannak, nem hivatalosan, csak felkértük őket szóban, ők meg elvállalták.
2018. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
19%

"Én jól teszem ha emiatt nem is kereszteltetem a gyermekem? Nem foglalkozom a vallásommal nem is tudnám tanítani a témában a gyermekem."

Erről nem egyedül kell majd döntened, és lehet, hogy a férjed/feleséged vallásos lesz, és nagyon is meg akarja majd kereszteltetni, sőt, tanítani is tudja majd a témában.

2018. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!